Szkolny Klub Wolontariusza

W roku szkolnym 2012/2013 w naszym gimnazjum został powołany Szkolny Klub Wolontariusza. Klub liczy 27 członków. Opiekunkami Szkolnego Klubu Wolontariusza są panie: Anna Jarzębowska-Krześniak i Anna Kołodziejska.

Z planem pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza można zapoznać się, klikając na poniższy link

Plan pracy SzKW na rok szkolny 2015 / 2016

Regulamin SzKW

Zarząd Szkolnego Klubu Wolontariusza:
Zuzanna Zelmańska - przewodnicząca
Bartosz Kupis - zastępca

18 sierpnia 2017r. wolontariusze po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji PCK „Wyprawka dla Żaka”. Celem działania jest zbiórka artykułów szkolnych, które wraz z początkiem roku szkolnego trafiają do dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Wszystkim, którzy tego dnia robili zakupy w sklepie Auchan i zaangażowali się w zbiórkę - serdecznie dziękujemy.


Podczas ogniska, jak co roku wybrana została osoba, która wykazała się największym zaangażowaniem w działania na rzecz innych. Wolontariuszem roku 2016/17 została uczennica klasy IIa- Agnieszka Jarzyńska.

20 maja 2017r. gimnazjaliści wzięli udział w wyjeździe do Czerwińska nad Wisłą podsumowującym pracę wolontariuszy w roku szkolnym 2016/2017. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w intencji wolontariuszy, którą odprawił ks. Jacek Wilczyński. Następnie młodzież miała okazję zwiedzenia zabytkowego kościoła oraz wystawy misyjnej. Po zadbaniu o sprawy duchowe przyszedł czas na wspólne ognisko. Największą atrakcją wyjazdu okazała się niespodzianka przygotowana dla wolontariuszy przez ks. Jacka - wycieczka po Wiśle tramwajem wodnym. Zdjęcia >>>

Wolontariusze z pomocą p. Ewy Kłosińskiej przygotowali dla uczniów klas I-III SP przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”, które wystawione zostało 19 czerwca 2017r. Celem akcji poza zapewnieniem najmłodszym dobrej zabawy było zebranie środków przeznaczonych na leczenie i rehabilitację Joanny Mierzwy - kilkuletniej dziewczynki znajdującej się w stanie śpiączki. Mamy nadzieję, że Joasia, podobnie jak tytułowa królewna, pewnego dnia się obudzi… Zdjęcia >>>

2 czerwca 2017r. w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody Dnia Dziecka. Z tej okazji wolontariusze poprowadzili stoisko malowania twarzy, które cieszyło się tak ogromną popularnością, że uczniowie pracowali dosłownie w pocie czoła. Zmęczenie ogromne, ale  radość dzieci-bezcenna.

18 czerwca 2016r. wolontariusze włączyli się w obchody 20 – lecia Klubu Profilaktyki Środowiskowej „Nasz Domek”, działającego przy Parafii Św. Stanisława Kostki w Płocku. Podczas Pikniku Rodzinnego w Soczewce przedstawiciele SzKW zapewniali atrakcje najmłodszym uczestnikom wykonując zabawne, kolorowe makijaże.
  

Miło nam poinformować, że Wolontariuszem roku 2015/2016 została uczennica klasy IIc gimnazjum Zuzanna Zelmańska, która dzielnie wypełniała rolę przewodniczącej Szkolnego Klubu Wolontariusza. Swoją postawą zachęcała innych do angażowania się w działania na rzecz innych.
Doceniony został także uczeń klasy IIIa gimnazjum Bartosz Kupis. Bartek przez trzy lata aktywnie włączał się we wszystkie działania SzKW. Pracował wytrwale przez cały okres nauki w gimnazjum, mamy nadzieję, że w nowej szkole również będzie szerzył ideę wolontariatu.

16 czerwca 2016 r. odbyło się ognisko dla wolontariuszy, podsumowujące pracę SzKW w roku szkolnym 2015/2016. Dzięki życzliwości Państwa Zelmańskich impreza odbyła się w Pęszynie. Wspólny spacer na miejsce docelowe okazał się wspaniałą rozgrzewką przed dalszą zabawą. Świadomość owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym umożliwia nam spokojny i zasłużony odpoczynek w wakacje.

W niedzielę, 29 maja już po raz czwarty wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza kwestowali przed kościołem parafialnym w Starych Proboszczewicach. Zgromadzone środki zasiliły konto hospicjum pod wezwaniem Św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku. Dzięki wsparciu darczyńców udało nam się zebrać prawie 1650 zł. Serdecznie dziękujemy.
   

14 maja 2016 r. odbyły się warsztaty dla wolontariuszy podczas których członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowywali się do Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei”. W tym celu udało nam się przygotować prawie 400 żonkili. Kwiat ten jest międzynarodowym symbolem nadziei. Przypomina o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

W styczniu 2016r. zakończyła się ogólnopolska akcja „Góra grosza”, w którą włączyli się wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. Jej celem jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać 346,13 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach okazali swoją szczodrość.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza już po raz kolejny aktywnie włączyli się w XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek można było spotkać na ulicach Proboszczewic. Ich obecność można było zauważyć również na licznych stoiskach. Sprawowali oni opiekę nad najmłodszymi uczestnikami WOŚP – w specjalnie przygotowanym do tego celu Pokoju Zabaw, a także prowadzili sprzedaż własnoręcznie przygotowanych gadżetów na kiermaszu. Wolontariusze upiększali również dziecięce buzie na stoisku z makijażem dziecięcym. Nasze działania wspierali życzliwi nam  „dorośli wolontariusze”, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

17 grudnia 2015r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Płocku odbyła się konferencja pt. „Wolontariat jest dla każdego”. Podczas konferencji starosta płocki pan Mariusz Bieniek wręczył statuetki laureatom oraz dyplomy wyróżnionym w konkursie „Wolontariat – budowanie lokalnej solidarności społecznej”, organizowanym przez Fundację „Młodzi Razem”. Miło nam poinformować, że praca naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza została doceniona i znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu.

W dniach 15 - 16 grudnia 2015r. w Zespole Szkół w Starych Proboszczewicach odbył się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, na którym można było kupić ozdoby świąteczne, stroiki, choinki i kartki wykonane przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zaangażowali się zarówno w przygotowanie ozdób, jak i sprzedaż ich na kiermaszu.

28 listopada 2015r. wolontariusze uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez opiekunki SzKW. Głównym celem spotkania było przypomnienie młodzieży o cechach, jakimi powinien charakteryzować się dobry wolontariusz. Utrwalanie właściwej postawy współpracy pomiędzy członkami SzKW znalazło praktyczne zastosowanie podczas wykonywania różnego rodzaju ozdób świątecznych. Przy dźwiękach kolęd oraz słodkim poczęstunku powstawały bombki, stroiki i inne ozdoby z myślą o kiermaszu bożonarodzeniowym, z którego dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

27 listopada 2015r. w naszej szkole odbyło się popołudnie wróżb andrzejkowych. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wcielili się w role wróżek i wykorzystując magiczne atrybuty przewidywali najbliższą przyszłość wszystkim, którzy chcieli ją poznać. Największym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się wróżby pozwalające poznać wykonywany w przyszłości zawód. Zabawom towarzyszyło mnóstwo emocji. Podczas Andrzejek można było zakupić wafelek lub jabłko z wróżbą. Dochód z ich sprzedaży zasilił budżet Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Na przełomie września i października 2015r. wolontariusze po raz kolejny włączyli się w akcję charytatywną „Szkoło Pomóż i Ty” rozprowadzając kalendarzyki - cegiełki, z których dochód został przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Cieszymy się, że w akcję włączyli się także nasi młodsi koledzy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w szkole podstawowej.

22 sierpnia 2015r. wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w zbiórce przyborów szkolnych w ramach akcji zorganizowanej przez PCK w Płocku „Wyprawka dla żaka”. Tornistry z przyborami trafiły do uczniów klas I-III pochodzących z rodzin potrzebujących wsparcia z terenu Płocka i powiatu płockiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Miło nam poinformować, że Wolontariuszem roku 2014/2015 został uczeń klasy IIb gimnazjum Bartosz Kupis. Swoją postawą udowodnił wszystkim, że można pomagać innym jednocześnie dobrze się przy tym bawić.

Zwieńczeniem pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2014/2015 było wspólne ognisko. Miło było spotkać się w tak licznym gronie. Życzymy sobie, aby przyszły rok szkolny był dla nas równie owocny.

W maju wolontariusze z zaangażowaniem włączyli się w organizację Pikniku Rodzinnego. Można ich było spotkać przy stoisku malowania twarzy, przy stolikach z kolorowankami dla najmłodszych, a także w kąciku ze słodkościami.

Już po raz trzeci wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza kwestowali przed kościołem parafialnym w Starych Proboszczewicach. Zgromadzone środki zasiliły konto hospicjum pod wezwaniem Św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku. Dzięki wsparciu darczyńców udało nam się zebrać prawie 1500 zł. Serdecznie dziękujemy.

W dniach 18 – 21 lutego 2015r. opiekunki SzKW wraz z wolontariuszami włączyli się w organizację Tygodnia Czytania Książek w naszej szkole. W ramach akcji najmłodsi uczniowie mieli okazję posłuchać wybranych dla nich z tej okazji opowiadań.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza aktywnie włączyli się w XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, sprawowali opiekę nad najmłodszymi uczestnikami WOŚP – w specjalnie przygotowanym do tego celu Pokoju Zabaw oraz prowadzili kiermasz, na którym można było nabyć między innymi własnoręcznie przygotowane przez nich kartki walentynkowe, biżuterię i aniołki z masy solnej. Wolontariusze upiększali również dziecięce buzie na stoisku z makijażem dziecięcym. Nasze działania wspierali życzliwi nam „dorośli wolontariusze”, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

16 grudnia 2014r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunkami gościli w Zespole Szkół w Drobinie. Pretekstem do spotkania był obchodzony w grudniu Światowy Dzień Wolontariusza. Podczas pobytu gospodarze - drobińscy wolontariusze oprowadzili nas po swojej placówce oraz podzielili się doświadczeniami związanymi z pracą wolontarystyczną. Na miejscu czekał na nas wspaniały poczęstunek oraz wspólna zabawa. Wolontariuszom obu szkół udało się nawiązać bardzo dobry kontakt, co mamy nadzieję owocnie rokuje na dalszą współpracę. Dziękujemy bardzo opiekunkom SzKW w Drobinie oraz dyrekcji ZS w Drobinie za zaproszenie a dyrekcji ZS w Starych Proboszczewicach dziękujemy za umożliwienie nam wyjazdu.

6 grudnia 2014r. wolontariusze uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez opiekunki SzKW. Głównym celem spotkania było przypomnienie młodzieży o cechach, jakimi powinien charakteryzować się dobry wolontariusz. Utrwalanie właściwej postawy współpracy pomiędzy członkami SzKW znalazło praktyczne zastosowanie podczas wykonywania różnego rodzaju ozdób świątecznych. Przy dźwiękach kolęd oraz słodkim poczęstunku powstawały bombki, stroiki i inne ozdoby z myślą o kiermaszu bożonarodzeniowym, z którego dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W dniach 24 listopada - 5 grudnia 2014r. wolontariusze wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, której celem jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach okazali swoją szczodrość.

28 listopada w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa.  Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wcielili się w role wróżek, magów i cyganek. Wykorzystując magiczne atrybuty przewidywali najbliższą przyszłość wszystkim, którzy chcieli ją poznać. Największym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się wróżby pozwalające poznać wykonywany w przyszłości zawód. Najmłodsi milusińscy chętnie pozowali do zdjęcia w przebraniu maga.  Zabawom towarzyszyło mnóstwo emocji. Podczas Andrzejek można było zakupić wafelek lub jabłko z wróżbą. Dochód z ich sprzedaży zasili budżet  Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczął zbiórkę używanych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dzieci i dorosłych z Afryki. Inicjatorem ogólnopolskiej zbiórki okularów są organizatorzy akcji ,,Okuliści dla Afryki”. Pozyskane dary zostaną przekazane mieszkańcom Etiopii, Ghany, Kamerunu, Mauretanii, Namibii i Ugandy. Okulary, których już nie nosimy mogą poprawić jakość funkcjonowania osób, które ich potrzebują i nie mają pieniędzy na ich zakup. Termin zbiórki upływa 10 marca 2015r.

W październiku wolontariusze gimnazjum i szkoły podstawowej zorganizowali zbiórkę karmy dla czworonogów ze schroniska w Płocku. W zbiórkę włączyli się uczniowie całej szkoły oraz przedszkolaki, których szczególnie wzruszył los bezdomnych zwierząt. Na pochwałę zasługuje postawa klasy II a/g, która przekazała na ten cel 20 kg karmy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Wierzymy, że w przyszłym roku dzięki naszej pomocy czworonogi ponownie radośnie zamerdają ogonami.

Na przełomie września i października wolontariusze po raz kolejny włączyli się w akcję charytatywną „Szkoło Pomóż i Ty” rozprowadzając kalendarzyki- cegiełki, z których dochód został przeznaczony na pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiak choremu na mózgowe porażenie dziecięce. Z zebranych środków zostanie zakupiony dla chłopca sprzęt do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych „PCEye Go”. Cieszymy się, że w akcję włączyli się także nasi młodsi koledzy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w szkole podstawowej.

22 sierpnia 2014r. wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w  zbiórce przyborów szkolnych w ramach akcji zorganizowanej przez PCK w Płocku  „Wyprawka dla żaka”. Tornistry z przyborami trafiły do uczniów klas I-III pochodzących z rodzin potrzebujących wsparcia z terenu Płocka i powiatu płockiego.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

 

Zwieńczeniem pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2013/2014 było wspólne ognisko. Miło było spotkać się w tak licznym gronie. Życzymy sobie, aby przyszły rok szkolny był dla nas równie owocny.

Miło nam poinformować, że Wolontariuszem roku 2013/2014 został uczeń klasy IIIa gimnazjum Łukasz Kalinowski. Swoją postawą udowodnił wszystkim, że można pomagać innym jednocześnie dobrze się przy tym bawić.

 

 W czerwcu wolontariusze włączyli się w ogólnopolski projekt Bilet dla Brata (BdB). Jego zadaniem jest umożliwienie młodym pielgrzymom ze Wschodu przyjazdu do Polski w 2016 r. na Światowe Dni Młodzieży. W tym celu gimnazjaliści wykonali broszki- kwiaty, które dziewczęta z Parafialnego Centrum ŚDM sprzedawały przed kościołem.

22 maja gościliśmy w naszej szkole członków Szkolnego Klubu Wolontariusza z Drobina. Celem wizyty była wymiana doświadczeń pomiędzy opiekunkami i młodzieżą zaangażowaną  w działania o charakterze wolontarystycznym. Podczas spotkania odbyła się projekcja prezentacji ukazujących podejmowane do tej pory działania obydwu Klubów. Mamy nadzieję, że spotkanie, które przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, jest początkiem dalszej owocnej współpracy pomiędzy szkołami.

18 maja 2014 - Pola Nadziei
Szkolny Klub Wolontariusza
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei. Gimnazjaliści w dniu 18 maja kwestowali przed kościołem parafialnym w Starych Proboszczewicach. Zgromadzone środki zasiliły konto hospicjum pod wezwaniem Św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku. Dzięki wsparciu darczyńców udało nam się zebrać prawie 800 zł. Serdecznie dziękujemy.

17 maja miało miejsce szkolenie dla wolontariuszy poprowadzone przez opiekunki SzKW. Tematyka spotkania dotyczyła zagadnienia motywacji w pracy wolontarystycznej. Uczestnicy mieli okazję zastanowić się nad czynnikami motywującymi ich do niesienia pomocy innym oraz doskonalenia swoich umiejętności interpersonalnych.

W kwietniu wolontariusze oraz chętni  uczniowie ZS w Starych Proboszczewicach włączyli się w akcję „Święconka” zorganizowaną przez Caritas Płock. Jej celem było wykonanie kartek wielkanocnych, które w okresie przedświątecznym trafiły do osób bezdomnych i samotnych.

21 marca podczas Dnia Otwartego w Przedszkolu wolontariuszki  Szkolnego Klubu Wolontariusza  malowały buzie kandydatom na Przedszkolaka. Makijaż dziecięcy cieszył się sporym zainteresowaniem najmłodszych, zaś wszystkie kolory tęczy na ich twarzach przypominały nam o Pierwszym Dniu Wiosny.

W tygodniu poprzedzającym Walentynki  wolontariusze sprzedawali gadżety walentynkowe. Wszyscy zakochani mogli zaopatrzyć się w tych dniach w różnorodne romantyczne drobiazgi.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza aktywnie włączyli się w XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, obsługiwali stoisko chleba ze smalcem, sprzedawali książki w Szkolnym Antykwariacie. Ponadto sprawowali opiekę nad najmłodszymi uczestnikami WOŚP – w specjalnie przygotowanym do tego celu Pokoju Zabaw oraz prowadzili Kącik Walentynkowy, na którym można było nabyć własnoręcznie przygotowane przez nich kartki walentynkowe, biżuterię i aniołki z masy solnej. Wolontariusze upiększali również dziecięce buzie na stoisku z makijażem dziecięcym. Nasze działania wspierali życzliwi nam  „dorośli wolontariusze” , którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

29 listopada, podczas imprezy andrzejkowej w naszej szkole, wolontariusze wcielili się w role wróżek, magów i cyganek. Z pomocą magicznych atrybutów z powodzeniem przewidywali najbliższą przyszłość wszystkim, którzy chcieli ją poznać. Największym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się wróżby pozwalające poznać imię przyszłej wybranki/ przyszłego wybranka. Zabawom towarzyszyło mnóstwo emocji. Nad stanem zdrowia rozdygotanych serc czuwał specjalista medycyny magicznej-doktor Oj Boli.
Podczas Andrzejek można było zakupić babeczki lub cukierki z wróżbą. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup koszulek dla członków Szkolnego Klubu Wolontariusza.

22 listopada 2013r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce artykułów spożywczych w ramach ogólnopolskiej akcji PCK Czerwonokrzyska Gwiazdka w Centrum Handlowym AUCHAN. Organizatorem akcji był oddział PCK w Płocku. Dzięki hojności osób robiących zakupy w hipermarkecie wiele dzieci będzie mogło poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

W październiku i listopadzie wolontariusza Szkolnego Klubu Wolontariusza włączyli się w akcję charytatywną w „Szkoło, pomóż i Ty", wspierając w ten sposób Fundację „Pomóż i Ty". W ramach akcji rozprowadzali wśród uczniów naszej szkoły cegiełki – pomoce szkolne z różnych przedmiotów. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzyków zostanie przeznaczony na protezę palców dla 22-letniej Justyny Niedziałek, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2009 r. straciła 4 palce prawej dłoni. Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy wspomogli ten szczytny cel.

W październiku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował akcję „Kartka dla Oliwki”. Dzięki mediom o Oliwii Gandeckiej z Zielonej Góry usłyszała cała Polska. Marzeniem dziewczynki chorej na białaczkę było otrzymanie jak największej ilości kartek urodzinowych. Jubilatka zdmuchiwała świeczki na urodzinowym torcie 27 października. Z tej okazji od uczniów i pracowników naszej szkoły powędrowało do niej ponad 260 kartek z najlepszymi życzeniami. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję dziękujemy.

23 sierpnia 2013r. nasi wolontariusze włączyli się w zbiórkę przyborów szkolnych w sklepie AUCHAN. Organizatorem akcji był oddział PCK w Płocku. Adresatami tegorocznej XIII już akcji są uczniowie szkół podstawowych klas I-III pochodzący z rodzin najuboższych. Dzięki hojności osób robiących zakupy w hipermarkecie zebrano przybory szkolne na tegoroczne wyprawki. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

W czerwcu odbyło się ognisko dla wolontariuszy. Poza wspólnym pieczeniem kiełbasek czekało na nas wiele zabaw i niespodzianek. Ognisko było również okazją do spotkania z najmłodszymi sympatykami wolontariatu - grupą przedszkolną. Gościem honorowym imprezy była pani wicedyrektor Renata Kikolska. Czas spędzony razem pozostanie na długo w naszej pamięci.

Z radością informujemy, że w czerwcu po raz pierwszy przyznane zostały Superanioły – wyróżnienia dla osób w sposób szczególny zaangażowanych w promowanie idei wolontariatu. W roku szkolnym 2012/2013 przyjaciółmi wolontariatu zostali: Pani Dyrektor Jolanta Trojanowska, Pani Wicedyrektor Renata Kikolska, Pani Izabella Kozińska – Wójcik, Pan Krzysztof Świetlik, Ks. Robert Banasiak. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.


Zgodnie z założeniami działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza, w każdym roku szkolnym pragniemy wyróżnić ucznia, który z największym zaangażowaniem wypełniał przydzielone mu zdania. Miło nam poinformować, że Tytuł Wolontariusza Roku 2012/2013 otrzymała uczennica klasy III b/g Agata Kowalewska. Serdecznie gratulujemy.

Wolontariusze włączyli się czynnie w obchody Światowego Dnia Bez Papierosa. Przypada on każdego roku 31 maja i jest częścią programu zainicjowanego przez WHO w Madrycie w 1988r. - Europa wolna od dymu tytoniowego. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza rozprowadzali wśród uczniów szkoły ulotki dotyczące szkodliwości palenia, przygotowane przez pedagoga szkolnego.

Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole trwała zbiórka odzieży dla podopiecznych Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Płocku. Na nasz apel odpowiedziało wielu uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.

Trwa akcja „Gimnazjaliści czytają Przedszkolakom”. Do czterech grup maluchów raz w tygodniu docierają wolontariuszki. Przybliżają one najmłodszym poezję dziecięcą i bajki znanych oraz mniej znanych twórców. Każde zajęcia połączone są z zabawami ruchowymi bądź plastycznymi. Akcja cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych, którzy nie mogą doczekać się kolejnych wizyt starszych koleżanek.

29 maja 2013r - Żonkile w Starych Proboszczewicach. Cegiełki dla hospicjum

Głównym celem akcji Pola Nadziei, obok pozyskiwania funduszy, jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dorosłych, dzieci i młodzieży na potrzeby chorych. Grono pedagogiczne z Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach postanowiło odpowiedzieć na apel Hospicjum Płockiego i we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza przygotowało występ artystyczny zatytułowany "Dorośli-dzieciom". Dochód z biletów-cegiełek został przeznaczony na potrzeby hospicjum.
W związku z trwającym właśnie Rokiem Juliana Tuwima, na repertuar nauczycieli złożyły się utwory poety. W rolę reżysera części artystycznej wcielił się nauczyciel historii Krzysztof Świetlik, scenografię wykonała nauczycielka plastyki Izabella Kozińska-Wójcik. Do obejrzenia występu zachęcały malownicze karty wstępu zaprojektowane i przekazane przez sponsora Tomasza Nowakowskiego oraz plakaty wykonane przez gimnazjalistki. Wiodącym motywem prac plastycznych były żonkile - symbol akcji "Pola Nadziei". Kwiaty te zdobiły także stroje artystów.
Przedstawienie zobaczyli także uczniowie szkół w Wyszynie, Maszewie Dużym i Starej Białej.

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl


www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Maj 2019 »
PnWŚCzPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 

 

 

 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

4264256