Konkursy

19 marca 2018 r. w świetlicy naszej szkoły odbyły się Szkolne Rozgrywki Warcabowe dla uczniów klas IV – VI. 
Celem rozgrywek była integracja uczniów, kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania się wobec przeciwnika, a także rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i radzenia sobie w sytuacjach problemowych.
W rozgrywkach wzięło udział 14 uczniów, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji klasowych.
Wyniki:
Mistrz klasy IV - Bartłomiej Budnicki
Mistrz klasy V - Kacper Chyżyński
Mistrz klasy VI - Krystian Grabowski
Gratulujemy wyników i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym!
                                           Katarzyna Wyczałkowska, Ewa Chmielewska

15 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. F. Chopina w Płocku odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Julian Tuwim i jego bohaterowie”.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, wzbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, ćwiczenie pamięci, pobudzanie wrażliwości na piękno poezji, bogacenie słownictwa oraz kształcenie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.
Konkurs trwał 60 minut i składał się z zadań testowych. W konkursie brało udział 5 dwuosobowych zespołów z klas drugich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Kornelia Kamińska i Miłosz Jarzyński. Poziom konkursu był wyrównany, dzieci wykazały się dużą znajomością twórczości Juliana Tuwima, ale przedstawiciele naszej szkoły nie stanęli na podium. Mimo to gratulujemy udziału i zainteresowania poezją sławnego poety.
                                                                                                                   Lidia Chęcińska

13 marca 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Muzycznej „Od opery, operetki do musicalu”. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce  Natalia Gonczaryk kl. VIIb, , 
II miejsce Alicja Rzepecka kl. VIIb
III miejsce Wiktor Klonowski kl. VIIa, 
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat opery, operetki i musicalu, rozbudzenie zainteresowań wśród uczniów utworami operowymi, operetkowymi i musicalowymi. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza to test sprawdzający wiedzę na temat oper, operetek i musicali, druga to rozpoznawanie wybranych fragmentów nagrań z oper, operetek i musicali. Laureaci tego konkursu będą reprezentowali naszą szkołę na IX Powiatowym Konkursie Wiedzy Muzycznej „Od opery, operetki do musicalu”który odbędzie się 22.03.2018 w Zespole Szkół nr 5 w Płocku.

28 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach został przeprowadzony ogólnopolski konkursu matematyczny „Pangea”. Organizatorem tego konkursu jest Międzynarodowa Szkoła Meridian w Warszawie. W roku szkolnym 2017/2018 mogli wziąć w nim udział uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: szkolnym i finałowym. Ma on na celu szerzenie przekonania wśród uczniów, że matematyka może być przedmiotem ciekawym i zrozumiałym. Uczestnikami szkolnego etapu konkursu w naszej szkole było dziesięciu uczniów z klas: piątej, szóstej i siódmej wytypowanych przez swoich nauczycieli matematyki. Uczniowie rozwiązywali na komputerach test wyboru udostępniony przez organizatora na platformie konkursowej. Wyniki I etapu konkursu zostały ogłoszone 10 marca 2018 roku. Niestety żaden z naszych uczniów nie zakwalifikował się do II etapu konkursu w Warszawie. Najlepszy wynik uzyskał Miłosz Szmytkowski uczeń klasy 5b - 40,4 punktu na 50 punktów możliwych do zdobycia.

28 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Łęgu odbył się dekanalny konkurs biblijny 
dla uczniów klas IV - VI, który dotyczył znajomości Ewangelii wg św. Mateusza. W tej kategorii nasza szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Malwina Bukowska z kl. Vb oraz  Hubert Zelmański z kl. Vb.
Uczniowie  kl.VII i II i III gimnazjum uczestniczyli w konkursie dotyczącym znajomości faktów z życia św. Stanisława Kostki. W tej kategorii naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z kl. IIc gimnazjum - Jakub Wójcik i Adam Przybyliński.
Nie udało się naszym uczniom przejść do etapu diecezjalnego, ale wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe jako podziękowanie za włożony trud i wysiłek w przygotowanie się do konkursu.

26 lutego 2018r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stara Biała odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnikami byli uczniowie ze szkół w Starej Białej, Maszewie Dużym, Wyszynie oraz Starych Proboszczewic. Mogli się oni wykazać swoją wiedzą na temat pożarnictwa w teście pisemnym, a następnie odpowiadać na zestawy pytań w części ustnej. W kategorii szkół gimnazjalnych drugie miejsce zajął Jakub Wójcik z klasy II c, a na trzecim miejscu uplasował się uczeń tej samej klasy Adam Przybyliński.
Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku
Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Starej Białej druh Stanisław Wiśniewski.

12 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbył się konkurs biblijny pt. „Ewangelista Mateusz i Jego Ewangelia” przygotowany przez katechetkę Ewę Borowską. W konkursie brało 20 uczniów z klas piątych i szóstych.
Laureatami zostali:
I miejsce - Malwina Bukowska kl. V b
II miejsce - Hubert Zelmański kl.  V b
III miejsce - Gabriel Bielicki kl. VI a
Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Brzózka kl. VI a
Maja Kikolska kl. V b
Julia Białaszewska kl. VI b
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce przeszli do kolejnego etapu - dekanalnego konkursu biblijnego.

8 lutego 2018 roku przedstawiciele naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć na podsumowaniu konkursu ekologicznego „Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy - świat ratujemy” organizowanego przez Związek Gmin Regionu Płockiego i Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Płocku. Konkurs polegał na akcji informacyjnej, a przede wszystkim na zbiórce elektrośmieci, czyli Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Odbywał się w okresie od września do grudnia 2017 roku. W uroczystym podsumowaniu konkursu w Auli Urzędu Miasta Płocka brało udział 4 uczniów SP w Starych Proboszczewicach, którzy zebrali w naszej placówce najwięcej elektrośmieci, wraz z koordynatorem konkursu: Wiktor Wawrzyński z kl. I A, Kacper Kaczmarski z kl. II A, Jakub Markowski z kl. IV B i Krzysztof Koziński z kl. IV C. Nasza szkoła znalazła się w gronie 22 placówek edukacyjnych z 13 gmin, które brały udział w konkursie. Gratulujemy wyróżnionym!

8 lutego 2018 r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo- Planeta. Test konkursowy sprawdzał wiedzę z zakresu znajomości geografii Polski i świata. Z naszej szkoły z testem zmierzyło się 10 osób. Każdy uczestnik miał do rozwiązania 30 pytań zamkniętych oraz jedno pytanie otwarte. Z testu można było otrzymać maksymalnie 38 punktów.
Oto wyniki:
Natalia Lisowska, kl. IIIb/g- dyplom wyróżnienia oraz najlepszy wynik w szkole
Natalia Markowska, kl. IIIb/g- dyplom wyróżnienia
Zuzanna Gołębiewska, kl. IIIb/g- dyplom wyróżnienia
Agata Goc, kl. IIIb/g- dyplom wyróżnienia
Agnieszka Jarzyńska, kl. IIIa/g -dyplom wyróżnienia
Patrycja Trębińska, kl. IIIb/g- dyplom wyróżnienia
Jędrzej Jankowski, kl. IIIb/g- dyplom wyróżnienia
Dominik Bielski,kl. IIIa/g- dyplom wyróżnienia
Adam Przybyliński, kl. IIc/g -dyplom wyróżnienia
Magdalena Rychlik, kl. IIIb/g- dyplom wyróżnienia
Dwoje uczniów ze szkoły podstawowej wzięło również udział w konkursie prac indywidualnych w formie pisemnej na temat „Rzeki i jeziora Polski”
Praca Wiktorii Paczkowskiej, uczennicy Klasy VIb, została wyróżniona, natomiast Wiktor Klonowski uczeń klasy VIIa otrzymał dyplom uznania.

13 stycznia 2018r. (sobota) odbył się X Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd w Rogozinie. Konkurs zorganizowały wspólnie parafia p.w. św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia, Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie oraz Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Patronat nad konkursem objęli Biskup Płocki Piotr Libera i Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz. Cele imprezy to prezentacje dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej. 
Jury, biorąc pod uwagę elementy wykonawcze (czystość intonacji, poprawność rytmiczną, harmoniczną, dykcję) oraz walory artystyczne prezentacji, oceniało wykonawców przyznając im za poszczególne elementy punkty w skali 0 -100 pkt. Każdy wykonawca mógł otrzymać maksymalnie 100 punktów. W zależności od otrzymanej oceny, uczestnicy mogli zdobyć w poszczególnych kategoriach:
• 0 - 50 pkt. – dyplom uczestnictwa
• 50 - 69 pkt. - Brązową Gwiazdę
• 70 - 89 pkt. - Srebrną Gwiazdę
• 90 - 100 pkt. - Złotą Gwiazdę
W każdej kategorii został wyłoniony Zwycięzca Kategorii, który zdobył największą ilość punktów. Uczestników oceniano w czterech kategoriach. W zależności od liczby uzyskanych punktów przyznawane były gwiazdy: złota, srebrna i brązowa.
W tym roku Szkołę Podstawową w Starych Proboszczewicach, pod kierunkiem p. Elizy Niedbały, reprezentowały uczennice:
 - w kategorii soliści Oliwia Fersz z klasy Vb z kolędą  „Dzisiaj w Betlejem”;
- w kategorii soliści Julia Skolimowska z klasy VIIa, która zaśpiewała kolędę „Jezus malusieńki”;
- w kategorii duety Weronika Fersz i Bogumiła Zelmańska z klasy IVb z pastorałką „Kaczka pstra”.
Wszyscy wykonawcy z naszej szkoły, w swoich kategoriach, zdobyli „Złote Gwiazdy”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
 
Klasa II Szkoły Podstawowej wzięła udział w konkursie plastycznym pt: „Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne”, którego organizatorem było kino Helios w Płocku.
Przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Uczennica klasy II - Wiktoria Wojciechowska otrzymała wyróżnienie.
11 stycznia 2018r. została wręczona nagroda zwyciężczyni, a pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia. W miłej i radosnej atmosferze wszyscy pozowali do zdjęcia.
Również  uczniowie klas 5 i 6 walczyli o nagrodę w postaci darmowej projekcji dowolnego filmu dla całej klasy.  Wysłano 12 prac indywidualnych, a nagrody zdobyli: Natalia Przybysz i Igor Krauze z klasy 5a, Julia Pawłowska, Jakub Kacperski i Wiktoria Strześniewska z klasy 5b. Uczniowie dostali upominki od organizatorów, a  obie klasy zostały zaproszone na seans do kina. 

21 grudnia 2017 - Rozstrzygnięcie konkursu literackiego
Uczennica klasy 7b, Maria Świetlik, zdobyła I miejsce w II edycji konkursu literackiego pt. „Słowa pięknie zapisane”. Rok 2017 został wybrany Rokiem Rzeki Wisły i to z tym patronem wiązała się tegoroczna edycja konkursu. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Wójta Gminy Słupno.
Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

5 grudnia 2017 roku odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski
pt. „Wierszyki łamiące języki”,
którego organizatorem był zespół nauczycieli języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Maszewie Dużym oraz uczniowie naszej szkoły.
Każdy z nich zaprezentował wybrany utwór autorstwa Agnieszki Frączek.
Jury oceniało uczniów w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii uczniów klas czwartych:
I m. zajęła Agnieszka Jagodzińska  (SP w Starej Białej),
II m. Izabel Kudła (SP w Starych Proboszczewicach),
III m. Kinga Siarkowska (SP w Starej Białej),
Wyróżnienie otrzymał Jakub Kosiba (SP w Starych Proboszczewicach)
W kategorii uczniów klas piątych :
I m. zajęła Maria Modrzejewska (SP w Starej Białej),
II m. Daria Dumańska (SP w Starych Proboszczewicach),
III m. Zofia Gadomska (SP w Starej Białej),
Wyróżnienie otrzymała Natalia Małkowska (SP w Maszewie Dużym)
W kategorii uczniów klas szóstych:
I m. zajęła Aleksandra Nowakowska (SP w Starej Białej),
II m. Magdalena Książkowska (SP w Starej Białej),
III m. Milena Piórowicz (SP w Maszewie Dużym)
Wyróżnienie otrzymała Gabriela Śmigielska (SP w Maszewie Dużym)
Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy.

5 grudnia 2017 - Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę bożonarodzeniową
Już po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie informatycznym na Najpiękniejszą Kartę Bożonarodzeniową. W tym roku prace tworzono na jeden z dwóch tematów: „Aniołowie się radują, z Nami święta szykują” oraz „Trzej królowie do Jezuska przybyli”. 
W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VII. Klasy IV – VI tworzyły prace w programie Paint, natomiast uczniowie klasy VII zmagali się z programem GIMP.
Po długiej i trudnej naradzie komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić 26 prac. Laureatami konkursu zostali:
Marek Jasiński, kl. IV c
Hubert Kuciński, kl.  IV c
Pawlicka Patrycja, kl. IV c
Szulecka Oliwia, kl. IV c
Natalia Przybysz, kl. V a
Malwina Bukowska, kl. V b
Maja Kikolska, kl. V b
Paweł Wyrzykowski, kl. VI a
Oliwia Bentlejewska, kl. VI a
Dominika Buraczyńska, kl. VI a
Martyna Giżyńska, kl. VI a
Julia Kuźniewska, kl. VI a
Adrian Pyrcak, kl. VI a
Julia Białaszewska, kl. VI b
Emilia Pudlarz, kl. VI b
Wiktoria Paczkowska, kl. VI b
Magdalena Burczyńska, kl. VII a
Karolina Walkiewicz, kl. VII a
Magdalena Cichecka, kl. VII b
Alan Dudkiewicz, VII b
Jakub Gostomski, kl. VII b
Łukasz Jaworski, kl. VII b
Aleksandra Jędrzejczyk, kl. VII b
Maciej Kikolski, kl. VII b
Maria Świetlik, kl. VII b 
Oliwia Pesta, kl. VII b
Zwycięzcom gratulujemy i serdecznie zapraszamy do rywalizacji w następnym roku.

W związku z Światowym Dniem ADIS obchodzonym 1 grudnia, w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o ADIS. Wszyscy uczniowie klas 7 oraz II I III gimnazjum wzięli udział w pierwszym etapie konkursu, który składał się z 25 zadań zamkniętych sprawdzających podstawowe wiadomości o ADIS. 12 osób uzyskując największą liczbę punktów zakwalifikowało się do II etapu, w którym uczniowie musieli zmierzyć się z zdaniami otwartymi. Największą ilość punktów i I miejsce zdobył Piotr Jaworski kl. IIa gimnazjum, miejsce II Wiktor Klonowski kl. 7a i miejsce III Agnieszka Jarzyńska kl. IIIa gimnazjum i Natalia Lisowska kl. IIIb gimnazjum.

30 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się XV Gminny Turniej Wiedzy Matematycznej. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród dzieci oraz rozwijanie umiejętności współdziałania. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas V – VII ze wszystkich szkół podstawowych należących do gminy Stara Biała. Turniej odbywał się z podziałem na kategorie wiekowe. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach, ich celem było poprawne rozwiązanie 4 zadań. Główne nagrody otrzymały drużyny, które zwyciężyły
w swoim przedziale wiekowym. Pozostali uczestnicy zostali obdarowani „pocieszankami’.
Laureaci:
Klasa V – Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach w składzie:
Malwina Bukowska
Wiktoria Strześniewska
Miłosz Szmytkowski
Klasa VI – Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym
w składzie:
Weronika Janiszewska
Mateusz Karaszewski
Dominika Lubasińska
Klasa VII – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie w składzie:
Julia Chrobot
Miłosz Krysiński
Tamara Nowicka.
Gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. „Segregujesz - świat ratujesz”. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do hasła konkursowego z użyciem tylko materiałów przyjaznych środowisku. 18 listopada 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:
Jakub Markowski - kl. IVb - II miejsce
Jakub Kosiba - kl. IVb - III miejsce
Wiktoria Paczkowska - kl. VIb - wyróżnienie

14 listopada 2017 roku w Szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej. W konkursie brały udział 4 dwuosobowe drużyny uczniów z klas III gimnazjum. Z zaproszonych uczniów przybyli przedstawiciele Gimnazjum im. Pawła Włodkowica z Brudzenia Dużego. W konkursie 2-osobowe drużyny rozwiązywały zadania z fizyki, chemii i geografii. Uczniowie reprezentowali podobny poziom dlatego, aby wyłonić zwycięzców potrzebna była dogrywka.
I miejsce
Małkiewicz Adam
Rempuszewski Michał
II miejsce 
Gołębiewska Zuzanna
Skrzypek Piotr
III miejsce
Mazur Elżbieta
Sulkowska Dominika 
 
26 października 2017r. uczniowie naszej szkoły – Wiktoria Piórkowska (kl. Va), 
Oliwia Liszewska (kl. VIIa) i Szymon Kikolski (kl. IIa/g) brali udział w Regionalnym Konkursie Poezji księdza Jana Twardowskiego organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Płocku.
Konkurs obejmował pięć kategorii: recytatorski, plastyczny, muzyczny, fotograficzny oraz konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Twardowskiego.
Odbiorcami byli uczniowie z regionu płockiego. Wśród najlepszych uczestników, wyłonionych przez jurorów, znalazły się uczennice naszej szkoły:
Oliwia Liszewska – II miejsce w konkursie fotograficznym,
Wiktoria Piórkowska – III miejsce w konkursie recytatorskim.
 
18 października 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno – Chemiczny dla uczniów klas drugich gimnazjum. Jego celem była popularyzacja nauk matematycznych i przyrodniczych wśród naszych gimnazjalistów. Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów, którzy mieli do rozwiązania 4 zadania: po 2 z chemii i matematyki. Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:
I miejsce – Patryk Chyżyński kl. II b/g,
II miejsce – Adam Przybyliński kl. II c/g,
III miejsce – Szymon Wierciński kl. II c/g.

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl

gimproboszczewice@gazeta.pl
www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Marzec 2018 »
PnWŚCzPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

2950364