Wydarzenia

Konkursy

Wycieczki

Sport

Szkoła w ruchu


W dniach 6 – 7 grudnia 2017r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie szkoleniowym realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.
Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. W ramach projektu jednorazowe warsztaty z uczniami klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum, z nauczycielami i rodzicami uczniów klas VI – VII SP i gimnazjum przeprowadziła p. Dorota Gałan – Niedziela - doktorantka, nauczyciel akademicki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

7 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyła się XXVI sesja Rady Gminy Stara Biała. W sesji udział wzięli Radni Gminy Stara Biała, Pan Sławomir Wawrzyński Wójt Gminy Stara Biała, zaproszeni goście oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum. Gimnazjaliści obserwowali przebieg sesji. Poznali zadania i obowiązki przewodniczącego Rady Gminy i radnych, bieżące sprawy i problemy dotyczące Gminy Stara Biała. W trakcie sesji uczniowie wzięli udział w scence podejmowania uchwały przez Młodzieżową Radę Gminy. Uczniowie mieli okazję zadać pytania radnym i wójtowi gminy. 

6 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki. Na korytarzu szkolnym pojawiła się choinka, Mikołaj i renifery. Dzieci ubrane w świąteczne kolory - biały, czerwony i zielony miały spotkanie z Mikołajem, który częstował słodkościami. W czasie przerw odbyła się nauka tańca „Belgijka” dla dzieci. Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby ten dzień wyglądał inaczej. SZKOŁA MOŻE BYĆ WESOŁA!

W poniedziałek 4 grudnia 2017r. miało miejsce wydarzenie czytelnicze podsumowujące projekt edukacyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Klasy IIaIIb i IIIb gimnazjum przygotowały krótkie filmy, rozwieszono plakaty i ilustracje promujące zakupione książki, a szkoła w Starych Proboszczewicach zamieniła się w Labirynt Książek. Uczniowie wędrowali poprzez labirynt, śledząc wskazówki na kartkach książki, która prowadziła ich od startu przy bibliotece szkolnej do mety. Po drodze musieli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi wiedzy i wyobraźni. Rysowali fantastyczne rysunki, układali złote myśli o książkach i łamali języki na trudnych powiedzonkach.
Celem zabawy było zachęcenie uczniów do czytania książek. Zabawa okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie chętnie wzięli w niej udział. Z zaangażowaniem pokonywali kolejne przeszkody, a na mecie nie kryli swojej radości.
Organizatorkami akcji były panie polonistki i pani bibliotekarka.

W sobotę 2 grudnia 2017r. dzieci z klas III uczestniczyły w uroczystym zakończeniu realizacji projektu „Umiem Pływać 2017r.” W projekcie brały udział uczniowie gmin: Bieżuń, Gozdowo, Mochowo, Szczutowo, Stara Biała, Zawidz, Sierpc.
Uczniowie po przepłynięciu wyznaczonego dystansu otrzymywali dyplom i medal. W uroczystości uczestniczyły władze miasta Sierpca. Wszystkim dopisywały humory, dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domów. 

Tradycyjnie, jak co roku 29 listopada, obchodziliśmy szkolne Andrzejki. O atmosferę dobrej zabawy zadbał Samorząd Szkolny i Szkolny Klub Wolontariusza. Uczniowie mieli możliwość spożytkowania energii podczas pląsów na szkolnej dyskotece oraz poznania swojej najbliższej przyszłości.  Trzeba przyznać, że swoją ciekawość zaspokajali także pracownicy szkoły, wśród których wróżby cieszyły się wcale nie mniejszym powodzeniem. Oczywiście wszystkie przepowiednie wróżyły pomyślność; wszyscy wiemy, że taka perspektywa uskrzydla…

12 listopada w czasie mszy św. o godz. 10.00, w kościele parafialnym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali społeczności lokalnej spektakl słowno - muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.10 listopada 2017 - Akademia z okazji Święta Niepodległości
Więcej zdjęć >>>>>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Z głębi dziejów, z krain mrocznych,

Puszcz odwiecznych, pól i stepów,
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen, od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą.
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!

Wtedy kiedy los nieznany
Rozsypywał nas po kątach,
Kiedy obce wiatry grały,
Obce orły na proporcach,
Przy ogniskach wybuchała
Niezmożona nuta swojska.
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!

Zrzucał uczeń portret cara,
Ksiądz Ściegienny wznosił modły,
Opatrywał wóz Drzymała,
Dumne wiersze pisał Norwid.
I kto szablę mógł utrzymać
Ten formował legion, wojsko.
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!

Matki, żony w mrocznych izbach
Wyszywały na sztandarach
Hasło: "Honor i Ojczyzna"
I ruszała w pole wiara.
I ruszała wiara w pole
Od Chicago do Tobolska.
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!

Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!
„Żeby Polska była Polską”
Jan Pietrzak

8 listopada 2017r. nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. W tym dniu wszystkie dzieci z klas I-III przygotowywały sobie zdrowe śniadanie. Była to wspaniała okazja do utrwalenia zasad zdrowego odżywiania.

 

 

27 października 2017 - Ślubowanie klas pierwszych
Więcej zdjęć >>>>>>>>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Ślubowanie to najważniejsza chwila w życiu pierwszoklasisty. W naszej szkole wydarzenie to miało miejsce 27 października 2017r. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoim starszym kolegom, koleżankom oraz swoim rodzicom występ artystyczny. Po uroczystym pasowaniu wszyscy wyszli przed budynek szkoły, by posadzić Krzaczki – Pierwszaczki. Zwieńczeniem uroczystości był przepyszny tort ufundowany przez rodziców pierwszaków. Na pamiątkę uroczystości dzieci dostały dyplomy i koszulki z logo szkoły. Teraz są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Powodzenia!

26 października 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Popołudnia filmowe” dla uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej. Za przygotowanie i przebieg spotkania byli odpowiedzialni członkowie Szkolnego Klubu Dyskusyjnego. „Popołudnie…” rozpoczęło się od projekcji filmu „W głowie się nie mieści”.
Bajka ta w nie­sa­mo­wi­cie trafny, zgodny z naukową wie­dzą i obra­zowy spo­sób przed­sta­wiała dzia­ła­nie ludz­kiego mózgu oraz pro­cesy w nim zacho­dzące. 
Kolejnym punktem spotkania był warsztat poprowadzony przez pedagoga szkolnego. Jego celem było ukazanie dzieciom, co to są emocje oraz nabycie umiejętności, w jaki sposób można sobie z nimi radzić.Uczniowie uczestniczyli również w grze dydaktycznej, w której musieli nazywać i rozpoznawać emocje. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeli również prezentację multimedialną dotyczącą emocji oraz uczuć.
Wszyscy uczestnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Już cieszą się i nie mogą doczekać się kolejnych spotkań z filmem…

19 października gościliśmy w naszej szkole Przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku.
Goście zaprosili na spotkanie uczniów rozpoczynających w tym roku naukę. Propagowali bezpieczeństwo na drodze w ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” wyprawka dla pierwszoklasistów. Akcja odbyła się pod patronatem marszałka Adama Struzika.
Oprócz cennych informacji uczniowie otrzymali zestaw odblasków.

16 października 2017r.

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii Fundacji Dobre Życie „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”. Celem akcji jest popularyzowanie zdrowego stylu życia między innymi poprzez upowszechnianie właściwości chleba na zakwasie.
16 października cała społeczność szkolna zjadła wyjątkowe, wartościowe drugie śniadanie. Obok kupnego pieczywa, na stołach pojawiły się przepyszne chleby upieczone przez rodziców uczniów oraz pracowników szkoły.
Przedstawiciele poszczególnych klas mieli za zadanie zaprezentować „klasową kanapkę” propagującą zdrowy styl życia. Było smacznie, zdrowo, kolorowo…

13 października 2017r. - Dzień Edukacji Narodowej

"Kto liczy na tygodnie, ten sieje trawę,
Kto liczy na lata, sadzi drzewa,
Ale, kto liczy na stulecia,
Ten wychowuje i kształci dzieci.

W. Zglenicki
 

6 października 2017r. był niezwykle radosny. W naszej szkole w tym dniu świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.

Wszystkie dzieci z klas I-III rozpoczęły zabawę od wypicia soku z cytryny. Następnie każdy uczeń prezentował swoją słodką minkę i promienny uśmiech na klasowej, śmiesznej fotografii. Każda klasa otrzymała ozdobę z wesołym hasłem, które należało umieścić na klasowej gazetce. W tym dniu dzieci również przygotowały projekty roześmianych emotikonów, które będą nas rozweselać i przypominać o uśmiechaniu się przez długi czas.
Uśmiechnij się, to nic nie kosztuje!

2 października 2017r. nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Tego dnia miały miejsce spotkania z uczniami poszczególnych klas, które były okazją do dyskusji na temat zjawiska agresji i przemocy.
Największym zainteresowaniem cieszyła się zawartość kapsuły czasu, która została odkopana po dwóch latach. W środku znajdowały się listy pozostawione przez uczniów, którzy opuścili już mury szkoły oraz od obecnych - nieco młodszych w chwili ich pisania. Choć upływ czasu odcisnął swoje piętno na zawartości kapsuły, przesłanie nie pozostawiało wątpliwości - chcemy żyć w zgodzie i we wzajemnym szacunku.

29 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki jest niezbędna w życiu codziennym. Dzieci przygotowały plakaty, którymi ozdabialiśmy korytarze naszej szkoły. W decydującym dniu uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej stanęli przed sprawdzeniem „tabliczkowej wiedzy”  podczas egzaminów. Egzamin miał formę sprawdzianu lub zagadki matematycznej o zróżnicowanym stopniu trudności. Większość uczniów poradziła sobie z rozwiązaniem zadań i uzyskała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz oceny cząstkowe z matematyki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

20 września 2017r. odbyło się spotkanie z Panem dzielnicowym - aspirantem Andrzejem Joniakiem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III.
Pogadanka pt. „Bezpieczna droga do szkoły” dotyczyła bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do szkoły i ze szkoły. Pan Policjant zwrócił uwagę uczniów na różne zagrożenia i niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić. Dzieci z klas pierwszych otrzymały odblaski.

15 września 2017 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali przydzielone im wcześniej tereny, tj. plac przy szkole i okolice Proboszczewic. Zebrane odpady zostały posegregowane i wrzucone do odpowiednich pojemników. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem przyłączyli się do tej akcji. 

 

"Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, a odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia.”

4 września 2017r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Jolanta Trojanowska przywitała gorąco wszystkich obecnych na uroczystości: ks. proboszcza Kazimierza Dziadka, Pana Sławomira Wawrzyńskiego Wójta Gminy Stara Biała, Radę Pedagogiczną, pracowników obsługi i administracji, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepło powitała tych, którzy rozpoczynają pracę i naukę w naszej szkole.

W dalszej części dyrektor szkoły nawiązała do zmian w organizacji polskiego szkolnictwa. Z dniem 1 września 2017 r. przestał istnieć Zespól Szkół w Starych Proboszczewicach i Gimnazjum w Starych Proboszczewicach. Zgodnie z ustaloną siecią szkół pozostała Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach w której naukę będą kontynuować uczniowie klas II i III gimnazjum. W klasach pierwszych, czwartych i siódmych szkoły podstawowej będzie realizowana nowa podstawa programowa.

Pani dyrektor zwróciła się do zebranych:

„Dla nas wszystkich będzie to rok pełen wyzwań, nowych doświadczeń, wytężonej pracy, ale mam nadzieję, że  i miłych chwil i  wielu sukcesów.

Drodzy uczniowie!

Starajcie się zadbać o miejsce w którym będziecie spędzać dużo czasu. Uszanujcie proszę wysiłek i troskę innych. Mam nadzieję, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Chciałabym, żebyście jak najlepiej wykorzystali wszystkie szanse, jakie daje Wam szkoła.

Drodzy Nauczyciele!

Życzę wam wielu wspaniałych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych. Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu uczniowie będą z powodzeniem realizować swoje pasje oraz zdobywać nowe umiejętności. Życzę Wam, aby kolejny rok pracy przyniósł Wam wiele zadowolenia i satysfakcji.

Szanowni Rodzice, chciałabym Wam życzyć radości i dumy z osiągnięć dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą.
„Prawdziwą miarą naszej wartości jest to, na ile nasz sukces jest przydatny dla innych”

 Niech rok szkolny 2017/2018 będzie dla wszystkich udany i pełen sukcesów!”

"Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, a odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia.”

4 września 2017r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Jolanta Trojanowska przywitała gorąco wszystkich obecnych na uroczystości: ks. proboszcza Kazimierza Dziadka, Pana Sławomira Wawrzyńskiego Wójta Gminy Stara Biała, Radę Pedagogiczną, pracowników  obsługi i administracji, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepło powitała tych, którzy rozpoczynają pracę i naukę w naszej szkole.

W sobotę 2 grudnia 2017r. dzieci z klas III uczestniczyły w uroczystym zakończeniu realizacji projektu „Umiem Pływać 2017r.” W projekcie brały udział uczniowie gmin: Bieżuń, Gozdowo, Mochowo, Szczutowo, Stara Biała, Zawidz, Sierpc.
Uczniowie po przepłynięciu wyznaczonego dystansu otrzymywali dyplom i medal. W uroczystości uczestniczyły władze miasta Sierpca. Wszystkim dopisywały humory, dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domów. 

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl

gimproboszczewice@gazeta.pl
www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Grudzień 2017 »
PnWŚCzPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

2701264