Konkursy

W niedzielę 18 czerwca podczas Dni Drobina miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie literacko - plastycznym „Z Babcią i Dziadkiem świat staje się piękniejszy”. Konkurs organizował Zespół Szkół w Drobinie pod honorowym patronatem Starosty Płockiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Drobin. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza o ukochanych dziadkach i dołączenie do niego ilustracji. Jedną z nagrodzonych była uczennica klasy IIb/g, Zuzanna Gołębiewska, która zajęła III miejsce. Natomiast Natalia Markowska (IIb/g) zdobyła wyróżnienie. Utwory laureatów konkursów wydane zostały w okolicznościowym tomiku.

9 czerwca 2017 r. w leśniczówce w Brwilnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Płocku w ramach projektu pn. „Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego" współfinansowany przez Unię Europejską. Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiedzialne było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Przedmiotem konkursu były prace fotograficzne w trzech kategoriach tematycznych: flora, fauna, krajobraz powiatu płockiego. Uczniowie naszej szkoły również przygotowali ciekawe fotografie, które wzięły udział w konkursie, jednak najpiękniejsza z nich okazała się praca ucznia klasy 3b – Patryka Bentlejewskiego, któremu udało się sfotografować łosia. Chłopiec otrzymał wyróżnienie i nagrodę w postaci dysku zewnętrznego.

9 czerwca w Zespole Szkół w Starych Proboszczewicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Z komiksem przez lektury. Zadaniem uczestników było zilustrowanie w formie komiksu lektury lub kilku lektur. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie u uczniów aktywności artystycznej i twórczego myślenia, rozbudzanie zainteresowania komiksem jako jedną z form literatury.
Jury przyznało następujące miejsca:
W kategorii szkół podstawowych
1 miejsce – Piotr Tomaszewski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brudzeniu Dużym
2 miejsce – Kamil Sochacki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brudzeniu Dużym
Wyróżnienie Filip Kalinowski z Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach
W kategorii gimnazjum
1 miejsce – Aneta Nowakowska z Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach
2 miejsce – Julia Mioduszewska z Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach
3 miejsce – Marta Rafalska z Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach
Laureatom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za nadesłanie prac!

Biblia w malarstwie i literaturze

„Biblia” to księga niezwykła, cenna dla chrześcijan i dla ateistów. To po nią najczęściej sięgają czytelnicy. Bogata w treści, ponadczasowa, pełna metafor i symboli zabiera nas w piękną intelektualną podróż. To właśnie „Biblia” była tematem konkursu zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, który odbywał się pod honorowym patronatem biskupa płockiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie eseju zainspirowanego dziełem malarskim o tematyce biblijnej. Dzieło należało zinterpretować w nawiązaniu do Pisma Świętego oraz wybranego utworu literackiego. W piątek 9 czerwca w auli liceum nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.
W kategorii gimnazjów I miejsce zajął Miłosz Bukowski, uczeń klasy IIIc, który napisał esej o obrazie Tycjana pt. „Matka Bolesna”.
W konkursie wzięły również udział Zuzanna Zelmańska (IIIc) i Julia Mioduszewska (IIIb).
Po uroczystości organizatorzy zaprosili gości do zwiedzania najstarszej polskiej szkoły średniej.

7 czerwca 2017 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny. Uczniowie klas III gimnazjum rozwiązywali testy dotyczące ekologii i ochrony środowiska.
I miejsce Miłosz Bukowski
II miejsce Lidia Szmytkowska
III miejsce Łukasz Pyrzak

31 maja 2017 - Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego Panda 2017
Konkurs Panda 2017 jest organizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI. Konkurs z matematyki miał miejsce 4 kwietnia 2017 r. i wzięło w nim udział 1715 gimnazjalistów z całej Polski. Miał on formę testu i odbywał się na trzech poziomach: klasa I, klasa II i klasa III. Nasze gimnazjum reprezentowało 24 uczniów. Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskali: klasa I - Jakub Wójcik, klasa II - Agnieszka Jarzyńska, klasa III - Miłosz Bukowski.

30 maja 2017 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy o Wiśle „Rok 2017 rokiem Wisły”. Uczniowie gimnazjum rozwiązywali testy z zakresu geografii oraz zadania chemiczne dotyczące informacji o rzece.
I miejsce Marcin Kralski
II miejsce Miłosz Bukowski
III miejsce Łukasz Pyrzak


29 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Ja to potrafię” przeznaczony dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej.
Celem konkursu jest podnoszenie i sprawdzenie poziomu opanowania wiadomości z matematyki oraz integrowanie uczniów klas młodszych.
Zwycięscy w kategorii klas II:
I miejsce - Szymon Kalata (Stara Biała)
II miejsce - Maria Nowak (Maszewo Duże)
III miejsce - Nikola Kajkowska (Stare Proboszczewice)
Zwycięscy w kategorii klas III:
I miejsce - Jakub Kosowski (Stara Biała)
II miejsce - Jagoda Cholewa (Maszewo Duże)
III miejsce - Lidia Wenda (Wyszyna)

22 maja 2017 roku odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego, który był adresowany do uczniów z klas II – III i IV – VI. 
Uczniowie klas piątych nie wzięli udziału w konkursie, ponieważ w tym dniu wyjechali na wycieczkę do Łodzi.
Pomysłodawcą i organizatorem są nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej. 
W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
w klasach II:
II miejsce zajęła Nikola Kajkowska
w klasach III:
III miejsce zajęła Wiktoria Wąsowska
w klasach IV:
II miejsce zajęła Zuzanna Strześniewska
w klasach VI:
II miejsce zajęła Maja Piotrowska
Zwycięzcom konkursu oprócz dyplomów wręczono nagrody książkowe. 
Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy.

19 maja 2017r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w XIV edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Zostań orłem”, zorganizowanego w Zespole Szkół nr 5 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku. Celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, zachęcenie młodzieży do udziału w konkursach przedmiotowych. Do rywalizacji przystąpiło 39 osób z 10 szkół powiatu płockiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania 5 zadań z następujących działów: liczby wymierne, procenty, równania i nierówności oraz figury płaskie. Naszą placówkę reprezentowali: Patryk Chyżyński, Piotr Jaworski, Nina Jeziórska i Jakub Kulesza.

18 maja 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny – „Znam mapę świata”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas trzecich gimnazjum. Zadaniem uczestników było zaznaczenie 40 obiektów geograficznych na konturowej mapie świata.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Miłosz Bukowski uczeń kl. IIIc
II miejsce - Aneta Nowakowska kl. IIIb
III miejsce - Łukasz Pyrzak kl. IIIc

 

W eliminacjach szkolnych międzyszkolnego konkursu plastyczno-informatycznego „Piękno naszej okolicy” w kategorii klas I-III wzięło udział około 90 uczniów, a w kategorii klas IV-VI – 110.
17 maja 2017r. wręczono dyplomy laureata i drobne upominki zwycięzcom:
Dyplom laureata otrzymali: 
Jakub Kosiba - klasa IIIa
Julia Adamiak - klasa IIIa
Miłosz Piórkowski - klasa IIb
Wiktor Kowalkowski - klasa I
Izabela Kudła - klasa IIIa
Hubert Kuciński - klasa IIIa
Sebastian Kaniewski – klasa IIb
Dominika Sobolewska - klasa IIb
Julia Jędrzejczyk – klasa IIIb
Wiktor Kacperski - klasa IIa
Agata Cichecka klasa- IIIb
Paweł Wyrzykowski - klasa Va
Julia Białaszewska - klasa Vb
Maria Świetlik - klasa VIb
Martyna Osiecka – klasa Va
Oliwia Pesta – klasa VIb
Maja Piotrowska – klasa VIa
Karolina Walkiewicz – klasa VIa
Magdalena Burczyńska – klasa VIa
Zuzanna Wojszkun – klasa VIb
Martyna Giżyńska – klasa Va
Prace uczniów wezmą udział w międzyszkolnym konkursie informatycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Podsumowano wyniki konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/17 dla uczniów gimnazjów z województwa mazowieckiego. Uroczystość z udziałem Doroty Skrzypek, Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty odbyła się 16 maja w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele.
Główne cele konkursów to poszerzanie wiadomości i umiejętności uczniów, zachęcanie ich do samodzielnego myślenia oraz promowanie wybitnych uzdolnień młodzieży.
W bieżącym roku szkolnym dyplomy otrzymało 664 laureatów konkursów z następujących przedmiotów: języka polskiego, biologii, geografii, matematyki, informatyki, historii, WOS-u, chemii, fizyki oraz języków obcych. Wśród nich znalazł się Miłosz Bukowski, uczeń klasy IIIc, laureat konkursu polonistycznego. Towarzyszyła mu pani dyrektor Jolanta Trojanowska, pani Aneta Gromanowska, nauczycielka języka polskiego oraz mama.
W konkursie brała również udział Lidia Szmytkowska, uczennica klasy IIIc, która zdobyła tytuł finalisty. To także duże osiągnięcie.
Organizatorzy konkursów przedmiotowych podkreślali, jak wielki sukces stanowi znalezienie się w gronie laureatów. Dziękowali uczniom i opiekunom za ich pracę i zaangażowanie. Życzyli wielu kolejnych sukcesów.

16 maja 2017r. w Radzanowie odbył się XIX Mazowiecki Festiwal Piosenki Religijnej. Bogumiła Zelmańska uczennica klasy III a szkoły podstawowej zajęła I miejsce w kategorii kl. I-III. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Magdy Anioł „Pioseneczka”. Oliwia Fersz uczennica kl. IV b zajęła II miejsce w kategorii kl. IV-VI szkoły podstawowej. Wykonała piosenkę „Chwała Tobie Panie”, również z repertuary Magdy Anioł. Gimnazjum reprezentowały Natalia Lisowska z kl. II b, która zaśpiewała piosnkę „Nasz Bóg” zespołu Exodus 15 oraz Małgosia Kalbarczyk z kl. I a, która wykonała piosenkę „Mój Jezu, mój Zbawco” z repertuaru Beaty Bednarz.

16 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Starych Proboszczewicach odbył się XIV Gminny Turniej Matematyczny. W turnieju tym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Celem turnieju było wykazanie się przez uczniów umiejętnościami matematycznymi podczas rozwiązywania zadań oraz zagadek i zadań logicznych.
W kategorii klas IV zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie, w skład której wchodzili: Maja Kujawa, Adam Guzanek, Aleksandra Malinowska.
W kategorii klas V zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym, w skład której wchodzili: Mateusz Karaszewski, Weronika Janiszewska, Olga Ceglińska.
W kategorii klas VI zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie, w skład której wchodzili: Miłosz Krysiński, Julia Chrobot, Tamara Nowicka.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w Turnieju Matematycznym za rok.

15 maja 2017r. odbył się finał konkursu czytelniczego „Świat fantasy w twórczości Doroty Terakowskiej”, zorganizowanego przez Filię biblioteczną nr 7 Książnicy Płockiej. Szkołę Podstawowa w Starych Proboszczewicach reprezentowała uczennica klasy VIa – Oliwia Dzikoń, która znalazła się w gronie dwudziestu czterech osób po pierwszym etapie pisemnym.
Zadaniem finalistów było zareklamowanie dowolnie wybranej książki, którą polecą innym, w formie wiersza, piosenki, plakatu, obwoluty książki, scenki reklamowej.
Oliwia zaprezentowała własny wiersz, inspirowany Opowiadaniami Ursuli Kroeber Le Guin pt. Zaślepiona miłością.

15 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku odbył się X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Przyrodniczej pod honorowym patronatem Ligi Ochrony Przyrody. Naszą szkołę na konkursie reprezentowała Julia Skolimowska uczennica kl VIa , która zajęła III miejsce oraz Klaudia Lewandowska uczennica kl Vb, która zdobyła wyróżnienie. 15 maja to Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

8 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbył się szkolny konkurs ortograficzny MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział po 6 uczniów z klas drugich i trzecich. Tytuł mistrza ortografii zdobyli:
Klasa II
Nikola Kajkowska – klasa IIb
Zuzanna Rosińska – klasa IIa
Klasa III
Wiktoria Wąsowska – klasa IIIa
Julia Jędrzejczyk – klasa IIIb
22 maja finaliści wezmą udział w gminnym konkursie ortograficznym w szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Pod koniec kwietnia 2017 do naszej szkoły zostały przesłane wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko-Planeta. W konkursie brało udział 12 uczniów z klasy II i III gimnazjum. Uczeń Miłosz Bukowski otrzymał wyróżnienie krajowe. Sześcioro uczniów uzyskało wyróżnienia: Szmytkowska Lidia kl IIIc, Mioduszewska Julia kl IIIb, Turowska Oliwia kl IIIb, Nowakowska Aneta kl IIIb, Gołębiewska Zuzanna kl IIb, Jankowski Jędrzej kl IIb. Gimnazjum otrzymało dyplom za wyróżniające wyniki.

Również pod koniec kwietnia otrzymaliśmy wyniki z ogólnopolskiego konkursu Olimpus z chemii. Konkurs odbył się 12 stycznia 2017 roku - sesja zimowa. Brało w nim udział 18 uczniów z klas I-III gimnazjum. Prawie wszyscy uczniowie otrzymali wyniki powyżej średniej. Uczeń klasy IIIc Miłosz Bukowski zajął 8 miejsce i uzyskał tytuł laureata. Łukasz Pyrzak, uczeń klasy IIIc zajął 10 miejsce i również uzyskał tytuł laureata.

W kwietniu odbyła się też uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Chemicznym „Chemik” organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku. W I etapie konkursu brało udział 10 uczniów, 5 z nich zakwalifikowało się do II etapu. Uczniowie Miłosz Bukowski kl. IIIc i Piotr Skrzypek kl. IIb otrzymali tytuł finalisty konkursu.

26 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Płocku odbył się Jubileuszowy XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.
Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie młodych talentów, prezentacja umiejętności artystycznych i możliwości konfrontacji z rówieśnikami.
Uczniowie indywidualnie przedstawili jeden utwór poetycki o tematyce dziecięcej.
Naszą szkołę reprezentowały 4 osoby:
II klasę:
- Liliana Kowalska, zajmując II miejsce,
- Dominika Sobolewska, zajmując III miejsce
III klasę:
- Izabela Kudła, zajmując II miejsce,
- Jakub Kosiba, godnie reprezentując
Uczestników oceniało profesjonalne Jury. 
Wszyscy otrzymali upominki i dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.

26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płocku odbył się finał XVII edycji konkursu MA-CHE-FI dla uczniów klas drugich gimnazjum. Uczniowie ze szkół gimnazjalnych Płocka i okolic w trzyosobowych zespołach zmagali się z zadaniami z matematyki, chemii i fizyki. Gimnazjum w Starych Proboszczewicach reprezentowali uczniowie klasy IIb/g: Zuzanna Gołębiewska, Natalia Lisowska i Piotr Skrzypek. Nasza drużyna zajmując I miejsce okazała się najlepsza!

24 kwietnia został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo - Planeta Plus. 
Tematem konkursu był „Bałtyk i pobrzeże Bałtyku”. Z naszej szkoły z testem zmierzyło się 10 osób. Każdy uczestnik miał do rozwiązania 25 pytań zamkniętych oraz jedno pytanie otwarte. Z testu można było otrzymać maksymalnie 33 punkty. Oto wyniki:
Aneta Nowakowska, kl. IIIb/g-( 29pkt.) dyplom wyróżnienia oraz najlepszy wynik w szkole
Kikolska Dominika, kl. IIIb/g-(28pkt.) dyplom wyróżnienia
Mielczarek Weronika, kl. IIIb/g-(25pkt.) dyplom wyróżnienia
Mioduszewska Julia, kl. IIIb/g-(28pkt.) dyplom wyróżnienia
Turowska Oliwia, kl. IIIb/g-(28pkt.) dyplom wyróżnienia
Wilczyńska Julia, kl. IIIb/g-(28pkt.) dyplom wyróżnienia
Wilczyńska Natalia, kl. IIIb/g-(28pkt.) dyplom wyróżnienia
Bukowski Miłosz, kl. IIIc/g-(28pkt.) dyplom wyróżnienia
Kralski Marcin, kl. IIIc/g-(28pkt.) dyplom wyróżnienia
Pyrzak Łukasz, kl. IIIc/g-(27pkt.) dyplom wyróżnienia

24 kwietnia 2017r. odbył się I etap konkursu czytelniczego „Świat fantasy w twórczości Doroty Terakowskiej”, zorganizowanego przez Filię biblioteczną nr 7 Książnicy Płockiej. 
Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, bardziej wnikliwa i wyrozumiała obserwacja świata i ludzi, popularyzacja twórczości Doroty Terakowskiej, a w szczególności znajomość książek Córka Czarownic i Władca LewawuCórka Czarownic to arcydzieło o dojrzewaniu, wpisana na światową listę im. H. Ch. Andersena jako jedna z najlepszych książek świata dla dzieci i młodzieży. Władca Lewawu to czarodziejska opowieść o odwadze, która pokonuje zło, baśń z „pogranicza światów” zaliczana do Złotej Dziesiątki najlepszych książek lat 80.
W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach i troje z Gimnazjum w Starych Proboszczewicach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test pisemny. Do drugiego etapu komisja zakwalifikowała 24 osoby, które zdobyły więcej niż 40 punktów. Na liście zakwalifikowanych znalazła się jedna z naszych uczennic – Oliwia Dzikoń z klasy VIa.

10 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Starych Proboszczewicach została przeprowadzona 
kolejna edycja konkursu „Mistrz Rachunków”. Odbiorcami byli uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej. 
Konkurs miał na celu podnoszenie na wyższy poziom umiejętności obliczeniowych, stworzenie uczniom okazji do sprawdzenia swoich umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych oraz dowartościowanie uczniów zainteresowanych matematyką. Osiągnięty sukces, jakim jest poprawne rozwiązanie jak największej ilości obliczeń matematycznych, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i wykonywania obliczeń w pamięci, pozwoli też uwierzyć we własne możliwości. Uczestnicy mieli do rozwiązania 45 przykładów o różnym stopniu trudności w czasie 45 minut. Zadania dostosowane były do każdego poziomu. Wpływ na zajęte miejsce miała ilość poprawnie wykonanych obliczeń. Do konkursu przystąpiło 18 uczestników, wyłonionych w rozgrywkach klasowych. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz oceny celujące z matematyki.
- Na poziomie klasy czwartej:
Mistrzem Rachunków została Malwina Bukowska kl. IVb,
II miejsce - Miłosz Szmytkowski kl. IV b,
III miejsce - Natalia Przybysz kl. IV a.
- Na poziomie klasy piątej:
Mistrzem Rachunków został Jakub Kopczyński kl. V b,
II miejsce - Wiktoria Paczkowska kl. V b,
III miejsce - Wiktor Ners kl. V b.
- Na poziomie klasy szóstej:
Mistrzem Rachunków została Maria Świetlik kl. VI b,
II miejsce - Wiktor Klonowski kl. VI a,
III miejsce - Oliwia Żółtowska kl. VI a.

W poniedziałek 10 kwietnia 2017r. odbyły się Szkolne Rozgrywki Warcabowe dla klas IV-VI. Oto zwycięzcy:
Miłosz Szmytkowski (kl.IV)
Jakub Bentlejewski  (kl.V)
Łukasz Jaworski (kl.VI)
12 kwietnia 2017r. odbył się Finał Szkolnych Rozgrywek Warcabowych dla klas 1 – 3 SP. Na planszach 64 - polowych rozgrywało się 10 uczniów.
Tytuły mistrzów w kategorii klas otrzymali:
kl. 1. - Maciej Turbak,
kl. 2. Maja Zajączkowska,
kl. 3. Szymon Kulesza.
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. 

6 kwietnia 2017r. odbył się X Gminny Konkurs z Edukacji Prozdrowotnej. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Maszewie Dużym pod patronatem Powiatowej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas II i III. Celem tego konkursu było rozwijanie prozdrowotnych zainteresowań wśród dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja dzieci z różnych szkół oraz stwarzanie uczniom możliwości osiągania sukcesów.
Klasy II reprezentowały: Maja Zajączkowska, Nikola Kajkowska -zajęła II miejsce i Zuzanna Rosińska - zajęła III miejsce.
Klasy III reprezentowały: Izabela Kudła, Wiktoria Wąsowska i Nikola Lisowska.  

5 kwietnia 2017 - Rozstrzygnięcie Konkursu Matematycznego „Małachowiak”
Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku po raz dwudziesty zorganizowało dwuetapowy Konkurs Matematyczny „Małachowiak”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych gimnazjalistów. Do finału, który odbył się 25 marca zakwalifikowało się 46 osób, w tym sześcioro uczniów klas trzecich naszego gimnazjum: Miłosz Bukowski, Marcin Kralski, Aneta Nowakowska, Łukasz Pyrzak, Lidia Szmytkowska i Zuzanna Zelmańska. Najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów uzyskał Miłosz Bukowski. Uczeń ten otrzymał wyróżnienie.

4 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III SP. Do konkursu zgłosiły się sześcioosobowe drużyny ze szkół: Stara Biała, Maszewo Duże i Stare Proboszczewice. Dzieci prezentowały utwór poetycki z literatury dziecięcej. 
Oto wyniki:
Klasa I
I miejsce - Adam Łabiszewski (Maszewo Duże)
I miejsce - Jan Brzeziński (Maszewo Duże)
II miejsce - Zuzanna Zielińska (Stara Biała)
II miejsce - Bartosz Kocięda (Stara Biała)
Klasa II
I miejsce - Aleksandra Wrutniak (Maszewo Duże)
II miejsce - Liliana Kowalska(Stare Proboszczewice)
II miejsce - Dominika Sobolewska (Stare Proboszczewice)
Klasa III
I miejsce - Izabela Kudła (Stare Proboszcewice)
I miejsce - Zofia Piekarska (Stara Biała)
II miejsce - Jakub Kosiba (Stare Proboszczewice)

Marzec jest miesiącem matematyki, dlatego dla gimnazjalistów naszej szkoły 28 marca 2017r. zorganizowano Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patronat merytoryczny e-math.pl. Tegoroczna edycja pt. „Pieniądze to nie wszystko” odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że ta nauka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia.
W naszej placówce do zawodów przystąpiło 5 trzyosobowych drużyn z klas pierwszych i drugich gimnazjum. Odpowiadały one na pytania z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Najlepszy okazał się zespól z klasy II a w składzie: Agnieszka Jarzyńska, Dominik Bielski, Kacper Kamiński. Gratulujemy!

Uczniowie naszego gimnazjum: Aneta Nowakowska z IIIb i Marcin Kralski z IIIc brali udział w powiatowym konkursie matematycznym „Continuum” zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza i Politechnikę Warszawską Filia w Płocku. Celem konkursu były: popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do zdobywania wiedzy. Do II etapu zakwalifikował się Marcin Kralski. 24 marca 2017r. w gmachu Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i upominków dla wszystkich finalistów konkursu.

24 marca 2017 roku uczennice II klasy gimnazjum brały udział w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe”. Konkurs odbył się w Łochowie, w siedzibie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. W ramach konkursu uczniowie rozwiązywali testy dotyczące wiadomości z biologii, geografii oraz dotyczące 5 parków wchodzących w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Oprócz tego musieli wykazać się znajomością chronionych gatunków zwierząt i roślin.

23 marca 2017r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku odbył się finał XV edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę” pod honorowym patronatem Książnicy Płockiej. W tym roku tematem przewodnim były „Opowieści z dreszczykiem ... raz jeszcze”. Uczennica naszej szkoły - Monika Borucka - napisała książkę pod tytułem „ANIOŁ STRÓŻ” i otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

23 marca 2017r. w Zespole Szkół nr 5 w Płocku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Muzycznej „Polskie tańce narodowe”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat polskich tańców narodowych i strojów ludowych, rozbudzenie zainteresowania polskim folklorem i zapoznanie uczniów z twórczością polskich kompozytorów, którzy inspirowali się w swojej twórczości kulturą ludową. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie Klonowski Wiktor kl. VIa zajął I miejsce, Natalia Gonczaryk kl. VI b III miejsce w kategorii szkoły podstawowe. Wyróżnienie otrzymał Filip Staniszewski kl. IIIa gimnazjum.

16 marca 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Muzycznej „Polskie Tańce Narodowe”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W szkole podstawowej laureatami zostali
I miejsce Wiktor Klonowski kl. VIa,
II miejsce Natalia Gonczaryk kl. VIb,
III miejsce Miłosz Szmytkowski kl. IVb.
W gimnazjum
I miejsce zajęła Zuzanna Budnicka kl. IIb gim,
II miejsce Adam Przybyliński kl. I c gim,
III miejsce Filip Staniszewski kl. IIIa gim.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat polskich tańców narodowych i strojów ludowych, rozbudzenie zainteresowania polskim folklorem i zapoznanie uczniów z twórczością polskich kompozytorów, którzy inspirowali się w swojej twórczości kulturą ludową. Konkurs składał się z trzech części: pierwsza to test sprawdzający wiedzę o polskich tańcach narodowych, druga to rozpoznawanie wybranych kompozycji polskich kompozytorów, trzecia rozpoznawanie tańca i wybranego elementu stroju. Laureaci tego konkursu będą reprezentowali nasze szkoły, szkołę podstawową i gimnazjum, na VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy Muzycznej „Polskie tańce narodowe inspiracją wielkich kompozytorów”, który odbędzie się 23.03.2017r. w Zespole Szkół nr. 5 w Płocku. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Maria Świetlik, uczennica klasy VIb, po zajęciu pierwszego miejsca w etapie gminnym, wzięła udział w powiatowych eliminacjach XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się 15 marca 2017r. w Płocku. Marysia została wyróżniona, otrzymując dyplom oraz nagrody rzeczowe.

8 marca 2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stara Biała odbyły się Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
W turnieju wzięło udział 18 uczniów wyłonionych w drodze eliminacji przeprowadzonych w szkołach na terenie gminy, podzielonych na dwie grupy wiekowe. W pierwszej grupie wiekowej (szkoły podstawowe) wzięło udział 12 uczestników, w drugiej grupie wiekowej (gimnazja) - 6 uczestników.
Konkurs składał się z części testowej (25 pytań) dla uczniów pierwszej grupy wiekowej i (25 pytań) dla drugiej grupy wiekowej oraz części ustnej.
Po ocenie części pisemnej do części ustnej turnieju jury zakwalifikowało następujące osoby do II etapu konkursu:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

  1. Maria Świetlik - Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach - 25 pkt
  2. Aleksandra Jędrzejczyk – Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach - 25 pkt
  3. Zuzanna Wojszkun - Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach - 25 pkt

II grupa wiekowa (gimnazja):

  1. Mateusz Gozdanek – gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym - 25 pkt
  2. Natalia Wilczyńska – gimnazjum w Starych Proboszczewicach - 23 pkt
  3. Julia Wilczyńska - gimnazjum w Starych Proboszczewicach - 23 pkt
  4. Aneta Nowakowska - gimnazjum w Starych Proboszczewicach - 23 pkt
  5. Jakub Rutkowski – gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym - 22 pkt

Jury do eliminacji powiatowych zakwalifikowało:
I grupa wiekowa – Maria Świetlik (Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach)
II grupa wiekowa – Mateusz Gozdanek (Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym)
Na zakończenie turnieju organizatorzy złożyli zwycięzcom gratulacje oraz wręczyli dyplomy. Nagrody dla zwycięzców w postaci przenośnych ładowarek „Power Bank” ufundował i wręczył Wójt Gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński. Na pamiątkę zmagań turniejowych wykonano wspólne zdjęcie.

10 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbył się konkurs biblijny obejmujący zakres wiedzy z Dziejów Apostolskich, przygotowany przez katechetkę Ewę Borowską. W konkursie wzięło udział 9 uczniów kl.V i VI.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Mateusz Burczyński kl.VI a
II miejsce - Oliwia Żółtowska  kl. VI a
III miejsce - Krzysztof Kowalski  kl.VI a
Laureaci pierwszego i drugiego miejsca przechodzą do dekanalnego etapu.

16 stycznia 2017 roku odbyły się eliminacje wstępne do szkolnego konkursu 
pięknego czytania. Celem tego konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, rozbudzanie zainteresowań literaturą oraz nauka rywalizacji w miłej atmosferze. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były panie polonistki z naszej szkoły: panie Joanna Tomczak i Hanna Bernal.
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się: 
Daria Dumańska i Daria Jarzyńska z klasy 4a,
Zuzanna Strześniewska i Oliwia Wysocka z klasy 4b,
Gabriel Bielicki i Zuzanna Lewandowska z klasy 5a,
Klaudia Lewandowska i Wiktor Ners z klasy 5b,
Magdalena Burczyńska i Wiktor Klonowski z klasy 6a, Sebastian Miszczak i Maria Świetlik z klasy 6b.
2 lutego 2017r
. odbył się drugi etap szkolnego konkursu pięknego czytania.
W myśl zasady: „Czytać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” zaprezentowało się dwanaścioro uczniów z klas 4-6. Uczestnikom kibicowali grupa koleżanek i kolegów z klas. 
Zmagania czytelnicze oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Jolanta Trojanowska, Pani Lidia Chęcińska – opiekun biblioteki szkolnej oraz nauczycielki języka polskiego – Panie Joanna Tomczak i Hanna Bernal.
A oto nasi laureaci:
Zuzanna Strześniewska z kl. 4b .
Klaudia Lewandowska z kl. 5b.
Maria Świetlik i Sebastian Miszczak z kl.6b.

26 stycznia 2017 r. w Warszawie odbył się wojewódzki finał konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Konkurs „Mazowieckie Talenty” organizowany jest przez Kuratorium Oświaty. Wzięli w nim udział uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum w Starych Proboszczewicach: Lidia Szmytkowska oraz Miłosz Bukowski.
Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Odbywały się one pod następującymi hasłami: czas życia i czas śmierci; czas smutku i czas radości; czas wojny i czas pokoju. Droga do finału była długa i bardzo trudna. Uczniowie musieli przeczytać wiele książek i wierszy, oglądali również filmy i obrazy. Należało wykazać się nieprzeciętną wiedzą polonistyczną oraz takimi umiejętnościami jak interpretowanie tekstów kultury i pisanie rozprawki.
Reprezentanci Gimnazjum w Starych Proboszczewicach pracowali na sukces od września, przygotowując się pod kierunkiem pani Anety Gromanowskiej. Obydwoje wykazali się dojrzałością, talentem literackim i wiedzą zdecydowanie wykraczającą poza program gimnazjum.
Miłosz Bukowski zdobył tytuł laureata konkursu, natomiast Lidia Szmytkowska tytuł finalisty.
Warto zaznaczyć, że tytuł laureata wiąże się z następującymi przywilejami: zwolnieniem z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego i zaliczeniem go na 100% punktów, oceną celującą na koniec roku i pierwszeństwem w przyjęciu do wybranej szkoły średniej.

26 stycznia 2017 roku odbyła się 9. edycja konkursu "English-Deutsch, Deutsch-English"ramach Tygodnia Języków Obcych. Uczestniczyło w nim 10 uczniów z klas I i II gimnazjum. Konkurs miał formę 1 z 10. Uczniowie odpowiadali na pytania z wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Pytania dotyczyły również zagadnień leksykalno-gramatycznych. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Zuzanna Gołębiewska - klasa IIb gimnazjum,
II miejsce - Adam Przybyliński - klasa Ic gimnazjum,
III miejsce - Dominik Kordyzon - klasa Ic gimnazjum.

20 stycznia 2017r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Edi Pingwin, w którym brało udział 3760 uczestników z całej Polski w kategorii klas IV – VI. Z naszej szkoły z testem zmierzyło się 10 uczniów. Każdy z uczestników miał do rozwiązania 30 zadań. Do wszystkich pytań podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Z testu można było otrzymać maksymalnie 60 punktów. Oto wyniki:
Wiktor Klonowski, kl. VI a – 9 miejsce (52 pkt.) – dyplom wyróżnienia
Miłosz Szmytkowski, kl. IV b - 15 miejsce (46 pkt.) 
Malwina Bukowska, kl. IV b – 20 miejsce (41 pkt.) 
Wiktoria Paczkowska, kl. V b - 20 miejsce (41 pkt.)
Maciej Kikolski, kl. VI b - 23 miejsce (38 pkt.)
Mateusz Burczyński , kl. VI a - 25 miejsce (36 pkt.)
Wiktor Ners, kl. V b - 25 miejsce (36 pkt.)
Maria Świetlik , kl. VI b - 31 miejsce (30 pkt.)
Paweł Wyrzykowski, kl. V a - 32 miejsce (29 pkt.)
Jakub Kopczyński, kl. V b - 39 miejsce (22 pkt.)

19 stycznia 2017r. odbył się XIII Rejonowy Konkurs Duetów „Cicha noc” – kolędy i pastorałki. Miło nam poinformować, iż uczennice Małgorzata Kalbarczyk (kl.Ia gim.) i Natalia Lisowska (kl.IIb gim.) zajęły II miejsce w tym konkursie. Był on organizowany w SP. Nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku. Uczestnicy śpiewali w duecie kolędy i pastorałki w języku polskim. Ocenie podlegały partie śpiewane wspólnie, szczególną uwagę zwracano na intonację, aranżację i wrażenie artystyczne. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

13 stycznia 2017r. - Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Dwoje uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w I edycji konkursu fotograficznego „Książka w obiektywie”, zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkół w Maszewie Dużym. Wystarczyło zrobić zdjęcie, które związane jest z ulubioną książką lub bohaterem literackim. Zdjęcia wykonane przez naszych uczniów były wynikiem szkolnej akcji „Dzień Dobroci dla Książek”, podczas której należało zrobić„selfie z książką”. Uczennica klasy IIIb Julia Mioduszewska zajęła I miejsce, a uczeń klasy Ic Szymon Wierciński zajął III miejsce. Gratulujemy.

22 grudnia 2016r. został rozstrzygnięty konkurs na projekt „Kartki Świątecznej 2016”. Tematem konkursu była interpretacja dwóch haseł „Zaprzęg Świętego Mikołaja" oraz „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”. Zadaniem uczestników było przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach. Każdy uczestnik mógł przygotować tylko jedną pracę, którą należało złożyć do dnia 2 grudnia 2016r. Komisja oceniła prace według następujących kryteriów: zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność formy oraz estetyki wykonania.
Jury wyróżniło 21 najciekawszych prac, które zostały nagrodzone.
Tytuł laureata otrzymali:
Maja Bańka kl. IV a
Malwina Bukowska kl. IV b
Zuzanna Strześniewska kl. IV b
Miłosz Szmytkowski kl. IV b
Adam Ausenberg kl. V a
Martyna Giżyńska kl. V a
Sandra Kucińska kl. V a
Julia Kuźniewska kl. V a
Martyna Osiecka kl. V a
Adrian Pyrzak kl. V a
Michał Świtalski kl. Va
Aleksandra Tarka kl. V a
Paweł Wyrzykowski kl. Va
Monika Borucka kl. V b
Klaudia Lewandowska kl. V b
Marlena Myzia kl. V b
Aleksandra Białaszewska kl. VI a
Amelia Lewandowska kl. VI a
Karolina Walkiewicz kl. VI a
Aleksandra Jędrzejczyk kl. VI b
Zuzanna Wojszkun kl. VI b

13 grudnia 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Jego celem była popularyzacja matematyki wśród uczniów naszej szkoły. Do rywalizacji przystąpiło 15 osób, które miały do rozwiązania 4 zadania: działania na liczbach, obliczenia procentowe, własności figur płaskich i pola wielokątów. Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:
I miejsce – Adam Przybyliński kl. I c,
II miejsce – Jakub Kulesza kl. I c,
III miejsce – Piotr Jaworski kl. I a,
III miejsce – Aleksander Wierzbowski kl. I b.

5 grudnia 2016 roku uczniowie wszystkich klas gimnazjum brali udział w „Szkolnym konkursie wiedzy o AIDS”. 
W trzyosobowych drużynach odpowiadali oni na różnorodne pytania dotyczące mechanizmu działania, zakażenia, zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa HIV oraz AIDS.
I miejsce w konkursie zajęły uczennice klasy IIIb
Julia Mioduszewska
Aneta Nowakowska
Oliwia Turowska
II miejsce zajęły uczennice z klasy IIa
Weronika Bielicka
Agnieszka Jarzyńska
Marta Nowak
III miejsce zajęła drużyna z klasy IIIc
Miłosz Bukowski
Łukasz Pyrzak
Lidia Szmytkowska

3 grudnia 2016 roku odbył się finał konkursu organizowanego przez Brudzeński Park Krajobrazowy. Uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną na temat „Bioróżnorodność w przyrodzie na podstawie obserwacji Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego”.
Zuzanna Gołębiewska, uczennica klasy IIb gimnazjum zajęła III miejsce. Natomiast Natalia Markowska, uczennica z klasy IIb otrzymała wyróżnienie.
Uczniowie klasy IIa szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie pt. „Moje ulubione miejsce nad Skrwą Prawą”, organizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.
Z rywalizacji zwycięsko wyszły dwie uczennice:
I miejsce – Agata Wiśniewska,
wyróżnienie – Anna Maruszewska.
Gratulujemy.

29 listopada 2016 roku w gimnazjum odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej. Uczniowie z klas III naszego gimnazjum i gimnazjum z Brudzenia Dużego rywalizowali ze sobą w dwuosobowych zespołach rozwiązując zadania z chemii, fizyki i geografii wcześniej przygotowane przez nauczycieli w/w gimnazjów. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszli uczniowie:
Miłosz Bukowski i Łukasz Pyrzak I miejsce
Gimnazjum Stare Proboszczewice
Aneta Nowakowska i Lidia Szmytkowska II miejsce
Gimnazjum Stare Proboszczewice
Anna Rydz i Karolina Maślankowska III miejsce 
Gimnazjum Brudzeń Duży

18 listopada 2016r. w Gimnazjum w Starych Proboszczewicach odbył się powiatowy konkurs matematyczny „Matmistrz 2016”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań młodzieży, popularyzacja wiedzy matematycznej i jej zastosowanie w życiu codziennym. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z następujących szkół: Gimnazjum w Starych Proboszczewicach, Gimnazjum im. prof. Jerzego Kondrackiego w Łącku, Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie.
Laureaci konkursu w kategorii klas III:
1. Lidia Szmytkowska – Stare Proboszczewice
2. Weronika Gapińska - Gozdowo
3. Marcin Kralski – Stare Proboszczewice
Laureaci konkursu w kategorii klas II:
1. Piotr Skrzypek – Stare Proboszczewice
2. Konrad Kusajda - Łąck
3. Zuzanna Gołębiewska – Stare Proboszczewice
Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek i upominki, które sponsorowali Urząd Gminy i Bank Spółdzielczy w Starej Białej. Gratulacje dla zwycięzców.

„Mazowieckie Talenty”
W październiku uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Były to konkursy z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Język polski:
Lidia Szmytkowska kl.IIIc
Miłosz Bukowski kl.IIIc
Wiedza o społeczeństwie:
Dominika Kikolska kl.IIIb
Julia Mioduszewska kl.IIIb
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

12-13 listopada 2016r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się XVII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. W finałowym konkursie wzięła udział Bogumiła Zelmańska (lat 8) uczennica klasy IIIa Szkoły Podstawowej, która wcześniej zakwalifikowała się do tego festiwalu. Trzeba zaznaczyć, że konkurs był na bardzo wysokim poziomie, a konkurencja była ogromna (120 uczestników).
Bogusia zaprezentowała się rewelacyjnie w piosence pt. „No to co, że mam piegi”, mimo to nie została laureatką tego festiwalu. Jesteśmy z niej bardzo dumni, był to jej pierwszy występ i zaszła bardzo daleko, bo do finału konkursu ogólnopolskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

5 listopada 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły odbył się XXV Konkurs Piosenki i Pieśni Legionowej organizowany przez PTTK. Uczennica gimnazjum Natalia Lisowska z kl. IIb gim. zaśpiewała piosenkę „Wolność” Marka Grechuty i zajęła I miejsce w kategorii gimnazja. Uczennica szkoły podstawowej Klaudia Lewandowska z kl. Vb zajęła III miejsce w kategorii szkoły podstawowe. Wykonała pieśń „Hej, hej ułani”. Gratulujemy.
 

10 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbył się finał kolejnej edycji konkursu „Mistrz Sudoku”. Odbiorcami byli uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych. Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie.
Konkurs miał na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych. Do konkursu przystąpiło 21 uczestników. Najlepsi uczniowie otrzymali oceny celujące z matematyki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy:

„Mistrz Sudoku” – klas IV    „Mistrz Sudoku” – klas V    „Mistrz Sudoku” – klas VI

Maja Kikolska                          Jakub Kopczyński                    Aleksandra Białaszewska

II miejsce klas IV                      II miejsce klas V                    II miejsce klas VI        

Błażej Laskowski                       Wiktoria Paczkowska                 Mateusz Burczyński    

III miejsce klas IV                       III miejsce klas V                  III miejsce klas VI

Maja Bańka                              Weronika Kaczmarska              Magdalena Burczyńska

                                                                                            Wiktor Klonowski

29 października 2016r. w GOK w Soczewce odbyły się eliminacje do XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. Celem konkursu jest popularyzacja śpiewania, promowanie dziecięcej twórczości, wyszukiwanie i promocja młodych talentów, doskonalenie warsztatu muzycznego. Jury festiwalu oceniało walory głosowe, właściwy dobór piosenki do wieku, interpretację, muzykalność, wyczucie rytmu, intonację, ogólny wyraz artystyczny. Do konkursu, który odbędzie się w Krakowie 12-13 listopada 2016r. zakwalifikowała się Bogumiła Zelmańska uczennica kl. IIIa szkoły podstawowej. Bogusia zaśpiewała piosenkę „No to co, że mam piegi”. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w Krakowie.
Oprócz Bogusi naszą szkołę reprezentowały Klaudia Lewandowska z kl. Vb oraz Natalia Lisowska z kl. IIb gim. Niestety, mimo dobrego występu uczennice nie przeszły do dalszego etapu konkursu. Życzymy im sukcesów na innych festiwalach muzycznych.

18 października 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Chemiczno – Matematyczny dla uczniów klas drugich gimnazjum. Jego celem była popularyzacja nauk matematycznych i przyrodniczych wśród naszych gimnazjalistów. Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów, którzy mieli do rozwiązania 4 zadania: po 2 z chemii i matematyki. Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:
I miejsce – Agnieszka Jarzyńska kl. II a,
II miejsce – Zuzanna Gołębiewska kl. II a,
III miejsce – Piotr Skrzypek kl. II b.

30 września 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie przed głównym dniem obchodów przygotowali plakaty, ozdobili nimi korytarze szkolne i na lekcjach matematyki przypominali sobie tabliczkę mnożenia.
Gdy nadszedł decydujący dzień chętni uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Do konkursu przystąpiło 60 uczniów. Większość z nich bezbłędnie rozwiązała testy i otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki mnożenia.

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl

gimproboszczewice@gazeta.pl
www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Październik 2017 »
PnWŚCzPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

2563329