Wydarzenia

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa,

czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,

że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…”
Jan Paweł II

Tradycją naszej szkoły jest kultywowanie zwyczajów świątecznych. Dnia 20 grudnia 2018 roku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt. „Święta Noc” w wykonaniu uczniów klas drugich i trzeciej oraz chóru szkolnego. Zachwyciły nas tańce w wykonaniu aniołów, diabełków, kolędy śpiewane przez uczniów, a także występy aktorskie.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności – rady pedagogicznej, pracowników obsługi i administracji, zaproszonych gości, rodziców i uczniów. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Jutro uczniowie spotkają się na wigiliach klasowych.

Jolanta Trojanowska


„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

ks. Jan Twardowski

17 grudnia 2018 roku w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie wigilijne dla społeczności lokalnej. Uroczystość uświetniły Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas drugich i trzeciej przygotowane przez panie Annę Gawlińską i Monikę Kaczorowską oraz kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Elizy Niedbała. Nad całością jak co roku czuwały Pani Krystyna Wiśniewska i Pani Agnieszka Rybka.
Przybyłych gości odwiedził Mikołaj z wielkim workiem prezentów ufundowanych przez sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.
Wieczór wprowadził wszystkich w radosny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  
                                                    A. Gawlińska, M. Kaczorowska, K. Wiśniewska, A. Rybka

6 grudnia odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Przyszedł z wielkim workiem cukierków i częstował grzeczne dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy razem świąteczne piosenki. Oj, było wesoło.

                                                                                                          Sylwia Markowska

 

27 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się wróżby andrzejkowe. Uczniowie
mogli skorzystać z usług wróżek i wróżbitów oraz prawie profesjonalnych cyganek, w które wcieliły się wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz uczniowie z Samorządu Szkolnego. Arsenał, jakim dysponowali wizjonerzy, był przeogromny: od serc z imionami przyszłego chłopca lub dziewczyny, przez losy z numerkami, numerologiczne przepowiednie, po szklaną kulę z wizją przyszłości…  Hitem okazały się słodkie wafelki, które miały w sobie ukrytą wróżbę. Oczywiście wszyscy traktowali te wróżby z przymrużeniem oka, a żartom 
i śmiechom nie było końca.
                                     Anna Jarzębowska-Krześniak, Anna Kołodziejska, Ewa Chmielewska

16 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Z tej okazji uczniowie wysłuchali nadanej przez radiowęzeł audycji, której celem było uświadomienie, iż pomimo pozornie dzielących nas różnic - mamy zbliżone potrzeby, a nadrzędną z nich jest poczucie bezpieczeństwa. Zwieńczeniem audycji było wysłuchanie utworu S. Sojki „Tolerancja”, który tylko pogłębił refleksję nad tym tak istotnym (szczególnie w dzisiejszym świecie) zagadnieniem. 
O przejawach tolerancji oraz jej braku w codziennym życiu, uczniowie rozmawiali w klasach z nauczycielami. Rozmowy podkreślały znaczenie wzajemnego szacunku, kulturalnego odnoszenia się do siebie oraz braku akceptacji dla zachowań agresywnych.
Promowaniu haseł o wartościach uniwersalnych, poszanowaniu drugiego człowieka, jego odrębności co do wyglądu zewnętrznego (np. koloru skóry, sposobu ubierania się), a także zwyczajów kulturowych, religii oraz przekonań - służyła gazetka tematyczna, która pojawiła się na szkolnym korytarzu.
W Dniu Tolerancji uczniowie mieli możliwość zaakcentowania swojej indywidualności poprzez ubranie/przebranie. Zacieśnianiu relacji pomiędzy nimi służył wspólny taniec; belgijka zgromadziła na sali gimnastycznej tłumy roześmianych dzieci i młodzieży. 
Dzień Tolerancji skłonił całą społeczność szkolną do refleksji nad własną postawą wobec przedstawicieli innych kultur, religii, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. Uświadomił, że wyznawane przez nich wartości nie są ani gorsze, ani lepsze lecz po prostu inne. 
             Anna Jarzębowska-Krześniak, Sylwia Markowska, Ewa Chmielewska, Sylwia Kozińska

Świetlica Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach wzięła udział w
ogólnopolskiej akcji „A to Polska właśnie…”
. Akcja ta została zorganizowana przez członka grupy jednego z portali społecznościowych i polegała na wymianie pocztówkowej z innymi świetlicami szkół w całej Polsce, które wcześniej zgłosiły się, podając adresy swoich szkół.
Akcja ta została zorganizowana dla uczczenia 100 – tnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości i miała na celu przesłanie stu pozdrowień skierowanych do „świetliczaków”, ich wychowawców oraz całej społeczności szkolnej z innych miejscowości w Polsce.
Dzięki Pani Dyrektor Jolancie Trojanowskiej i Pani Wicedyrektor Renacie Kikolskiej, mieliśmy możliwość pisania pozdrowień na kartce pocztowej przedstawiającej nasze Proboszczewice. Do stworzenia pocztówki wykorzystane zostały prace uczniów wykonane na konkurs „Piękno mojej okolicy”. W ten sposób powstała pocztówka z Proboszczewic, którą zaprojektowała Pani Wicedyrektor.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej bardzo zaangażowali się w akcję. Pod czujnym okiem wychowawców świetlicy wypisywali i ozdabiali pocztówki oraz cieszyli się z każdej nadesłanej do nas.
Bardzo dziękujemy szkołom, od których otrzymaliśmy pozdrowienia i z niecierpliwością czekamy na kolejne.
                                                                                                         Joanna Remplewicz

Wolność kocham i rozumiem!

W czwartkowy wieczór 8 listopada w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyło się niezwykłe spotkanie. W murach szkoły zagościła „Niepodległa”. Licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli przedstawienie, które składało się z „żywych obrazów” inspirowanych najważniejszymi chwilami z historii Polski - od chrztu w 966 po wolne wybory z 1989 roku. Oprócz patriotycznych wierszy i piosenek w programie imprezy znalazł się również brawurowo wykonany przez pierwszoklasistów taniec z flagami.

Radość z odzyskanej niepodległości była wielka. Dziś możemy sobie tylko wyobrazić atmosferę tamtych dni... Ale ten niebywały entuzjazm naszych przodków powinien udzielić się również i nam, inspirując nas do działania oraz budząc dumę z tego, że jesteśmy Polakami, że mamy tak bogate dziedzictwo narodowe i że kontynuujemy dzieło wielkich rodaków.

W tym szczególnym dniu rodzi się refleksja. Czy potrafimy dobrze wykorzystać wolność wywalczoną przez poprzednie pokolenia? Czy umiemy się z niej cieszyć? Czy pielęgnujemy ją należycie? – powiedziała pani dyrektor Jolanta Trojanowska, która w imieniu społeczności szkolnej powitała gości.

Spektakl okazał się piękną i poruszającą lekcją historii. Widzowie długo oklaskiwali młodych artystów. Pan Sławomir Wawrzyński, wójt gminy Stara Biała, powiedział na koniec, że mamy wielkie szczęście, żyjąc w wolnym kraju. Powinniśmy cieszyć się darem niepodległości i tym, że nasza ojczyzna to kraj, który dynamicznie rozwija się i zajmuje ważną pozycję nie tylko na arenie europejskiej.

„Wieczór z Niepodległą” to impreza, której celem było uczczenie w wyjątkowy sposób 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Scenariusz napisała pani Aneta Gromanowska, która wraz z panem Krzysztofem Świetlikiem wyreżyserowała przedstawienie. Oprawę muzyczną przygotowała pani Eliza Niedbała, a dekoracje pani Izabella Kozińska- Wójcik. Układ taneczny pierwszaków powstał pod kierunkiem pań: Agnieszki Skalskiej i Moniki Pruszkowskiej.
                                                                                                       Aneta Gromanowska

8 listopada 2018r. uczniowie klas I - III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc” i przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach wsparli ich rodzice. Wszyscy z wielkim zapałem przygotowywali kolorowe kanapki i smaczne przekąski warzywno-owocowe. Nie zabrakło również wody, którą uczniowie coraz chętniej piją. Pojawiły się również sałatki. Wszystko było pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem. Było smacznie, radośnie i kolorowo. Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu uczniowie mają siłę i energię do nauki i zabawy. Akcja dała dzieciom nie tylko szansę na integrację grupy, ale i zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania.                                                                                                                       Monika Pruszkowska

30 października 2018 r. uczniowie z klas II-VI szkoły podstawowej wzięli udział w pokazie cyrku FIESTA. Grupę FIESTA tworzą młodzi artyści cyrkowi, którzy pochodzą z Ukrainy i swe doświadczenie oraz umiejętności zdobywali w najlepszych szkołach cyrkowych tego kraju. Artyści prezentowali: sztukę balansu, iluzję, pokaz hula-hop, gimnastykę artystyczną, kobietę gumę, taniec z wężem, szczudlarzy, transformers, clownadę. Dzieci biorące udział w przedstawieniu czynnie uczestniczyli w pokazie. Wspólna zabawa, śmiech i aplauz młodych widzów były dla wykonawców podziękowaniem i uznaniem za trud włożony w ich pracę.
                                                                                                       Jolanta Trojanowska

W ramach obchodów Tygodnia Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia, w naszej szkole 26 paźziernika 2018r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie sportowe. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny złożone z uczniów wyłonionych wg zasady „nr 10 w dzienniku” (wiadomo-październik) oraz nauczycieli na czele z kapitanem drużyny - panią wicedyrektor. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo emocji, na szczęście nikt nie zapomniał o obowiązujących zasadach fair play. Zmagania (i ślady wysiłku na twarzach) uczestników obu zespołów, prezentuje obszerny materiał zdjęciowy. Choć walka była wyrównana - ostatecznie zakończyła się zwycięstwem uczniów. Trzeba przyznać, że pokonani godnie znieśli porażkę; po szkole chodzi jednak plotka, że podobno zamierzają się w przyszłości odegrać. Czas pokaże… 
                                           Anna Jarzębowska-Krześniak, Anna Bigorajska, Sylwia Kozińska

W związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2018 Rokiem Praw Kobiet, w
naszej szkole 25 października 2018r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Praw Kobiet.
W tym dniu na wszystkie kobiety naszej szkoły (zarówno na te małe i duże) czekała miła niespodzianka. W specjalnie przygotowanym dla nich kąciku mogły przekonać się, jak piękne są nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim „w środku”. Uzyskały również informacje, jak zmieniały się ich prawa oraz jak wyglądała ich sytuacja sto lat temu. W tym dniu płeć piękna naszej szkoły mogła sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Obchody Praw Kobiet mają związek z przypadającą w tym roku 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych. Jeszcze sto lat temu polskie kobiety nie miały wstępu na uniwersytety, a nawet do bibliotek uczelnianych. Nie mogły uczestniczyć w olimpiadach sportowych, wykonywać zawodów prawniczych, nie były mile widziane w służbach mundurowych. Winne były posłuszeństwo mężowi. Po związaniu się z obcokrajowcem traciły polskie obywatelstwo. Nie mogły dysponować własnym majątkiem. Nie miały też praw wyborczych.
28 listopada 1918 r. Józef Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego. Określono w nim, że wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel państwa bez względu na płeć. Ponadto do Sejmu mogli być wybierani wszyscy obywatele i obywatelki państwa, posiadający czynne prawo wyborcze. Wraz z odzyskaniem niepodległości odrodzona Rzeczpospolita zapewniła kobietom pełnię praw wyborczych.
Atmosfera panująca w „kobiecym kąciku” tego dnia w szkole była świetna! Mamy nadzieję, że ten dzień, drogie dziwczęta, na długo pozostanie w waszej pamięci, ponieważ - jak mawiał Gotthold Lessing - „Kobieta jest arcydziełem wszechświata”.
                                                                 Anna Jarzębowska-Krześniak, Ewa Chmielewska

W dniach 15-19 października 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. W związku z tym w czwartek 18 października odbyła się degustacja chleba. W akcję włączyli się rodzice dzieci naszej szkoły i podzielili się własnoręcznie upieczonym chlebem. Uczniowie na dużych przerwach smakowali różnych rodzajów chleba przygotowanego przez rodziców oraz zakupionego w piekarni. Każdy uczeń miał możliwość spróbowania kilkunastu gatunków pieczywa. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
                                                                                                             Anna Bigorajska

16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Tego dnia klasy pierwsze przeżywały uroczystość ślubowania. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jolanta Trojanowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion pierwszaków, a wychowawcy klas pani Monika Pruszkowska i pani Agnieszka Skalska wręczyły okolicznościowe dyplomy. Podniosłym akcentem zamykającym uroczystość pasowania był taniec przedstawicieli obu klas z flagami. Następnie zgodnie już z wieloletnią tradycją szkoły uczniowie zasadzili „krzaczki – pierwszaczki”. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie dla swoich pociech. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
                                                                            Monika Pruszkowska, Agnieszka Skalska

15 października 2018r. - Podsumowanie akcji czytania ze "Słodziakami"
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców.
Do wszystkich szkół podstawowych w Polsce wysłano bezpłatne zestawy książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz zestawy zabawek Gang Słodziaków, a także materiały motywacyjne dla dzieci, zachęcające do codziennego czytania. Do osobistych albumów uczniowie z klas I - III mogli zbierać naklejki ze Słodziakami, w nagrodę za potwierdzone przez rodzica codzienne czytanie w domu. Jak dowodzą psychologowie, nowy nawyk wyrabia się w ciągu 21 dni, jeśli jest on stale praktykowany, dlatego też na albumie zostało umieszczonych 21 miejsc na podpisy rodzica, a następnie na naklejki od nauczyciela, które uczeń powinien otrzymać. Wystarczyło, że rodzic czytał codziennie głośno dziecku przez minimum 10 minut – lub, jeśli dziecko umie czytać samodzielnie, wysłuchał jego czytania.
15 października 2018r., po zakończonej akcji systematycznego czytania przez 21 dni, wśród uczniów, którzy złożyli wypełnione naklejkami albumy, rozlosowano nagrody w postaci materiałów promocyjnych przysłanych do szkoły - 6 pluszaków „Słodziaków” oraz 3 książki „Gang Słodziaków”.
W akcji wzięło udział 48 dzieci i ich rodziców. Oprócz 9 głównych nagród dla każdego dziecka biorącego udział w losowaniu przewidziano nagrody pocieszenia.                                                                                                                                                        Lidia Chęcińska

2 października 2018r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w 
Starych Proboszczewicach uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Patronat nad kampanią sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. 
Koordynatorem imprezy był Pan Mateusz Rokicki z urzędu marszałkowskiego.
Rozpoczęcie imprezy odbyło się z udziałem gości:
Pana Sławomira Wawrzyńskiego – Wójta Gminy Stara Biała,
Pani Joanny Ryzińskiej i Pana Marka Lemanowicza – specjalistów z BRD WORD Płock,
Pani st. sierż. Aleksandry Lipowskiej – przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Płocku,
Pana Łukasza Jakubowskiego i Pana Marcina Olczaka - Ratowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku oraz Dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów.
Następnie wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku omówili tematykę zawartą w filmie „… tak, chcę być bezpieczny”, natomiast ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 
Wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w zestawy zawierające elementy odblaskowe.                                                                                                                     Jolanta Trojanowska

1 października uczniowie klas szóstych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, które prowadziła Pani Emilia Wierzbicka z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Pani Emilia prezentowała nam walory przyrodnicze parków krajobrazowych położonych na terenie powiatu płockiego: Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, który jest położony niedaleko naszej szkoły oraz Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawicielka RCEE mówiła nam jak ważne i piękne przyrodniczo obszary możemy podziwiać w swoim sąsiedztwie oraz żebyśmy nadal dbali o zachowanie bioróżnorodności tych wyjątkowo cennych fragmentów krajobrazu. W czasie warsztatów uczniowie nie tylko obejrzeli prezentację, ale również wykorzystali swą wiedzę i umiejętności uczestnicząc w zabawie i ćwiczeniach. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał zeszyt ćwiczeń i praktyczny piórnik z przyborami szkolnymi, a nasza szkoła w ramach promowania edukacji ekologicznej – energetyczne drzewko OZE (Odnawialne Źródło Energii), które przekształca energię słoneczną w energię elektryczną- „eko powerbank”- do ładowania urządzeń mobilnych jak smartfony czy laptopy.
                                                                                                              Urszula Romanowska

01.10.2018 - Otwarcie wystawy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

1 października 2018r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „W drodze do niepodległości”. Prezentuje ona trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości i kształtowania się polskiej państwowości.
W uroczystości wzięli udział:
Pan Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie,
Pan Sławomir Wawrzyński - Wójt Gminy Stara Biała,
Państwo Agata i Jacek Piekarscy – koordynatorzy ekspozycji w Gminie Stara Biała, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach, przedstawiciele Rady Pedagogicznej, mieszkańcy Proboszczewic oraz uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum.
Wystawa to projekt realizowany przez PERN S.A., Bank Pocztowy S.A., Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych, który jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.
Wystawa została stworzona na bazie kalendarium wydarzeń istotnych dla odzyskania niepodległości oraz budowania II RP. 30 tablic opisuje historię od formowania się legionów w 1914 roku, aż po reformę Grabskiego, która w 1924 roku wprowadziła polski złoty, jako jedyną obowiązującą walutę w Polsce. Tablice ilustrowane zdjęciami z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego i skanami dokumentów pochodzących z zasobu Archiwum Akt Nowych, pozwalają przyswoić wiedzę na temat formowania się granic i rozwoju Państwa Polskiego.
Wystawę można obejrzeć w dniach 1- 3.10.2018r. na holu przy sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy.

21 września 2018 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w 25. jubileuszowej akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem „Akcja-Segregacja”. Na godzinach z wychowawcą uczniowie zostali zapoznani z zasadami segregacji odpadów, aby wraz z nauczycielami posprzątać wyznaczone tereny Proboszczewic. Dzieci chętnie i z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w tę akcję.
  
                                                                                                              Ewelina Świetlik

17 września 2018 - Dzień Kropki
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki – wesołe święto kreatywności. W tym dniu ubrania dzieci przyozdobione były różnokolorowymi kropkami. Kropeczki były również inspiracją wykonywanych przez uczniów prac plastycznych i ramek, które wykorzystano podczas wykonywania zabawnych fotografii.
Zabawę z kropkami powtórzymy za rok!
                                                            Monika Kaczorowska
 

3 września 2018 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl


www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Kwiecień 2019 »
PnWŚCzPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 

 

 

 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

4154295