Wycieczki 2018

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Wycieczki dalekie i bliskie

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

W środę 20.06.2018r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pieszym "Rok dla Niepodległej", organizowanym przez nauczycieli i uczniów ze szkoły podstawowej w Starej Białej. W wędrówce po obszarze Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego siódmoklasiści mogli zwiedzić muzeum etnograficzne w Murzynowie, następnie Osadę Młynarza w Radotkach oraz przejść fragmentem ścieżki dydaktycznej rezerwatu Sikórz. Tam na uczestników rajdu czekało ognisko przy którym wszyscy piechurzy mogli wymienić wrażenia z przebytej trasy a także upiec smaczne kiełbaski.

Rajmund Koperek

9. czerwca 2018r. część uczniów klas siódmych i klas gimnazjalnych uczestniczyła w 22. Pikniku Naukowym, który odbył się w Warszawie na stadionie narodowym. Motywem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego był ruch i wszystko co z nim związane. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce popularnonaukowej odbywającą się każdego roku. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 150 instytucji z kraju i zagranicy. Dla uczestników imprezy przygotowano wiele niesamowitych pokazów i eksperymentów.  Nasi uczniowie mogli z pomocą technologii VR sprawdzić, jak poruszał się Wszechświat chwilę po Wielkim Wybuchu. Przyglądali się jak przemieszczają się i zderzają ze sobą płyty tektoniczne. Dowiedzieli się, jaki kształt miały kiedyś kontynenty, w jaki sposób się przemieszczały i jak przeobrażały na skutek tych wędrówek. Mogli przenieść się również na Czerwoną Planetę, gdzie spróbowali swoich sił za sterami marsjańskiego łazika. Była też okazja, aby czegoś więcej dowiedzieć się o budowie i funkcjonowaniu naszego ciała: jak dokładnie funkcjonują nasze stawy, czy ruch może wpływać na mowę i słuch, jaką rolę pełni w organizmie ruch krwi. Uczestnicy pikniku mogli również wypróbować nowatorskie obiekty ułatwiające przemieszczanie, także samochody przyszłości.
Aktywny udział naszych uczniów w Pikniku Naukowym udowadnia, że nauka może być naprawdę pasjonująca. Piknik jest dla osób, które interesują się nauką i chcą zobaczyć ją z bliska. Ale jest to też miejsce dla tych, którzy fascynacji doświadczeniami naukowymi jeszcze nie poczuli – piknikowe prezentacje mogą w nich zaszczepić tego bakcyla.
                                               Anna Bigorajska, Katarzyna Kowalska, Małgorzata Kowalska


6 czerwca 2018 roku uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców pani Joanny Nowatorskiej, pani Eweliny Świetlik, pana Arkadiusza Mikołajczyka i pani Urszuli Romanowskiej udali się do Murzynowa. Zwiedzając Muzeum-Pracownię Geografii Historyczno-Kulturowej mieszczącą się w malowniczo położonej w dolinie Wisły starej chacie rybackiej mogliśmy poznać dawne sprzęty używane do połowu ryb czy raków, jak również przedmioty codziennego użytku. Ciekawe historie opowiadał nam pan Tomasz Duda z Nadleśnictwa. 
Następnie udaliśmy się do Ogródka Meteorologicznego mieszczącego się na terenie Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego, terenowej placówki UW Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych i poznawaliśmy przyrządu do pomiaru pogody.
W oczekiwaniu na autokar kierownik tejże placówki pan Witold Lenart uczył nas jak należy rozpoznawać gatunki poszczególnych drzew i krzewów iglastych i liściastych.
Następnie udaliśmy się do Sikorza, aby wędrując ścieżką dydaktyczną malowniczo położoną nad rzeką Skrwą Prawą poznać inne gatunki roślin i zwierząt mieszkających na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.
Po trudach wędrówki mogliśmy odpocząć i posilić się przy ognisku.

W dniach 28 – 30 maja uczniowie klas V, VI, VII, II gimnazjum byli na trzydniowej wycieczce Poznań – Tropical Island – Gniezno (zobacz film). Skorzystaliśmy z oferty biura podróży Iris z Ciechanowa.
Spotkaliśmy się pod szkołą o 5:50, po sprawdzeniu wszelkich formalności ruszyliśmy w drogę. Przejechaliśmy do Poznania gdzie tamtejszy przewodnik oprowadzał nas po Starówce. Na poznańskim Starym Rynku zobaczyliśmy wiele zabytkowych, historycznych budynków. Na placu znaleźliśmy też pomniki oraz zabytkowe fontanny. W trakcie spaceru mogliśmy skosztować Rogala Świętomarcińskiego, a także podpatrzeć "trykające się" koziołki na wieży Ratusza.
Następnie przejechaliśmy do ośrodka przy granicy niemieckiej w miejscowości Torzym, gdzie po zakwaterowaniu czekała na nas obiadokolacja. Wieczorny spacer po okolicy, gry i zabawy integracyjne zakończyły pierwszy dzień wycieczki. Na drugi dzień po śniadaniu ruszyliśmy na Wyspę Tropikalną. Raj na Wyspie - całodniowy pobyt w aquaparku Tropical Islands – w największym tropikalnym wodnym parku w Europie. Ogromne Morze Południowe z piaszczystą plażą o długości 200 metrów. Laguna Bali z grotą i wodospadem. Największy Las Tropikalny świata pod dachem. Wioska Tropikalna z oryginalnymi budowlami. Tropical Island słynie z licznych zjeżdżalni, wodospadów, grot skalnych, morskich prądów, rwących rzek i wielu innych fascynujących atrakcji. Na plażach, których długość przekracza 400m znajdowały się liczne leżaki i miejsca do wypoczynku. Wszyscy znakomicie się bawili i aktywnie wykorzystywali czas spędzony w tym miejscu. Po powrocie czekała nas obiadokolacja i zasłużony wypoczynek. Trzeciego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Przejechaliśmy do Gniezna. Zwiedzaliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego ze spektaklem audiowizualnym „Kultura Polskich Piastów” oraz katedrę gnieźnieńską. Zatrzymaliśmy się na posiłek i szczęśliwie dotarliśmy do domu. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, nasza szkolna młodzież już dopytuje się o następny wyjazd.
            Katarzyna Kiełpińska, Katarzyna Wyczałkowska, Magdalena Lewicka i Sylwia Kozińska

W dniach 21 - 23 maja 2018r. uczniowie klasy drugiej i klas trzecich Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyli wycieczkę nad nasze piękne morze.
Dwie noce spędzili na kwaterze w ośrodku wypoczynkowym „Panorama” w Kątach Rybackich, skąd każdego dnia robili krótsze lub dłuższe wypady do różnych miejscowości.
Po zakwaterowaniu wszyscy pobiegli na plażę, choć to ok. 1,5 km drogi przez las. Po smacznym obiedzie i mokrym spacerze dzieci płynęły statkiem wycieczkowym po Zalewie Wiślanym, a także zobaczyły charakterystyczną Latarnię Morską w Krynicy Morskiej.
Drugiego dnia rano mali turyści pojechali do Trójmiasta. Zwiedzili Skwer Kościuszki w Gdyni, podziwiali niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata w Akwarium Gdyńskim, spacerowali po sopockim molo i Gdańskiej Starówce, zobaczyli Fontannę Neptuna, ratusz i Żuraw. Obfity we wrażenia dzień zakończyli na Westerplatte.
Oprócz głównych punktów programu ośrodek „Panorama” zapewnił dzieciom atrakcje w postaci strzelania do celu, ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki. Niestety nie odbyły się zajęcia na ściance wspinaczkowej z powodu awarii sprzętu, ale ogrodzony plac zabaw zapewnił bezpieczny, radosny wypoczynek.

                 Krystyna Wiśniewska, Wiesława Chrzanowska, Agnieszka Skalska, Lidia Chęcińska

W sobotni ranek, 14 kwietnia 2018r., grupa piechurów z SKKT-PTTK „Łazik” wyruszyła na liczącą 12 km trasę XLII Rajdu „Do Miejsc Pamięci Narodowej”. Droga wiodła przez lasy znajdujące się w okolicach Borowiczek. Wiosenna sceneria oraz słoneczna pogoda sprzyjały wędrówce, która zakończyła się około południa w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 21. Tam na uczestników rajdu czekała gorąca grochówka oraz nagrody.
W końcowej klasyfikacji rajdu uczniowie ze szkoły w Starych Proboszczewicach zajęli I miejsce.
                                                                            Aneta Gromanowska, Rajmund Koperek

9 kwietnia 2018r. w Szkole Muzycznej w Płocku grupa uczniów z klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej wzięła udział w widowisku telewizyjnym pt. „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Widzowie dowiedzieli się, jak wykreować swój wizerunek, by zdobyć wymarzoną pracę lub sławę w Internecie. Po pierwsze trzeba mieć pomysł na siebie, po drugie odwagę, by go realizować. Ale przede wszystkim trzeba wykonać ten pierwszy krok. Wybrani uczniowie zaprezentowali się na scenie jako uczestnicy talk-show. Spotkanie ze światem mediów było bardzo ciekawe i pouczające.
                                                                            Aneta Gromanowska, Rajmund Koperek

9 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas 4-6 uczestniczyli w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt. "Talent show". W wycieczce łącznie wzięło udział 23 uczniów z naszej szkoły. Zapoznani zostali z kulisami produkcji telewizyjnych, szczególnie teledysków, poznali pracę celebrytów, a co najważniejsze, sami mieli okazję, by wystąpić na scenie i zaprezentować swój talent. Wszyscy świetnie się bawili, mogli zobaczyć własne dokonania na bieżąco na dużym ekranie i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwi celebryci. Uczestnicy w doskonałych humorach powrócili do szkoły.
                                                                                                                       H. Bernal

15 marca 2018r. uczniowie ze szkolnego koła teatralnego oraz chóru wraz z opiekunami obejrzeli w Teatrze Muzycznym w Łodzi światowej sławy musical „Les Misérables”. Spektakl jest adaptacją „Nędzników”, arcydzieła Wiktora Hugo. Opowiada o dramatycznych losach zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, który doświadcza duchowej przemiany i poświęca swe życie opiece nad osieroconą dziewczynką. Przeszłość ciągle jednak go ściga, a bezkompromisowy inspektor Javert zrobi wszystko, by Valjean znowu trafił za kraty.
Musical porusza scenami nędzy i społecznego upadku bohaterów, ale także miłości i poświęcenia, które pokazują, że prawdziwa wartość człowieka kryje się w jego wnętrzu. Większość piosenek z musicalu stała się światowymi przebojami. Wspaniała scenografia i efekty specjalne sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.
                                                                                                       Aneta Gromanowska

7 marca 2018 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili Zakątek Odkrywców w Stróżewku.
Pełni zaangażowania uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Poznali historię mydła oraz samodzielnie je wykonali. Na zakończenie warsztatów dzieci obejrzały niezwykły pokaz baniek mydlanych. Każdy z uczestników na kilka chwil został uwięziony w ogromnej bańce.
Zajęcia rozbudziły wyobraźnię dzieci i zainspirowały je do kreatywnego działania.
                                                                                       Anna Gawlińska


7 marca 2018r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły dzieci z klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Pierwszym punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie ma miejsce Międzynarodowa Wystawa Budowli z klocków Lego Inwazja Gigantów. Jest to ponad 100 najbardziej efektownych makiet z całej Europy. Ekspozycja została podzielona na 12 stref tematycznych zajmujących ponad 3000 m2.

Wśród wielu makiet można było zobaczyć m.in.:

  • Kapitol - niezwykła budowla składająca się z 1 miliona 236 tysięcy klocków przedstawia waszyngtońską siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych (amerykańskiego parlamentu). Prace nad modelem trwały ponad 6 lat. Kapitol w liczbach: skala 1:40, powierzchnia 25 m2, wysokość: 167 cm, 45 000 okien, 1000 minifigurek.
  • Batmobile - zbudowany w skali 1:1; 7-metrowy pojazd Batmana powstał z 900 000 klocków.
  • Helicarrier to fikcyjny latający lotniskowiec agencji obrony S.H.I.E.L.D występujący w amerykańskich komiksach. Model ma 5 metrów długości.
  • Gotham City - abstrakcyjne miasto, w którym rozrywa się akcja przygód Batmana. Makieta zajmuje 15 m2 i zbudowana jest z 270 000 klocków.
  • Drow to mroczne elfy z magicznej krainy w grach fantasy; na makiecie znajduje się ponad 1000 minifigurek, a najwyższa wieża ma 3 metry wysokości

Drugą atrakcją wycieczki była wizyta w manufakturze lizaków „Cukier lukier”, w której dzieci samodzielnie przygotowały sobie lizaki z masy karmelowo-owocowej.

Na koniec dzieci zwiedziły Stare Miasto. Przewodnik przedstawił dzieciom między innymi historię Kolumny Zygmunta III Wazy oraz Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Po spacerze uliczkami Starego Miasta i pamiątkowym zdjęciu przy pomniku Syrenki, z pamiątkami w postaci zestawów klocków Lego dzieci powróciły do domu.
                                                                                             Opracowała Lidia Chęcińska

5 marca 2018r. sześć uczennic klas trzecich gimnazjum uczestniczyło w spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej „Pasje zawodowe – program z wykorzystaniem tutoringu rówieśniczego”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku. Warsztaty dla zawodu technik żywienia odbyły się w Hotelu Petropol w Płocku, gdzie zapoznano uczestniczki z ogólnymi zasadami prowadzenia hotelu, pracą recepcji, dyrektora hotelu oraz szefa kuchni. Pokazano pokoje hotelowe oraz kuchnię i zaplecza.
Uczennice otrzymały dyplomy za udział w programie „Pasje zawodowe” oraz dużą porcję informacji przydatnych w momencie podejmowania decyzji w sprawie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i przyszłej drogi zawodowej.
                                                                                                               Lidia Chęcińska

Piechurom ze szkolnego koła PTTK „Łazik” niestraszne syberyjskie mrozy. W sobotę 24 lutego wzięli udział w XXXV Rajdzie ZIMA „Szlakami Powstania Styczniowego”. Spacer, który odbył się w prawdziwie zimowej aurze, upamiętniał także setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Około południa grupa dotarła do „Siedemdziesiątki”, gdzie gościnni gospodarze częstowali grochówką i herbatą. W tym roku w rajdzie wzięło udział ponad 500 osób. W końcowej klasyfikacji łaziki ze Szkoły Podstawowej ze Starych Proboszczewic zajęły II miejsce.
                                                                                                      Aneta Gromanowska

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl


www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Wrzesień 2018 »
PnWŚCzPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

3490183