Wydarzenia

16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Tego dnia klasy pierwsze przeżywały uroczystość ślubowania. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jolanta Trojanowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion pierwszaków, a wychowawcy klas pani Monika Pruszkowska i pani Agnieszka Skalska wręczyły okolicznościowe dyplomy. Podniosłym akcentem zamykającym uroczystość pasowania był taniec przedstawicieli obu klas z flagami. Następnie zgodnie już z wieloletnią tradycją szkoły uczniowie zasadzili „krzaczki – pierwszaczki”. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie dla swoich pociech. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
                                                                            Monika Pruszkowska, Agnieszka Skalska

15 października 2018r. - Podsumowanie akcji czytania ze "Słodziakami"
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców.
Do wszystkich szkół podstawowych w Polsce wysłano bezpłatne zestawy książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz zestawy zabawek Gang Słodziaków, a także materiały motywacyjne dla dzieci, zachęcające do codziennego czytania. Do osobistych albumów uczniowie z klas I - III mogli zbierać naklejki ze Słodziakami, w nagrodę za potwierdzone przez rodzica codzienne czytanie w domu. Jak dowodzą psychologowie, nowy nawyk wyrabia się w ciągu 21 dni, jeśli jest on stale praktykowany, dlatego też na albumie zostało umieszczonych 21 miejsc na podpisy rodzica, a następnie na naklejki od nauczyciela, które uczeń powinien otrzymać. Wystarczyło, że rodzic czytał codziennie głośno dziecku przez minimum 10 minut – lub, jeśli dziecko umie czytać samodzielnie, wysłuchał jego czytania.
15 października 2018r., po zakończonej akcji systematycznego czytania przez 21 dni, wśród uczniów, którzy złożyli wypełnione naklejkami albumy, rozlosowano nagrody w postaci materiałów promocyjnych przysłanych do szkoły - 6 pluszaków „Słodziaków” oraz 3 książki „Gang Słodziaków”.
W akcji wzięło udział 48 dzieci i ich rodziców. Oprócz 9 głównych nagród dla każdego dziecka biorącego udział w losowaniu przewidziano nagrody pocieszenia.                                                                                                                                                        Lidia Chęcińska

2 października 2018r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w 
Starych Proboszczewicach uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Patronat nad kampanią sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. 
Koordynatorem imprezy był Pan Mateusz Rokicki z urzędu marszałkowskiego.
Rozpoczęcie imprezy odbyło się z udziałem gości:
Pana Sławomira Wawrzyńskiego – Wójta Gminy Stara Biała,
Pani Joanny Ryzińskiej i Pana Marka Lemanowicza – specjalistów z BRD WORD Płock,
Pani st. sierż. Aleksandry Lipowskiej – przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Płocku,
Pana Łukasza Jakubowskiego i Pana Marcina Olczaka - Ratowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku oraz Dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów.
Następnie wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku omówili tematykę zawartą w filmie „… tak, chcę być bezpieczny”, natomiast ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 
Wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w zestawy zawierające elementy odblaskowe.                                                                                                                     Jolanta Trojanowska

1 października uczniowie klas szóstych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, które prowadziła Pani Emilia Wierzbicka z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Pani Emilia prezentowała nam walory przyrodnicze parków krajobrazowych położonych na terenie powiatu płockiego: Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, który jest położony niedaleko naszej szkoły oraz Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawicielka RCEE mówiła nam jak ważne i piękne przyrodniczo obszary możemy podziwiać w swoim sąsiedztwie oraz żebyśmy nadal dbali o zachowanie bioróżnorodności tych wyjątkowo cennych fragmentów krajobrazu. W czasie warsztatów uczniowie nie tylko obejrzeli prezentację, ale również wykorzystali swą wiedzę i umiejętności uczestnicząc w zabawie i ćwiczeniach. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał zeszyt ćwiczeń i praktyczny piórnik z przyborami szkolnymi, a nasza szkoła w ramach promowania edukacji ekologicznej – energetyczne drzewko OZE (Odnawialne Źródło Energii), które przekształca energię słoneczną w energię elektryczną- „eko powerbank”- do ładowania urządzeń mobilnych jak smartfony czy laptopy.
                                                                                                              Urszula Romanowska

01.10.2018 - Otwarcie wystawy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

1 października 2018r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „W drodze do niepodległości”. Prezentuje ona trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości i kształtowania się polskiej państwowości.
W uroczystości wzięli udział:
Pan Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie,
Pan Sławomir Wawrzyński - Wójt Gminy Stara Biała,
Państwo Agata i Jacek Piekarscy – koordynatorzy ekspozycji w Gminie Stara Biała, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach, przedstawiciele Rady Pedagogicznej, mieszkańcy Proboszczewic oraz uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum.
Wystawa to projekt realizowany przez PERN S.A., Bank Pocztowy S.A., Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych, który jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.
Wystawa została stworzona na bazie kalendarium wydarzeń istotnych dla odzyskania niepodległości oraz budowania II RP. 30 tablic opisuje historię od formowania się legionów w 1914 roku, aż po reformę Grabskiego, która w 1924 roku wprowadziła polski złoty, jako jedyną obowiązującą walutę w Polsce. Tablice ilustrowane zdjęciami z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego i skanami dokumentów pochodzących z zasobu Archiwum Akt Nowych, pozwalają przyswoić wiedzę na temat formowania się granic i rozwoju Państwa Polskiego.
Wystawę można obejrzeć w dniach 1- 3.10.2018r. na holu przy sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy.

21 września 2018 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w 25. jubileuszowej akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem „Akcja-Segregacja”. Na godzinach z wychowawcą uczniowie zostali zapoznani z zasadami segregacji odpadów, aby wraz z nauczycielami posprzątać wyznaczone tereny Proboszczewic. Dzieci chętnie i z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w tę akcję.
  
                                                                                                              Ewelina Świetlik

17 września 2018 - Dzień Kropki
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki – wesołe święto kreatywności. W tym dniu ubrania dzieci przyozdobione były różnokolorowymi kropkami. Kropeczki były również inspiracją wykonywanych przez uczniów prac plastycznych i ramek, które wykorzystano podczas wykonywania zabawnych fotografii.
Zabawę z kropkami powtórzymy za rok!
                                                            Monika Kaczorowska
 

3 września 2018 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl


www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Październik 2018 »
PnWŚCzPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 

 

 

 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

3564704