Wycieczki 2015

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Wycieczki dalekie i bliskie

2010

2011

2012

2013

2014

11 grudnia 2015 - Klasy III SP w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


19 listopada 2015r.
 nasza szkoła brała udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w ramach projektu „Otwarta firma”, którego szkolnym koordynatorem była p. Zofia Chlebna. Celem projektu było zapoznanie uczniów z następującymi zagadnieniami: jak działa przedsiębiorstwo, przedsiębiorstwo a rynek, oczekiwania pracodawcy wobec potencjalnych pracowników. Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do firmy StalMech w Nowej Białej k/Płocka.
Firma „STALMECH BOGUMIŁ KSIĘŻAKOWSKI” to firma zajmująca się projektowaniem i produkcją metalowych opakowań transportowych dla przemysłu.
Jest certyfikowanym dostawcą największych koncernów samochodowych. 
Uczniowie zwiedzali m.in. magazyn, działy reklamy i marketingu, zamówień, projektów i przede wszystkim ogromną halę produkcyjną. Znajdował się tam specjalistyczny park maszynowy: obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej i urządzeń spawalniczych. Najciekawsze urządzenia dla młodzieży to najnowszej generacji roboty spawalnicze i manipulatory - kilkanaście ogromnych robotów naprawdę robi duże wrażenie.

7 listopada członkowie SKKT-PTTK „Łazik” uczcili nadchodzące Święto Niepodległości, uczestnicząc w Rajdzie Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich”. Trasa rajdu prowadziła z Borowiczek do LO im. Władysława Jagiełły. Po drodze uczestnicy rajdu odwied

30 października klasy II i III były na wycieczce w Toruniu. Pierwszym punktem był spektakl pt.: „Król Maciuś Pierwszy” w teatrze Baj Pomorski. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy głównego bohatera, który po śmierci swego ojca, odziedziczył koronę. Mimo wielu trudności w byciu królem, Maciuś zostaje władcą reformatorem. Uczy się rządzić mądrze i sprawiedliwie, a wreszcie wpada na pomysł, żeby dać dzieciom pełnię praw i stworzyć Dziecięcy Parlament.zili Cmentarz Garnizonowy. Nasz klub w ogólnej klasyfikacji gimnazjów zajął II miejsce.
Następnie uczniowie spacerowali po Starówce Torunia. Widzieli pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę i zakupili pachnące i pyszne pierniki, z których słynie Toruń. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Żywego Piernika, podczas której uczniowie wzięli aktywny udział w wyrabianiu ciasta piernikowego: przesiewali mąkę, ubijali w moździerzu korzenie. Następnie, przy pomocy oryginalnych form kształtowali z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabierali jako pamiątkę do domu. Gospodarzem pokazu głównego był słynny Mistrz Piernikarski, któremu pomagają Wiedźma Korzenna i czeladnicy. Zdjęcia >>>

9 października 2015 - Wycieczka klas trzecich do Płocka

Pierwszym punktem wycieczki było NoveKino Przedwiośnie, gdzie dzieci obejrzały film „Hugo i łowcy duchów”. Drugim punktem było Muzeum Mazowieckie. Tam uczniowie uczestniczyli w lekcjach dydaktycznych. Klasa IIIa na warsztatach zatytułowanych „Jak Gall Anonim kronikę pisał” przybliżyła sobie sposób, w jaki dawniej powstawały dokumenty, kroniki czy roczniki. Materiałami pomocniczymi były podstawowe przybory pisarskie używane w czasach średniowiecza. Dzieci, przy użyciu piór i kałamarzy, samodzielnie pisały. Uczniowie klasy IIIb  uczestniczyli w muzealnych podchodach. Wcielili się w rolę poszukiwaczy i odnajdując na ekspozycji poszczególne wskazówki oraz zadania, doszli szczęśliwie aż do samego końca. Zabawa wszystkim się bardzo podobała.


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


W sobotę 3 października 2015r. uczniowie ze szkolnego koła PTTK „Łazik” uczestniczyli w odbywającym się na terenie naszej gminy IV Rajdzie „Brwileńska Ostoja”. W tym roku w imprezie wzięła udział rekordowa ilość uczestników. W 13 - kilometrowy marsz, szlakiem brwileńskiej ostoi, ruszyło 158 piechurów w 15 drużynach. Zadaniem każdej drużyny było odnalezienie Miejsc Pamięci Narodowej oraz baczne obserwowanie otaczającej przyrody. Po spacerze uczestnicy napisali test z wiedzy o Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Były również pytania z trasy rajdu. Na koniec rozdanie nagród, dyplomów oraz wspólne pieczenie kiełbasek.

24 września 2015 - Wycieczka klas piątych do Płocka
24 września 2015r. uczniowie klas V wyjechali na wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka. Rozpoczęli od zwiedzania Starego Miasta w Płocku w godzinach porannych. Następnie świetnie bawili się na placu zabaw Orlenu na Podolszycach. Kolejnym elementem wycieczki był seans w kinie "Helios". Film pt. "Klub Włóczykijów" bardzo podobał się dzieciom.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


13-17 lipca 2015 - Wakacje z GOKiS
W czasie tegorocznych wakacji w dniach 13 – 17 lipca czterdziestu uczniów z naszej szkoły brało udział w zajęciach zorganizowanych przez GOKiS w Starej Białej.
Zajęcia odbywały się w różnych ciekawych miejscach. Pierwszego dnia dzieci pojechały do Parku Linowego w Borowiczkach. Drugiego dnia biły rekordy toru w kręgielni Arturo Bowling Club w Galerii Wisła. Trzeciego dnia mogły popluskać się w basenie na płockiej „Podolance”. Po intensywnych i pełnych wrażeń wyprawach, czwartego dnia trzeba było odpocząć, urządzając wielkie ognisko z pieczeniem kiełbasek na placu obok szkoły. Była to regeneracja sił przed kolejną wycieczką, na którą pojechały do Kołacinka do Dino Parku. Podziwiały tam ogromne dinozaury, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Wcieliły się także w poszukiwaczy złota, za co otrzymały dyplomy i pamiątkowe monety. Dzieci każdego dnia, oprócz wielu wrażeń, otrzymywały również jakieś smakołyki.
Opiekę nad dziećmi podczas wszystkich wyjazdów sprawowały pp. Joanna Remplewicz, Anna Wiśniewska i Urszula Różańska.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


18 czerwca 2015 - Klasy czwarte w Kopalni Soli w Kłodawie
Odbyliśmy podróż do wnętrza Ziemi. Program zwiedzania obejmował prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Mieliśmy możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.
Kolejnym etapem naszej wycieczki były Termy Uniejów, w których każdy może znaleźć coś dla siebie. A wybierać można spośród: pływalni, gorących solanek, basenu i komory lodowej, saun i gabinetów masażu, zjeżdżalni, dysz, biczy, jacuzzi i innych atrakcji wodnych. Po wodnej zabawie czekał nas gorący obiad. Wszyscy wspaniale się bawili. Więcej zdjęć >>>

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


17 czerwca 2015 - Wycieczka SKO do Torunia
Więcej zdjęć >>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


16 czerwca 2015 - Przedszkolaki w płockim ZOO
Więcej zdjęć >>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


2 czerwca 2015 - Klasy pierwsze w Warszawie
Więcej zdjęć >>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


26-27 maja 2015 - Klasy II i III SP na Szlaku Piastowskim
Więcej zdjęć >>>

Wycieczka pełna była atrakcji. Wśród nich była między innymi przejażdżka kolejką wąskotorową, zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Biskupinie, wizyta w pracowni rzeźbiarza w Gąsawie, pobyt w Zaurolandii w Rogowie, spacer po Uzdrowisku „Solanki” w Inowrocławiu. Dzieci poznały wiele legend związanych z rejonem Kujaw i Pałuk.
W „Zatoce Zabłockich” gdzie był zorganizowany nocleg, dzieci płynęły jachtem po jeziorze. Mogły poczuć się jak prawdziwy kapitan statku, ponieważ miały możliwość samodzielnie przez chwilę trzymać ster. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu, ognisko z pieczeniem kiełbasek sprawiły, że wieczór minął bardzo szybko i przyjemnie.


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


26 maja 2015 - Przedszkolaki z wizytą u Strażaków

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


W czwartek 14 maja uczniowie gimnazjum wyjechali na trzydniowy biwak do ośrodka wypoczynkowego w Miałkówku. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji: był krótki rajd ścieżką dydaktyczną nad brzegiem jeziora, ognisko i wieczorne podchody. Mimo nieco kapryśnej pogody nikt nie narzekał. Kolejny biwak w przyszłym roku szkolnym.

13 maja 2015 - Przedszkolaki w Bibliotece Publicznej

13 maja 2015r. przedszkolaki z grupy popołudniowej odwiedziły wraz z wychowawczynią Jolantą Strześniewską Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowych Proboszczewicach.
Dla większości maluchów było to pierwsze spotkanie w bibliotece. Pani bibliotekarka Bogusława Kaliwoda powitała dzieci bardzo ciepło, opowiedziała o pracy w bibliotece, o tym czego nie wolno robić oraz jak trzeba dbać o wypożyczone książki.
W dalszej części spotkania przedszkolaki wysłuchały bajki czytanej przez panią Bogusię o „Głośnych Dinozaurach” i chętnie dzieliły się własną wiedzą na temat życia prehistorycznych gadów. Były również ciekawostki, quizy i zagadki oraz występy artystyczne, które dzieci chętnie prezentowały pani bibliotekarce.


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


9 maja 2015 - Piknik Naukowy Polskiego Radia i CN Kopernik w Warszawie
Impreza odbywała się wokół Stadionu Narodowego, w tym roku poświęcona była światłu. Tłumy młodzieży i dzieci obserwowały fascynujące eksperymenty i doświadczenia oraz pokazy z niemal wszystkich dziedzin nauki. Można było obejrzeć świecące glony, zobaczyć świat oczami pszczół, samodzielnie pokonać laserowy labirynt, ułożyć puzzle dotyczące krain geograficznych, odpowiadać na pytania z różnych dziedzin, rozwiązywać krzyżówki i w nagrodę otrzymać np. kwiatka w doniczce. Bardzo widowiskowe były doświadczenia chemiczne z suchym lodem czy ciekłym azotem. W czasie tej imprezy można było spotkać znanych ludzi sportu, muzyki, dziennikarzy i zrobić zdjęcie oraz otrzymać autografy.
Impreza ta udowodniła, że nauka zaprezentowana w ciekawy sposób to pasjonująca zabawa.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


29 kwietnia 2015 - Wycieczka do Parku Linowego w Borowiczkach
Uczniowie klas IIa i Ib gimnazjum korzystając ze słonecznej pogody aktywnie spędzili czas spacerując po molo na Wiśle oraz pokonując  trasy Parku Linowego.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


21 kwietnia 2015 - Wycieczka do leśniczówki w Brwilnie

Klasy Ia i Ib odbyły wycieczkę do leśniczówki w Brwilnie. Zajęcia, zamiast w szkolnych ławkach i przy tablicy, miały miejsce na łonie natury. Skorzystaliśmy ze słonecznej pogody, by pobawić się też na leśnej polanie. Chłopcy zawzięcie grali w piłkę, natomiast dziewczynki oglądały z ogromnym zainteresowaniem tablice pokazowe i wymieniały spostrzeżenia dotyczące lasu. Następnie wszyscy zjedli pyszne kiełbaski z grilla, który przygotował pan leśniczy. Nasz pobyt w leśniczówce zakończył się spacerem. Wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu nowych doświadczeń. Wędrowaliśmy po leśnych dróżkach wsłuchując się w szum wiatru i drzew oraz obserwując życie lasu wiosną.


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


24 kwietnia 2015 - Klasy II SP w Muzeum Afrykańskim w Sobanicach
Więcej zdjęć >>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


18 kwietnia 2015 - XXXIX Rajd „Do Miejsc Pamięci Narodowej”
Uczniowie ze szkolnego koła krajoznawczo - turystycznego „Łazik” wyruszyli na trasę spod Odwachu w Płocku i po 10 km marszu dotarli do Szkoły Podstawowej nr 20 w Borowiczkach. Tym razem zajęli II miejsce.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


9 kwietnia 2015 - W Teatrze Wielkim w Łodzi
Dzieci i młodzież naszej szkoły pojechały na balet „Dziadek do orzechów” do Teatru Wielkiego w Łodzi. „Dziadek do orzechów" to baśń przedstawiająca świat dziecięcych zabaw i marzeń. Wspaniała muzyka Piotra Czajkowskiego wprowadza widzów w fantastyczny krąg opowiadań E.T.A. Hoffmanna z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Balet bardzo się podobał uczniom, nikt się nie nudził ani przez chwilę.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


26 marca 2015r.
uczniowie III klas gimnazjum odwiedzili dwie szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku, tzw. "Ekonomik" i Zespół Szkół Budowlanych nr 1w Płocku, tzw. "Budowlankę". Uczniowie zapoznali się z działalnością szkół, pogłębili swoją wiedzę na temat zawodów, w których kształciły w.w. szkoły (np. technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik gastronomii, murarz, technik geodeta, technik instalacji sanitarnych, technik ochrony środowiska). Podczas rozmów z przedstawicielami szkół zostali poinformowani o warunkach rekrutacji, praktykach i egzaminach zawodowych. Organizatorzy przygotowali kilkanaście stanowisk promujących różne zawody, odbyło się wiele praktycznych pokazów maszyn i urządzeń. Rozdawano ulotki, prospekty i gadżety reklamowe. Wyjazd godny polecenia.

26 marca 2015 - Wycieczka do Płocka
Gimnazjaliści pokazali Uyen i Tiffany najciekawsze miejsca w Płocku oraz wzięli udział w warsztatach wielkanocnych prowadzonych w języku angielskim. Więcej zdjęć >>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


25 marca 2015 - Wycieczka do Skansenu w Sierpcu
Uczniowie klas IV i V oraz nasi goście, Uyen i Tiffany z Wietnamu i Indonezji, wzięli udział w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W programie było zwiedzanie chat, przejażdżka bryczką, nauka robienia palm wielkanocnych oraz malowanie pisanek. Więcej zdjęć >>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


21 marca 2015 - XXXII Ekologiczny Rajd „Powitanie Wiosny”
21 marca członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego wzięli udział w XXXII Ekologicznym Rajdzie „Powitanie Wiosny”. Po 12 km marszu dotarli do III Liceum, gdzie posilili się pyszną grochówką oraz odebrali puchar za zajęcie III miejca.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


5 marca 2015 - VII Targi Edukacyjne w Bielsku

5 marca 2015r. odbyła się wycieczka na VII Targi Edukacyjne, które zostały przygotowane w Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku. Uczestnikami wycieczki było 35 uczniów z klas trzecich gimnazjum. Na targach, które odbyły się pod hasłem „Szkoła, Praca, Sukces” uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną płockich i nie tylko szkół ponadgimnzjalnych. Organizatorzy przygotowali kilkanaście stanowisk reklamujących różne szkoły. Rozdawano ulotki, prospekty i gadżety reklamowe. Ponadto na uczestników czekały pokazy savoir vivre’u i sportowe. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


10 lutego 2015 - Na Stadionie Narodowym w Warszawie
Więcej zdjęć na http://dysk.onet.pl/link/7T4iZ
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl


www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Maj 2019 »
PnWŚCzPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 

 

 

 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

4264276