Sport

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu WF z Klasą.
Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. Czytaj dalej >>>

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/ 

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach i Gimnazjum w Starych Proboszczewicach otrzymały Certyfikat WF z Klasą

 
12 grudnia 2017r. w Drobinie odbyły się rejonowe zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Natomiast 13 grudnia 2017r. w tej samej dyscyplinie na hali sportowej w Bielsku rywalizowali chłopcy. Mecze w grupach rozgrywano systemem "każdy z każdym". Wyniki rywalizacji w kategorii dziewcząt przedstawiały się następująco:
1. Drobin
2. Staroźreby
3. Stare Proboszczewice
4. Siecień
5. Bielsk
W kategorii chłopców:
1. Siecień
2. Bielsk
3. Stare Proboszczewice
4. Drobin
5. Staroźreby
Awans do finału powiatowego uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

10 grudnia 2017 roku zakończyła się kolejna edycja Orlen Handball Mini Ligi. W turnieju uczestniczymy już 11 lat, od samego początku jego powstania. Jak zawsze brało w nim udział 16 drużyn z Płocka i okolic. Edycja trwała od początku 2017r. W drugim półroczu roku szkolnego 2016/17 nasza drużyna (obecna V klasa) zajęła 9 miejsce, natomiast w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/18 miejsce 14. Turniej cieszy się wśród dzieci dużą popularnością. W ciągu całego roku wyjeżdżaliśmy 10 razy na zawody, które odbywały się w niedziele. Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Wynik sportowy był rzeczą drugorzędną, najważniejsza była dobra zabawa i integracja z innymi szkołami. Na uroczyste zakończenie turnieju organizatorzy zrobili dzieciom bardzo miłą niespodziankę, zaprosili bowiem wszystkich zawodników, trenerów i prezesów sekcji piłki ręcznej Orlen Wisły Płock. Młodzi piłkarze ręczni mogli ze swoimi idolami zrobić sobie zdjęcie i otrzymać autograf.

28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbył się II ANDRZEJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN MIESZANYCH dla szkół z terenu gminy Stara Biała.
W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszyscy zawodnicy walczyli o wygranie każdego meczu, pamiętając przede wszystkim o zasadach fair play. 
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: klasa VIIb – SP Stare Proboszczewice
II miejsce: klasa VIIb – SP Stara Biała
III miejsce: klasa VIIa- SP Stara Biała
IV miejsce: klasa V – SP Stara Biała
V miejsce: klasa VII – SP Wyszyna
VI miejsce: klasa VIIa – SP Stare Proboszczewice
VII miejsce: klasa VI – SP Wyszyna
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, puchary, a także słodkie upominki.
http://www.starabiala.edu.pl/aktualnosci/310-ii-andrzejkowy-turniej-halowej-pilki-noznej-druzyn-mieszanych

17 listopada 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się spotkanie podsumowujące współzawodnictwo sportowe szkół w powiecie płockim za rok szkolny 2016/2017.
W ubiegłym roku szkolnym rywalizowały 34 szkoły podstawowe i 23 gimnazja. Uwzględniając wyniki rywalizacji na wszystkich trzech szczeblach - powiatowym, międzypowiatowym i wojewódzkim - klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: w kategorii szkoły podstawowe - I miejsce dla Szkoły Podstawowej im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie, II miejsce dla Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, a III miejsce dla Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach; w kategorii gimnazjum - I miejsce dla Publicznego Gimnazjum w Radzanowie, II miejsce dla Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Słupnie, III miejsce dla Gimnazjum w Bulkowie. Gimnazjum w Starych Proboszczewicach uplasowało się na V miejscu (zestawienie - szkoły podstawowe,  zestawienie - gimnazja).

Więcej na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku >>>>

9 listopada 2017 roku w Podgórzu odbyły się XXIII Jesienne Biegi Przełajowe – Bieg Niepodległości.
Była to międzypowiatowa impreza sportowa, w której wzięło udział wiele szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na starcie było bardzo ciasno, ale każdy radził sobie najlepiej jak potrafił. Kibicowaliśmy sobie wzajemnie, a to motywowało startujących.
Wszyscy uczniowie bardzo się starali i uzyskali znakomite lokaty. Dziewczynki gimnazjum (kl. VII sp i II - III gim.) uplasowały się na II miejscu w klasyfikacji drużynowej.
Pomimo chłodu na zawodach panowała miła i ciepła atmosfera. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z naszych rezultatów.
Na podium stanęli:
Zuzanna Budnicka I miejsce,
Rozalia Linowska II miejsce,
Michał Gorczyca II miejsce.
Malwina Bukowska zajęła VI miejsce, Maja Kikolska VIII miejsce, a Monika Borucka XI miejsce.

   

W dniach 28-29 października 2017r. w Poznaniu odbył się Memoriał JIGORO KANO.
Klub Judo Sensei reprezentowało 18 uczestników.
W turnieju młodzików medale zdobyli:
brąz w kat. 55kg Sebastian Rybicki,
brąz w kat. 73kg Wiktor Klonowski.
V miejsca zajęli: Rozalia Linowska oraz Maciej Kikolski. 
W kategorii dzieci medale zdobyli:
srebro w kat. 31kg Zuzanna Ners,
brąz w kat. 37kg Justyna Kalinowska,
brąz w kat. 53kg Wiktor Ners.
Udział w zawodach wzięli również: Natalia Remplewicz, Maja Kikolska, Adam Nowakowski.

21 października 2017r. odbył się II Międzynarodowy Turniej Judo Sensei. Wzięło w nim udział aż 300 zawodników z różnych krajów: Anglii, Włoch, Polski.
Klub Judo Sensei z Proboszczewic reprezentowało 20 zawodników. Miejsca pierwsze w turnieju wywalczyli: Justyna Kalinowska, Dominika Sobolewska, Liliana Kowalska, Rozalia Linowska, Sebastian Rybicki, Hubert Świtalski. Na drugim stopniu podium stanęli: Natalia Remplewicz, Wiktor Ners oraz Wiktor Klonowski. Natomiast miejsce 3 zajęli: Zuzanna Ners, Maja Pesta, Maciej Sobolewski. W turnieju udział wzięli także: Grzegorz Kwaśniewski, Maja Kikolska, Zuzanna Baranowska, Jakub Kamiński, Maciej Kikolski, Adam Nowakowski.

17 października 2017r. w Sierpcu odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. W klasyfikacji drużynowej gimnazjów dziewczęta i chłopcy zajęli II miejsca. W kategorii szkół podstawowych dziewczęta zajęły V miejsce. Sukcesy indywidualne odnieśli: Budnicka Zuzanna – I miejsce, Linowska Rozalia – II miejsce, Gorczyca Michał – III miejsce. Oprócz nich do finału wojewódzkiego awansowały następujące osoby: Lewandowska Klaudia, Bukowska Malwina, Kikolska Maja, Budnicki Bartek, Oliwia Tokarska, Laskowska Natalia, Budnicki Szymon, Seroka Filip, Portalski Jakub, Kajkowski Jakub. Gratulujemy sukcesów.

W dniach 14-15 października 2017r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w JUDO. Nasz klub reprezentowali: Rozalia Linowska, Maciej Kikolski, Jakub Gostomski oraz Sebastian Rybicki. Niestety nie udało się nikomu zdobyć medalu.
Najbliższe zawody, w których życzymy naszym zawodnikom sukcesów, odbędą się 21 października b.r. (II Międzynarodowy Turniej Judo Sensei) oraz 28-29 października b.r. (Memoriał Jigoro Kano w Poznaniu).

10 października 2017r. w Podgórzu odbyły się zawody międzypowiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Był to kolejny, po powiatowy, etap eliminacji w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Aby awansować do międzypowiatu trzeba było uplasować się w pierwszej czwórce zawodów powiatowych, które 2 października zakończyły się dla naszej szkoły wynikami: sp dziewczynki 4 miejsce, sp chłopcy 7 miejsce, gimnazjum chłopcy 3 miejsce.
Eliminacje międzypowiatowe zakończyły się wynikiem:
Szkoła podstawowa dziewczęta 6 miejsce: Klaudia Lewandowska, Malwina Bukowska, Monika Borucka, Maja Kikolska, Maria Świetlik, Wiktoria Paczkowska, Klaudia Strześniewska, Wiktoria Strześniewska, Julia Grabska, Marlena Myzia,
Gimnazjum chłopcy 5 miejsce: Michał Gorczyca, Jakub Portalski, Alan Olwert, Mateusz Jarzębowski, Szymon Budnicki, Filip Seroka, Kacper Wojszkun, Andrzej Jaworski, Jakub Wójcik, Adrian Grudziński

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl

gimproboszczewice@gazeta.pl
www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Grudzień 2017 »
PnWŚCzPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

2701237