Wycieczki 2016

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Wycieczki dalekie i bliskie

2010

2011

2012

2013

2014

2015

16 grudnia dzieci z klas IIIa i IIIb SP pojechały na wycieczkę do Płocka na warsztaty języka angielskiego, które poprowadził native speaker Kuzie Nhakaniso. Kuzie pochodzi z Zimbabwe, przez wiele lat mieszkał w Wielkiej Brytanii, a obecnie wraz z żoną prowadzi księgarnię językową oraz zajęcia dla dzieci. Na zajęciach dzieciaki rozwijały umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu. Warsztaty dotyczyły Świąt Bożego Narodzenia, ale też pogadanek na różne inne tematy. Przy okazji dzieci zakupiły książeczki w języku angielskim. Kuzie obiecał wkrótce odwiedzić po raz drugi naszą szkołę.

29 listopada 2016r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły dzieci z klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Pierwszym punktem programu była wizyta w Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. Dzieci obejrzały film pt.: „Podróż tekturowej rakiety”, który poszerzył ich wiedzę na temat kosmosu. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w parku trampolin. Po wspaniałej i wyczerpującej zabawie zadowolone dzieci wróciły do domu.

W listopadzie 2016r. nasza szkoła brała udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości ramach projektu „Otwarta firma”. Celem projektu było zapoznanie uczniów klas II gimnazjum z działalnością firmy Budmat w Płocku i specyfiką wykonywanych tam zawodów.
Podczas zwiedzania zakładu uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali produkcję pokryć dachowych i elewacyjnych, w tym profilowanie, rozcinanie wzdłużne i poprzeczne blach. Przedstawiciele firmy bardzo dokładnie i ciekawie opowiadali o roli, zadaniach i umiejętnościach pracowników będących na różnych stanowiskach. Będąc w tak dużym zakładzie produkcyjnym uczniowie mieli okazję zweryfikować swoje wyobrażenia na temat różnych zawodów, zapytać pracowników o warunki pracy, o ich ścieżkę zawodową. Takie spotkanie na pewno było dla uczniów inspiracją do zastanowienia się nad własną przyszłością i mobilizowało do podejmowania właściwych decyzji dotyczących wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.
Dziękujemy przedstawicielom firmy Budmat za życzliwe przyjęcie i fantastyczne gadżety firmowe: koszulki i czapeczki.

15 listopada 2016r. uczniowie ze szkolnego koła teatralnego oraz chóru wzięli udział w niezwykle „kulturalnej” wycieczce. Gościli w Płockiej Galerii Sztuki, gdzie obejrzeli wystawę plakatów i grafik Andrzeja Klimowskiego, współczesnego polskiego artysty. A w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego obejrzeli spektakl pt. „Arszenik i stare koronki”. To czarna komedia Josepha Keserlinga, która opowiada o dwóch „miłych” starszych paniach, które w nietypowy sposób pomagały ulżyć cierpieniu samotnych staruszków, a piwnica ich domu kryła … ciii … reszty nie zdradzimy. Zapraszamy do teatru!

W sobotę 5 listopada 2016r. uczniowie ze szkolnego koła krajoznawczo - turystycznego
wzięli udział w XXV Rajdzie Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich”. W tym roku trasa prowadziła od Cmentarza Komunalnego do Kopca Harcerzy, a potem do LO im. Władysława Jagiełły. Młodzi piechurzy uczcili w ten sposób pamięć bohaterów, którzy oddali swe życie w walce o wolną Ojczyznę.
Drużyna SKKT-PTTK „Łazik” w ogólnej klasyfikacji rajdu zajęła II miejsce.

W czwartek 6 października 2016r. uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Gadu, gadu o gadach”, prowadzonych w płockim ZOO. Uczniowie mieli możliwość z bliska zobaczyć i dotknąć kilka gatunków gadów hodowanych w płockim ogrodzie zoologicznym, zapoznać się z ich biologią, zwyczajami, wymaganiami życiowymi. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak węże „smakują” otaczający ich świat, dlaczego linieją, czy są kanibalami, w jaki sposób się rozmnażają.

W sobotę 1 października 2016r. SKKT-PTTK „Łazik” wzięło udział w V Rajdzie "Brwileńska Ostoja". 20 drużyn, 200 zawodniczek i zawodników ruszyło na 13 km trasę poznając historię brwileńskiego lasu. Zadaniem każdej z drużyn było odnalezienie miejsc Pamięci Narodowej oraz baczne obserwowanie otaczającej nas przyrody. Po zakończeniu marszu, uczestnicy napisali test z trasy rajdu oraz historii, jakie usłyszeli przy poszczególnych mogiłach.
Więcej na http://www.starabiala.pl/jednostki-organizacyjne/gminny-osrodek-kultury-i-sportu/aktualnosci/890-v-rajd-brwilenska-ostoja

W czwartek 29 września 2016r. uczniowie z klas pierwszych i drugich odwiedzili „Zakątek Odkrywców” w Stróżewku. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Kredki”, podczas których samodzielnie wykonały pachnące kredki. Warsztaty budują poczucie własnej wartości, uczą skupienia uwagi, koncentracji oraz twórczego podejścia do wykonywanego zadania. Stanowią również wspaniałą okazję do integracji grupy.

11 czerwca 2016r. uczniowie ze szkolnego koła turystycznego wzięli udział w pieszym rajdzie z Proboszczewic do Umienina. Młodzi wędrowcy przy sprzyjającej pogodzie mieli okazje podziwiać walory przyrodniczo - krajobrazowe otaczającej okolicy. Ponadto wzięli udział w rywalizacji sportowej, zabawach i grach terenowych oraz wspólnym ognisku. Do domów wrócili zmęczeni, ale bogatsi o radosne doznania z bliskiego spotkania z przyrodą i przygodą.

7 - 10 czerwca 2016r. - Wycieczka klas trzecich szkoły podstawowej nad morze

- zwiedzanie zamku w Malborku,
- noclegi w Katach Rybackich,
- zwiedzanie Mierzei Wiślanej - Latarnia Morska w Krynicy Morskiej, Wielbłądzi Garb,
- zajęcia na ściance wspinaczkowej, strzelanie do celu,
- zwiedzanie Trójmiasta,
- zwiedzanie DinoParku w Malborku.

7 maja 2016 roku grupa 37 uczniów klas I , II i III gimnazjum pojechała do Warszawy na XX Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Tegoroczny był poświęcony związkom nauki z naszym zdrowiem. Pokazywał jak nauki szczegółowe i współczesna technika torują drogę postępowi w medycynie i ochronie zdrowia. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się:
- jak pracują półkule mózgowe,- ile waży się na Marsie,
- jak nas widać w świetle UV,
- jak wygląda kichnięcie w zwolnionym tempie,
- jak drukarka 3D wytwarza protezy.
Mogli zbadać sobie słuch, wzrok, ciśnienie, tętno, zważyć się i zmierzyć, wyliczyć ilość tkanki tłuszczowej, wskaźnik BMI, mogli sprawdzić filtr w okularach przeciwsłonecznych. Na przykładzie rozkładanych modeli ucha, oka, mózgu, serca można było poznać anatomię narządów. 
Dość często można było wykazać się wiedzą przy rozwiązywaniu różnych konkursów, łamigłówek, quizów  i otrzymać ciekawe nagrody.
Na pikniku zaprezentowano też popularne drony, czyli bezzałogowe systemy powietrzne, umożliwiające wykonanie różnorodnych zadań. Oprócz tego był przedstawiony pierwszy seryjne produkowany wodorowy samochód Toyoty.

6 maja uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w wyjeździe do Sądu Rejonowego w Płocku. Podczas spotkania, które poprowadziła Sędzia Sądu Rodzinnego p. Agata Chybicka-Koeppe gimnazjaliści dowiedzieli się między innymi jak wygląda codzienna praca sędziego. Miejmy nadzieję, że sytuacje z udziałem osób niepełnoletnich, o których opowiadała Pani Sędzia będą wystarczającą przestrogą dla naszej młodzieży.  

22 kwietnia uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw odwiedzili Aquapark FALA. Dzięki bogatej ofercie pływalni każdy znalazł coś dla siebie. Miłośnicy mocnych wrażeń i szalonej zabawy korzystali z megazjeżdżalni, dali się ponieść nurtowi rwącej rzeki. Ci, którzy chcieli się zrelaksować, brodzili w basenie z łagodnymi falami i wygrzewali się w jacuzzi. Następnie wszyscy pojechali do Muzeum Animacji SE-MA-FOR. Tam odbyły się warsztaty plastyczne, które rozpoczęła krótka projekcja bajki "Parauszek". Potem uczniowie w grupach tworzyli dekoracje, wymyślali krótkie historyjki i nagrywali własne filmy (zobacz MeczSpotkanie nad morzemSpotkanieUrodziny w lesieZły wilk). Najwięcej radości sprawiło im oglądanie zrobionych przez siebie animacji w sali kinowej. Ostatnią atrakcją była wizyta w Centrum Wspinaczkowym STRATOSFERA, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Wszyscy świetnie się bawili pod czujnym okiem instruktora.

16 kwietnia 2016r. odbył się XL Rajd „Do Miejsc Pamięci Narodowej”. Wzięła w nim udział liczna grupa uczniów z naszej szkoły. Szliśmy najdłuższą ośmiokilometrową trasą, która prowadziła spod Odwachu do Szkoły Podstawowej nr 20 w Borowiczkach. Pogoda dopisała i uczestnicy rajdu mogli się cieszyć urokami wiosny. Na mecie rajdu organizatorzy ugościli nas pyszną grochówką. SKKT-PTTK Łazik zajął tym razem II miejsce.

1 kwietnia 2016r. odbyła się wycieczka na VIII Targi Edukacyjne, które zostały przygotowane w Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku. Uczestnikami wycieczki było 26 uczniów z klas trzecich gimnazjum. Na targach, które odbyły się pod hasłem „Praca wartością człowieka” uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną płockich i nie tylko szkół ponadgimnzjalnych. Organizatorzy przygotowali kilkanaście stanowisk reklamujących różne szkoły. Rozdawano ulotki, prospekty i gadżety reklamowe. Ponadto na uczestników czekały pokazy savoir vivre’u i sportowe. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

31 marca uczniowie klas I i II gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie. Uczniowie obejrzeli tam wystawę poświęconą wybitnej pani chemik, wysłuchali krótkiego wykładu o jej życiu i osiągnięciach, a także uczestniczyli w pokazach chemicznych. Następnie udali się na spacer po warszawskiej Starówce, a stąd – na obiad do Złotych Tarasów. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy. Była to wyjątkowa, interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi…

W sobotę 19 marca 2016r. członkowie SKKT-PTTK Łazik poszukiwali w Płocku wiosny, uczestnicząc w XXXIII Rajdzie Ekologicznym „Powitanie Wiosny”. Po siedmiu kilometrach marszu dotarli do III Liceum, gdzie czekała na nich pyszna grochówka i puchar za zajęcie II miejsca.

W piątkowy wieczór – 18 marca 2016, uczniowie ze szkolnego chóru oraz koła teatralnego obejrzeli w Teatrze Wielkim w Łodzi operę Pucciniego „Tosca”.
„Tosca” to jedno z najpopularniejszych dzieł Giacoma Pucciniego, które od dnia premiery w 1900 roku podbija serca melomanów całego świata. Opera ma niezwykle żywą, dynamiczną akcję budowaną nie tylko przebiegiem fabularnym, ale także zróżnicowaną muzyką. „Toska” jest przykładem konwencji weryzmu operowego, stąd wiele bardzo realistycznych, wręcz brutalnych scen.
Historia miłości śpiewaczki operowej Florii Toski i malarza Cavaradossiego krzyżuje się niespodziewanie i dramatycznie w skutkach z polityką. I choć wydaje się, że zwycięża miłość, okazuje się jednak, że ostatecznie triumfuje zło.
Nam szczególnie podobał się II akt opery, w którym duet Toski i barona Scarpii porwał widzów siłą zobrazowanych śpiewem i grą aktorską uczuć.
Wieczór w teatrze był prawdziwą ucztą duchową. Uczniowie przekonali się, że opera to piękne i poruszające widowisko.

Warszawa mega aktywnie >>>>
8 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Warszawie – „Warszawa mega aktywnie”. Dzieci zagrały mecz w profesjonalnej kręgielni, potem był spacer po Starym Mieście. Następnym punktem programu był Park Trampolin, gdzie wszyscy bawili się na 44 trampolinach: wyścigi, gra w zbijaka, skoki przez przeszkody, skoki do basenu pełnego klocków z gąbki. Po wyczerpującej zabawie na trampolinach uczniowie pojechali do Parku Wodnego. Tam mogli popływać, pozjeżdżać na zjeżdżalniach, odpocząć w jakuzzi….. 

3 stycznia 2016r. czternastu uczniów z Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach wyjechało na białą szkołę do Ośrodka Wczasowego Beskidy w Wiśle. Pod okiem instruktorów dzieci uczyły się dopasowywać buty, narty i kaski, które są niezbędne dla bezpieczeństwa, a potem zaczęła się zabawa czyli nauka chodzenia w butach, zapinanie nart podchodzenie, pierwsze mniej lub bardziej udane zjazdy, no i wreszcie wciąganie się na wyciągu. Po trudach nauki można było relaksować się na basenie.
Ostatni dzień białej szkoły dzieci spędziły na zwiedzaniu Wisły. Były na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, w Rezydencji Prezydenta RP Zamku Prezydenckim, Muzeum Adama Małysza oraz Domu Zdrojowym. Po południu pojechały na kulig trasą wzdłuż potoku Białej Wisełki. W drewnianym szałasie zostały przywitane przez gospodarzy chlebem ze smalcem i ogórkiem, a potem zabrały się do pieczenia kiełbasek. Po posiłku rozpoczeła się zabawa przy dźwiękach góralskiej muzyki.
Filmowa relacja z pobytu na białej szkole w Wiśle. Przypomnijmy sobie jak było fajnie :) 
https://youtu.be/ZsQWpknhvLs

 2017

2018

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl


www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Maj 2019 »
PnWŚCzPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 

 

 

 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

4264278