Sport

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu WF z Klasą.
Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. Czytaj dalej >>>

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/ 

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach i Gimnazjum w Starych Proboszczewicach otrzymały Certyfikat WF z Klasą

 
7 grudnia uczniowie klasy 3a uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać 2018r.” zorganizowanego na pływalni w Sierpcu. „Umiem pływać” to program nauki pływania skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III wdrażany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w całej Polsce. Od września dzieci brały udział w systematycznych, odbywających się raz w tygodniu zajęciach pływackich, aby podczas uroczystego podsumowania pochwalić się zdobytymi umiejętnościami przed zgromadzoną publicznością. Po przepłynięciu jednej długości basenu, każdy uczestnik otrzymał dyplom i medal. Niestety z przyczyn losowych nie cała grupa mogła uczestniczyć w pokazie.

http://powiat.sierpc.pl/projekt-umiem-plywac/

Sylwia Kozińska


W roku szkolnym 2017/2018 w zawodach sportowych w powiecie płockim udział wzięły 34 szkoły podstawowe w kategorii dzieci 13 lat i mniej oraz 34 szkoły w kategorii młodzież 16 lat i mniej. Organizatorem współzawodnictwa sportowego było Starostwo Powiatowe w Płocku, a współorganizatorem Płocki Szkolny Związek Sportowy w Płocku. 30 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej za rok szkolny 2017/2018. Gospodarzami spotkania byli Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Wicestarosta Iwona Sierocka. Miłym akcentem uroczystości było wyróżnienie naszej szkoły i wręczenie pucharów za osiągnięcia w sportowej rywalizacji szkół: II miejsce w młodszej kategorii i III miejsce w kategorii starszej oraz I miejsce drużynowo dziewcząt w finale wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych.                                                                                                                                                                                         Rajmund Koperek

29 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Starej Białej odbył się III Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych (trzy dziewczynki + trzech chłopców). W zawodach brały udział reprezentacje ósmych klas ze szkół podstawowych z terenu gminy Stara Biała: SP Stara Biała, SP Stare Proboszczewice, SP Wyszyna, SP Maszewo Duże. Naszą szkołę reprezentowały klasy VIII a i VIII b. Drużyny rywalizowały ze sobą z dużą zaciętością i wolą walki, jednak z wzajemnym poszanowaniem rywala. Oprócz „filmowych akcji” na parkiecie i emocji na trybunach znalazło się miejsce na pyszne pączki, którymi mogli zajadać się wszyscy uczestnicy turnieju. Do Proboszczewic wróciliśmy pełni sportowych wrażeń oraz z pucharem dla klasy VIII a, która w stawce siedmiu drużyn zajęła III miejsce.
                                       Katarzyna Kiełpińska, Katarzyna Wyczałkowska, Rajmund Koperek

W środę 21 listopada 2018r. chłopcy z klas 2 i 3 szkoły podstawowej wzięli udział w XIX edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Etap powiatowy, do którego zgłosiło się 10 drużyn, został rozegrany na stadionie Wisły Płock. Turniej dostarczył uczniom wielu niezapomnianych emocji oraz pierwszych, cennych doświadczeń w sportowej rywalizacji. Nie zabrakło dobrej zabawy oraz doskonalenia piłkarskich umiejętności. Młodzi piłkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy.
                                                                                                              Sylwia Kozińska

Mimo niesprzyjającej aury, 24 października 2018r. odbyły się międzypowiatowe indywidualne biegi przełajowe w Sierpcu. Uczniowie w zależności od wieku mieli do pokonania dystans 800 metrów, 1000 metrów lub 1500 metrów. Zawodnicy zajmujący miejsca od 1 do 12 awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę. Najwyższe lokaty zajęli:
II miejsce Bartłomiej Budnicki
III miejsce Jakub Olkowicz
III miejsce Malwina Bukowska
III miejsce Rozalia Linowska
IV miejsce Oliwia Gorsiak
IV miejsce Patryk Bentlejewski
VI miejsce Jakub Portalski
VII miejsce Natalia Laskowska
IX miejsce Maja Kikolska
W klasyfikacji drużynowej III miejsce zajęli chłopcy starsi (klasy 7, 8 i III gimnazjum), IV miejsce chłopcy młodsi (klasy 5 i 6), V miejsce dziewczynki młodsze, VII miejsce dziewczynki starsze. 
Gratulujemy sukcesów i sportowej determinacji w przezwyciężaniu trudnych warunków atmosferycznych. 
                                                  Sylwia Kozińska, Katarzyna Kiełpińska, Magdalena Lewicka

W czwartek 27 września 2018r. na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku odbył się turniej piłkarski EKSTRA TALENT 2018 pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Impreza w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły, łączyła turniej piłki nożnej przeznaczony dla dzieci do dwunastego roku życia, a także testy sprawnościowe. Celem turnieju jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju swoich piłkarskich umiejętności w ramach akademii piłkarskich tworzonych przez kluby Ekstraklasy oraz kluby lokalne.
W imprezie brało udział 20 zespołów z Płocka i okolic (łącznie ponad 200 dzieci), które podzielone w czterech grupach rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Poza rywalizacją w ramach turnieju piłkarskiego nasi reprezentacji przeszli testy sprawności fizycznej: zwis na ugiętych ramionach, bieg wahadłowy 10x5m oraz bieg wytrzymałościowy. W teście oceniającym siłę ramion najlepszy wynik ze wszystkich uczestników uzyskał nasz zawodnik Damian Olkowicz z czasem 58,79 sekund.
Zawodnicy SP Stare Proboszczewice mimo, że nie osiągnęli czołowych miejsc to walczyli bardzo ambitnie i zyskali kolejną lekcję, a także mogli sprawdzić swoje umiejętności na szczeblu miejskim.
                                                                                                           Rajmund Koperek

13 września 2018 - Nadeszła pora na podsumowania zmagań sportowych powiatu płockiego za rok szkolny 2017/2018. Zawody odbywały się w ramach rozgrywek XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej prowadzonej przez Płocki Szkolny Związek Sportowy.
Rywalizacja ta obejmowała szkoły powiatu płockiego z wyłączeniem szkół z miasta Płocka. Szkoły zbierały punkty rywalizując w różnorodnych dyscyplinach sportowych. Startowano w grach zespołowych, w biegach przełajowych, konkurencjach lekkoatletycznych, unihokeju i innych. W roku szkolnym 2017-2018 w Igrzyskach wzięły udział 34 szkoły podstawowe w kategorii dzieci 13 lat i mniej oraz 34 szkoły z wygasającymi gimnazjami w kategorii młodzież 16 lat i mniej.
Miło nam poinformować, że nasze reprezentacje uplasowały się na bardzo wysokim szczeblu uzyskując
Kategoria dzieci 13 i młodsze II miejsce oraz
Kategoria młodzież 16 lat i młodsze III miejsce
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!
                                                                                                       Katarzyna Kiełpińska

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl


www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Kwiecień 2019 »
PnWŚCzPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 

 

 

 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

4154316