Wydarzenia

Konkursy

Wycieczki

Sport

Szkoła w ruchu

 13 października 2017r. - Dzień Edukacji Narodowej

"Kto liczy na tygodnie, ten sieje trawę,
Kto liczy na lata, sadzi drzewa,
Ale, kto liczy na stulecia,
Ten wychowuje i kształci dzieci.

W. Zglenicki
 

6 października 2017r. był niezwykle radosny. W naszej szkole w tym dniu świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.

Wszystkie dzieci z klas I-III rozpoczęły zabawę od wypicia soku z cytryny. Następnie każdy uczeń prezentował swoją słodką minkę i promienny uśmiech na klasowej, śmiesznej fotografii. Każda klasa otrzymała ozdobę z wesołym hasłem, które należało umieścić na klasowej gazetce. W tym dniu dzieci również przygotowały projekty roześmianych emotikonów, które będą nas rozweselać i przypominać o uśmiechaniu się przez długi czas.
Uśmiechnij się, to nic nie kosztuje!

2 października 2017r. nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Tego dnia miały miejsce spotkania z uczniami poszczególnych klas, które były okazją do dyskusji na temat zjawiska agresji i przemocy.
Największym zainteresowaniem cieszyła się zawartość kapsuły czasu, która została odkopana po dwóch latach. W środku znajdowały się listy pozostawione przez uczniów, którzy opuścili już mury szkoły oraz od obecnych - nieco młodszych w chwili ich pisania. Choć upływ czasu odcisnął swoje piętno na zawartości kapsuły, przesłanie nie pozostawiało wątpliwości - chcemy żyć w zgodzie i we wzajemnym szacunku.

29 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki jest niezbędna w życiu codziennym. Dzieci przygotowały plakaty, którymi ozdabialiśmy korytarze naszej szkoły. W decydującym dniu uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej stanęli przed sprawdzeniem „tabliczkowej wiedzy”  podczas egzaminów. Egzamin miał formę sprawdzianu lub zagadki matematycznej o zróżnicowanym stopniu trudności. Większość uczniów poradziła sobie z rozwiązaniem zadań i uzyskała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz oceny cząstkowe z matematyki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

20 września 2017r. odbyło się spotkanie z Panem dzielnicowym - aspirantem Andrzejem Joniakiem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III.
Pogadanka pt. „Bezpieczna droga do szkoły” dotyczyła bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do szkoły i ze szkoły. Pan Policjant zwrócił uwagę uczniów na różne zagrożenia i niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić. Dzieci z klas pierwszych otrzymały odblaski.

15 września 2017 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali przydzielone im wcześniej tereny, tj. plac przy szkole i okolice Proboszczewic. Zebrane odpady zostały posegregowane i wrzucone do odpowiednich pojemników. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem przyłączyli się do tej akcji. 

 

"Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, a odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia.”

4 września 2017r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Jolanta Trojanowska przywitała gorąco wszystkich obecnych na uroczystości: ks. proboszcza Kazimierza Dziadka, Pana Sławomira Wawrzyńskiego Wójta Gminy Stara Biała, Radę Pedagogiczną, pracowników obsługi i administracji, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepło powitała tych, którzy rozpoczynają pracę i naukę w naszej szkole.

W dalszej części dyrektor szkoły nawiązała do zmian w organizacji polskiego szkolnictwa. Z dniem 1 września 2017 r. przestał istnieć Zespól Szkół w Starych Proboszczewicach i Gimnazjum w Starych Proboszczewicach. Zgodnie z ustaloną siecią szkół pozostała Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach w której naukę będą kontynuować uczniowie klas II i III gimnazjum. W klasach pierwszych, czwartych i siódmych szkoły podstawowej będzie realizowana nowa podstawa programowa.

Pani dyrektor zwróciła się do zebranych:

„Dla nas wszystkich będzie to rok pełen wyzwań, nowych doświadczeń, wytężonej pracy, ale mam nadzieję, że  i miłych chwil i  wielu sukcesów.

Drodzy uczniowie!

Starajcie się zadbać o miejsce w którym będziecie spędzać dużo czasu. Uszanujcie proszę wysiłek i troskę innych. Mam nadzieję, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Chciałabym, żebyście jak najlepiej wykorzystali wszystkie szanse, jakie daje Wam szkoła.

Drodzy Nauczyciele!

Życzę wam wielu wspaniałych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych. Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu uczniowie będą z powodzeniem realizować swoje pasje oraz zdobywać nowe umiejętności. Życzę Wam, aby kolejny rok pracy przyniósł Wam wiele zadowolenia i satysfakcji.

Szanowni Rodzice, chciałabym Wam życzyć radości i dumy z osiągnięć dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą.
„Prawdziwą miarą naszej wartości jest to, na ile nasz sukces jest przydatny dla innych”

 Niech rok szkolny 2017/2018 będzie dla wszystkich udany i pełen sukcesów!”

"Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, a odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia.”

4 września 2017r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Jolanta Trojanowska przywitała gorąco wszystkich obecnych na uroczystości: ks. proboszcza Kazimierza Dziadka, Pana Sławomira Wawrzyńskiego Wójta Gminy Stara Biała, Radę Pedagogiczną, pracowników  obsługi i administracji, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepło powitała tych, którzy rozpoczynają pracę i naukę w naszej szkole.

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl

gimproboszczewice@gazeta.pl
www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Październik 2017 »
PnWŚCzPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

2563363