Wycieczki 2018

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Wycieczki dalekie i bliskie

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

W sobotni ranek, 14 kwietnia 2018r., grupa piechurów z SKKT-PTTK „Łazik” wyruszyła na liczącą 12 km trasę XLII Rajdu „Do Miejsc Pamięci Narodowej”. Droga wiodła przez lasy znajdujące się w okolicach Borowiczek. Wiosenna sceneria oraz słoneczna pogoda sprzyjały wędrówce, która zakończyła się około południa w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 21. Tam na uczestników rajdu czekała gorąca grochówka oraz nagrody.
W końcowej klasyfikacji rajdu uczniowie ze szkoły w Starych Proboszczewicach zajęli I miejsce.
                                                                            Aneta Gromanowska, Rajmund Koperek

9 kwietnia 2018r. w Szkole Muzycznej w Płocku grupa uczniów z klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej wzięła udział w widowisku telewizyjnym pt. „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Widzowie dowiedzieli się, jak wykreować swój wizerunek, by zdobyć wymarzoną pracę lub sławę w Internecie. Po pierwsze trzeba mieć pomysł na siebie, po drugie odwagę, by go realizować. Ale przede wszystkim trzeba wykonać ten pierwszy krok. Wybrani uczniowie zaprezentowali się na scenie jako uczestnicy talk-show. Spotkanie ze światem mediów było bardzo ciekawe i pouczające.
                                                                            Aneta Gromanowska, Rajmund Koperek

9 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas 4-6 uczestniczyli w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt. "Talent show". W wycieczce łącznie wzięło udział 23 uczniów z naszej szkoły. Zapoznani zostali z kulisami produkcji telewizyjnych, szczególnie teledysków, poznali pracę celebrytów, a co najważniejsze, sami mieli okazję, by wystąpić na scenie i zaprezentować swój talent. Wszyscy świetnie się bawili, mogli zobaczyć własne dokonania na bieżąco na dużym ekranie i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwi celebryci. Uczestnicy w doskonałych humorach powrócili do szkoły.
                                                                                                                       H. Bernal

15 marca 2018r. uczniowie ze szkolnego koła teatralnego oraz chóru wraz z opiekunami obejrzeli w Teatrze Muzycznym w Łodzi światowej sławy musical „Les Misérables”. Spektakl jest adaptacją „Nędzników”, arcydzieła Wiktora Hugo. Opowiada o dramatycznych losach zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, który doświadcza duchowej przemiany i poświęca swe życie opiece nad osieroconą dziewczynką. Przeszłość ciągle jednak go ściga, a bezkompromisowy inspektor Javert zrobi wszystko, by Valjean znowu trafił za kraty.
Musical porusza scenami nędzy i społecznego upadku bohaterów, ale także miłości i poświęcenia, które pokazują, że prawdziwa wartość człowieka kryje się w jego wnętrzu. Większość piosenek z musicalu stała się światowymi przebojami. Wspaniała scenografia i efekty specjalne sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.
                                                                                                       Aneta Gromanowska

7 marca 2018 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili Zakątek Odkrywców w Stróżewku.
Pełni zaangażowania uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Poznali historię mydła oraz samodzielnie je wykonali. Na zakończenie warsztatów dzieci obejrzały niezwykły pokaz baniek mydlanych. Każdy z uczestników na kilka chwil został uwięziony w ogromnej bańce.
Zajęcia rozbudziły wyobraźnię dzieci i zainspirowały je do kreatywnego działania.
                                                                                       Anna Gawlińska


7 marca 2018r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły dzieci z klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Pierwszym punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie ma miejsce Międzynarodowa Wystawa Budowli z klocków Lego Inwazja Gigantów. Jest to ponad 100 najbardziej efektownych makiet z całej Europy. Ekspozycja została podzielona na 12 stref tematycznych zajmujących ponad 3000 m2.

Wśród wielu makiet można było zobaczyć m.in.:

  • Kapitol - niezwykła budowla składająca się z 1 miliona 236 tysięcy klocków przedstawia waszyngtońską siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych (amerykańskiego parlamentu). Prace nad modelem trwały ponad 6 lat. Kapitol w liczbach: skala 1:40, powierzchnia 25 m2, wysokość: 167 cm, 45 000 okien, 1000 minifigurek.
  • Batmobile - zbudowany w skali 1:1; 7-metrowy pojazd Batmana powstał z 900 000 klocków.
  • Helicarrier to fikcyjny latający lotniskowiec agencji obrony S.H.I.E.L.D występujący w amerykańskich komiksach. Model ma 5 metrów długości.
  • Gotham City - abstrakcyjne miasto, w którym rozrywa się akcja przygód Batmana. Makieta zajmuje 15 m2 i zbudowana jest z 270 000 klocków.
  • Drow to mroczne elfy z magicznej krainy w grach fantasy; na makiecie znajduje się ponad 1000 minifigurek, a najwyższa wieża ma 3 metry wysokości

Drugą atrakcją wycieczki była wizyta w manufakturze lizaków „Cukier lukier”, w której dzieci samodzielnie przygotowały sobie lizaki z masy karmelowo-owocowej.

Na koniec dzieci zwiedziły Stare Miasto. Przewodnik przedstawił dzieciom między innymi historię Kolumny Zygmunta III Wazy oraz Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Po spacerze uliczkami Starego Miasta i pamiątkowym zdjęciu przy pomniku Syrenki, z pamiątkami w postaci zestawów klocków Lego dzieci powróciły do domu.
                                                                                             Opracowała Lidia Chęcińska

5 marca 2018r. sześć uczennic klas trzecich gimnazjum uczestniczyło w spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej „Pasje zawodowe – program z wykorzystaniem tutoringu rówieśniczego”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku. Warsztaty dla zawodu technik żywienia odbyły się w Hotelu Petropol w Płocku, gdzie zapoznano uczestniczki z ogólnymi zasadami prowadzenia hotelu, pracą recepcji, dyrektora hotelu oraz szefa kuchni. Pokazano pokoje hotelowe oraz kuchnię i zaplecza.
Uczennice otrzymały dyplomy za udział w programie „Pasje zawodowe” oraz dużą porcję informacji przydatnych w momencie podejmowania decyzji w sprawie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i przyszłej drogi zawodowej.
                                                                                                               Lidia Chęcińska

Piechurom ze szkolnego koła PTTK „Łazik” niestraszne syberyjskie mrozy. W sobotę 24 lutego wzięli udział w XXXV Rajdzie ZIMA „Szlakami Powstania Styczniowego”. Spacer, który odbył się w prawdziwie zimowej aurze, upamiętniał także setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Około południa grupa dotarła do „Siedemdziesiątki”, gdzie gościnni gospodarze częstowali grochówką i herbatą. W tym roku w rajdzie wzięło udział ponad 500 osób. W końcowej klasyfikacji łaziki ze Szkoły Podstawowej ze Starych Proboszczewic zajęły II miejsce.
                                                                                                      Aneta Gromanowska

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl

gimproboszczewice@gazeta.pl
www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Maj 2018 »
PnWŚCzPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

3148671