Sport

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu WF z Klasą.
Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. Czytaj dalej >>>

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/ 

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach i Gimnazjum w Starych Proboszczewicach otrzymały Certyfikat WF z Klasą

 
16 maja 2018r. na stadionie miejskim w Płocku uczniowie klas VII, II, III gimnazjum wystartowali w międzypowiatowym finale ligi lekkoatletycznej. Do zawodów przystąpiło kilkanaście szkół z powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: biegi na 100, 200, 300, 400, 600, 800, 1000, 1500m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100, sztafeta olimpijska. Reprezentanci naszej szkoły spisali sie znakomicie, osiągając następujące wyniki:
Bieg na 100m: Anna Szulińska -3 miejsce, Magdalena Rychlik -4 miejsce, Weronika Bielicka -5 miejsce.
Bieg na 400m. Zuzanna Budnicka 1 miejsce
Bieg na 600m. Rozalia Linowska 1 miejsce.
Bieg na 1000m Michał Gorczyca 3 miejsce
Skok w dal: Natalia Gonczaryk 3 miejsce, Natalia Laskowska 4 miejsce, Piotr Skrzypek 5 miejsce
Pchnięcie kulą - Buraczyński Paweł 1 miejsce
Sztafeta 4x100 w składzie: Rozalia Linowska, Natalia Laskowska, Natalia, Gonczaryk, Alicja Rzepecka - 3 miejsce.
Sztafeta olimpijska w składzie: Zuzanna Budnicka, Weronika Bielicka, Anna Szulińska, Magdalena Rychlik - 1 miejsce.
Awans do Mazowieckiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 6 czerwca 2018r. uzyskały osoby zajmujące trzy pierwsze miejsca.
                                                                                                         Magdalena Lewicka

Na stadionie Centrum Sportowego „Wierzbica” w Nowych Proboszczewicach, 14 maja odbyła się VI edycja turnieju w piłce nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Starej Białej. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. Przy sprzyjającej pogodzie cztery drużyny chłopców i trzy dziewcząt grały w swoich grupach systemem „każdy z każdym”. Wśród dziewcząt triumfowała drużyna ze Starej Białej. Kolejne miejsca zajęły zespoły ze Starych Proboszczewic I i Proboszczewic II. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła ekipa z Maszewa Dużego. Kolejne lokaty przypadły drużynom ze Starych Proboszczewic, Starej Białej i Wyszyny. Statuetka dla najlepszej zawodniczki trafiła do Amelii Zdziemborskiej ze Starej Białej, a dla najlepszego zawodnika do Adama Bonkowskiego z Maszewa Dużego. Na zakończenie turnieju wszystkim drużynom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, których fundatorem był Bank Spółdzielczy w Starej Białej, a zwycięskie drużyny otrzymały ponadto okazałe puchary.                                                                                                                                                 Rajmund Koperek

10 maja 2018 roku na terenie kompleksu sportowego „Wierzbica” w Proboszczewicach odbyły się zawody powiatowe w czwórboju lekkoatletycznym. Na miejscu stawiło się dziewięć drużyn, 5 w kategorii dziewcząt i 4 w kategorii chłopców. Przy ładnej pogodzie każdy zawodnik z drużyny musiał wystartować w czterech konkurencjach: bieg krótki na dystansie 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg długi 600 m dziewczynki i 1000 m chłopcy.  Zmagając się z zawodnikami innych szkół, w sportowej atmosferze, uśmiechem na twarzach zawody zakończyły się wynikami:
Kategoria dziewczynki:
I miejsce Stare Proboszczewice
II miejsce Bulkowo
III miejsce Słupno
IV miejsce Maszewo Duże
V miejsce Radzanowo
Kategoria chłopcy:
I miejsce Radzanowo
II miejsce Słupno
III miejsce Stare Proboszczewice
IV miejsce Maszewo Duże
Pierwsze trzy miejsca są awansem do finału międzypowiatowego.
                                                                                                       Katarzyna Kiełpińska

27 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej w Kamionie koło Sochaczewa odbyły się XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych.
W sumie na starcie stanęło 960 zawodników i zawodniczek, którzy pobiegli w 12 biegach. Zawodnicy startujący w finale mazowieckim zostali uprzednio wyłonieni w zawodach międzypowiatowych. Na starcie stawiło się 8 rejonów, w każdym po 12 uczestników. Startujące osoby zmagały się niemal z setką kolegów, bądź koleżanek.
Cała impreza miała iście olimpijską oprawę, wciągnięto flagę na maszt i zapalono znicz. Organizatorami imprezy byli SZS Warszawy i Województwa Mazowieckiego.
Nasi zawodnicy spisali się znakomicie zajmując bardzo dobre miejsca. Wszyscy zapunktowali wysoko w klasyfikacji szkolnej.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Zuzanna Budnicka po raz trzeci z rzędu została mistrzynią Mazowsza.
Reprezentanci naszej szkoły:
Zuzanna Budnicka I miejsce
Natalia Laskowska
Oliwia Tokarska
Linowska Rozalia
Kikolska Maja
Bukowska Malwina
Lewandowska Klaudia
Budnicki Bartłomiej
Gorczyca Michał
Portalski Jakub
                                                                         Katarzyna Kiełpińska, Magdalena Lewicka

26 marca 2018r. w Gąbinie odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców w kategorii szkół podstawowych. Turniej rozgrywany był w ramach współzawodnictwa sportowego, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy. Reprezentanci naszej szkoły zajęli III miejsce. 
W turnieju brało udział 6 szkół, a oto końcowa klasyfikacja:
Łęg
Słubice
Stare Proboszczewice
Radzanowo
Gąbin
Nowy Duninów

                                                                                                          Marek Jagodziński


10 marca 2018 roku nasz szkoła była gospodarzem kolejnej edycji „Pierwsze kroki w Judo” czyli Treningu z walkami sędziowanymi dla najmłodszych zawodników organizowanego przez UKS Judo Sensei (zobacz film). Dla większości uczestników były to pierwsze starcia na macie. W treningu wzięło udział 119 zawodników. Kluby z jakich przyjechali zawodnicy to: Judo Olimp Bielsk, Judo Orkan Sochaczew, SCSW Judo Sochaczew, Judo Kano Płock, Olimpijczyk Włocławek, Judo Papieżka, UKS Judo Sensei. Po wspólnej rozgrzewce rozpoczęły się walki na dwóch matach w kategoriach ne-waza oraz tachi-waza. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Gratulujemy walk, w szczególności zawodnikom którzy startowali po raz pierwszy. 
Z naszego klubu wystartowali: 
Sp. Proboszczewice gr. średnia trener Łukasz:
• Sobolewska Dominika
• Sobolewski Maciej
• Kalinowska Justyna
• Cichecka Magda
• Baranowska Zuzanna
• Kowalska Lilianna
• Jachimowicz Eryk
• Kwaśniewski Grześ
• Gawliński Karol
• Remplewicz Natalia
• Olwert Kinga
Sp. Proboszczewice gr. początkująca trener Patryk:
• Kozłowska Julia
• Łabędzki Szymon
• Wrzochol Nadia
• Wawrzyński Wiktor
• Świtalski Hubert
• Kamiński Kuba
• Bońkowski Gabryś
• Bojanowska Kasia
• Chęcińska Natalia

15 lutego 2018r. w Radzanowie odbyły się zawody powiatowe w unihokeju chłopców w kategorii szkół podstawowych. Turniej rozgrywany był w ramach współzawodnictwa sportowego, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy. Reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce. Wcześniej w podobnych zawodach udział brali chłopcy i dziewczęta z gimnazjum, którzy rozgrywki zakończyli odpowiednio na IV i III miejscu.

  

13 lutego 2018 roku w Radzanowie odbył się finał powiatowy unihokeja dziewcząt w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn. Grając systemem każdy z każdym wszystkie drużyny musiały stoczyć po cztery mecze. W przyjaznej, sportowej atmosferze, ale po bardzo zaciętych walkach zawody skończyły się z następującym wynikiem:
I miejsce Nowe Miszewo
II miejsce Stare Proboszczewice
III miejsce Słubice
IV miejsce Radzanowo
V miejsce Sikórz
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom, które reprezentowały naszą szkołę: Klaudia Lewandowska, Natalia Remplewicz, Maja Kikolska, Malwina Bukowska, Natalia Nowak, Monika Borucka, Klaudia Strześniewska, Zuzanna Strześniewska, Oliwia Wysocka, Amelia Gorzelana.

12 grudnia 2017r. w Drobinie odbyły się rejonowe zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Natomiast 13 grudnia 2017r. w tej samej dyscyplinie na hali sportowej w Bielsku rywalizowali chłopcy. Mecze w grupach rozgrywano systemem "każdy z każdym". Wyniki rywalizacji w kategorii dziewcząt przedstawiały się następująco:
1. Drobin
2. Staroźreby
3. Stare Proboszczewice
4. Siecień
5. Bielsk
W kategorii chłopców:
1. Siecień
2. Bielsk
3. Stare Proboszczewice
4. Drobin
5. Staroźreby
Awans do finału powiatowego uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

10 grudnia 2017 roku zakończyła się kolejna edycja Orlen Handball Mini Ligi. W turnieju uczestniczymy już 11 lat, od samego początku jego powstania. Jak zawsze brało w nim udział 16 drużyn z Płocka i okolic. Edycja trwała od początku 2017r. W drugim półroczu roku szkolnego 2016/17 nasza drużyna (obecna V klasa) zajęła 9 miejsce, natomiast w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/18 miejsce 14. Turniej cieszy się wśród dzieci dużą popularnością. W ciągu całego roku wyjeżdżaliśmy 10 razy na zawody, które odbywały się w niedziele. Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Wynik sportowy był rzeczą drugorzędną, najważniejsza była dobra zabawa i integracja z innymi szkołami. Na uroczyste zakończenie turnieju organizatorzy zrobili dzieciom bardzo miłą niespodziankę, zaprosili bowiem wszystkich zawodników, trenerów i prezesów sekcji piłki ręcznej Orlen Wisły Płock. Młodzi piłkarze ręczni mogli ze swoimi idolami zrobić sobie zdjęcie i otrzymać autograf.

28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbył się II ANDRZEJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN MIESZANYCH dla szkół z terenu gminy Stara Biała.
W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszyscy zawodnicy walczyli o wygranie każdego meczu, pamiętając przede wszystkim o zasadach fair play. 
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: klasa VIIb – SP Stare Proboszczewice
II miejsce: klasa VIIb – SP Stara Biała
III miejsce: klasa VIIa- SP Stara Biała
IV miejsce: klasa V – SP Stara Biała
V miejsce: klasa VII – SP Wyszyna
VI miejsce: klasa VIIa – SP Stare Proboszczewice
VII miejsce: klasa VI – SP Wyszyna
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, puchary, a także słodkie upominki.
http://www.starabiala.edu.pl/aktualnosci/310-ii-andrzejkowy-turniej-halowej-pilki-noznej-druzyn-mieszanych

17 listopada 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się spotkanie podsumowujące współzawodnictwo sportowe szkół w powiecie płockim za rok szkolny 2016/2017.
W ubiegłym roku szkolnym rywalizowały 34 szkoły podstawowe i 23 gimnazja. Uwzględniając wyniki rywalizacji na wszystkich trzech szczeblach - powiatowym, międzypowiatowym i wojewódzkim - klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: w kategorii szkoły podstawowe - I miejsce dla Szkoły Podstawowej im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie, II miejsce dla Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, a III miejsce dla Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach; w kategorii gimnazjum - I miejsce dla Publicznego Gimnazjum w Radzanowie, II miejsce dla Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Słupnie, III miejsce dla Gimnazjum w Bulkowie. Gimnazjum w Starych Proboszczewicach uplasowało się na V miejscu (zestawienie - szkoły podstawowe,  zestawienie - gimnazja).

Więcej na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku >>>>

9 listopada 2017 roku w Podgórzu odbyły się XXIII Jesienne Biegi Przełajowe – Bieg Niepodległości.
Była to międzypowiatowa impreza sportowa, w której wzięło udział wiele szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na starcie było bardzo ciasno, ale każdy radził sobie najlepiej jak potrafił. Kibicowaliśmy sobie wzajemnie, a to motywowało startujących.
Wszyscy uczniowie bardzo się starali i uzyskali znakomite lokaty. Dziewczynki gimnazjum (kl. VII sp i II - III gim.) uplasowały się na II miejscu w klasyfikacji drużynowej.
Pomimo chłodu na zawodach panowała miła i ciepła atmosfera. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z naszych rezultatów.
Na podium stanęli:
Zuzanna Budnicka I miejsce,
Rozalia Linowska II miejsce,
Michał Gorczyca II miejsce.
Malwina Bukowska zajęła VI miejsce, Maja Kikolska VIII miejsce, a Monika Borucka XI miejsce.

   

W dniach 28-29 października 2017r. w Poznaniu odbył się Memoriał JIGORO KANO.
Klub Judo Sensei reprezentowało 18 uczestników.
W turnieju młodzików medale zdobyli:
brąz w kat. 55kg Sebastian Rybicki,
brąz w kat. 73kg Wiktor Klonowski.
V miejsca zajęli: Rozalia Linowska oraz Maciej Kikolski. 
W kategorii dzieci medale zdobyli:
srebro w kat. 31kg Zuzanna Ners,
brąz w kat. 37kg Justyna Kalinowska,
brąz w kat. 53kg Wiktor Ners.
Udział w zawodach wzięli również: Natalia Remplewicz, Maja Kikolska, Adam Nowakowski.

21 października 2017r. odbył się II Międzynarodowy Turniej Judo Sensei. Wzięło w nim udział aż 300 zawodników z różnych krajów: Anglii, Włoch, Polski.
Klub Judo Sensei z Proboszczewic reprezentowało 20 zawodników. Miejsca pierwsze w turnieju wywalczyli: Justyna Kalinowska, Dominika Sobolewska, Liliana Kowalska, Rozalia Linowska, Sebastian Rybicki, Hubert Świtalski. Na drugim stopniu podium stanęli: Natalia Remplewicz, Wiktor Ners oraz Wiktor Klonowski. Natomiast miejsce 3 zajęli: Zuzanna Ners, Maja Pesta, Maciej Sobolewski. W turnieju udział wzięli także: Grzegorz Kwaśniewski, Maja Kikolska, Zuzanna Baranowska, Jakub Kamiński, Maciej Kikolski, Adam Nowakowski.

17 października 2017r. w Sierpcu odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. W klasyfikacji drużynowej gimnazjów dziewczęta i chłopcy zajęli II miejsca. W kategorii szkół podstawowych dziewczęta zajęły V miejsce. Sukcesy indywidualne odnieśli: Budnicka Zuzanna – I miejsce, Linowska Rozalia – II miejsce, Gorczyca Michał – III miejsce. Oprócz nich do finału wojewódzkiego awansowały następujące osoby: Lewandowska Klaudia, Bukowska Malwina, Kikolska Maja, Budnicki Bartek, Oliwia Tokarska, Laskowska Natalia, Budnicki Szymon, Seroka Filip, Portalski Jakub, Kajkowski Jakub. Gratulujemy sukcesów.

W dniach 14-15 października 2017r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w JUDO. Nasz klub reprezentowali: Rozalia Linowska, Maciej Kikolski, Jakub Gostomski oraz Sebastian Rybicki. Niestety nie udało się nikomu zdobyć medalu.
Najbliższe zawody, w których życzymy naszym zawodnikom sukcesów, odbędą się 21 października b.r. (II Międzynarodowy Turniej Judo Sensei) oraz 28-29 października b.r. (Memoriał Jigoro Kano w Poznaniu).

10 października 2017r. w Podgórzu odbyły się zawody międzypowiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Był to kolejny, po powiatowy, etap eliminacji w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Aby awansować do międzypowiatu trzeba było uplasować się w pierwszej czwórce zawodów powiatowych, które 2 października zakończyły się dla naszej szkoły wynikami: sp dziewczynki 4 miejsce, sp chłopcy 7 miejsce, gimnazjum chłopcy 3 miejsce.
Eliminacje międzypowiatowe zakończyły się wynikiem:
Szkoła podstawowa dziewczęta 6 miejsce: Klaudia Lewandowska, Malwina Bukowska, Monika Borucka, Maja Kikolska, Maria Świetlik, Wiktoria Paczkowska, Klaudia Strześniewska, Wiktoria Strześniewska, Julia Grabska, Marlena Myzia,
Gimnazjum chłopcy 5 miejsce: Michał Gorczyca, Jakub Portalski, Alan Olwert, Mateusz Jarzębowski, Szymon Budnicki, Filip Seroka, Kacper Wojszkun, Andrzej Jaworski, Jakub Wójcik, Adrian Grudziński

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl

gimproboszczewice@gazeta.pl
www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Maj 2018 »
PnWŚCzPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

3159197