Aktualności

2017.12.14
13 grudnia 2017r. uczniowie trzecich klas gimnazjalnych uczestniczyli w programie innowacyjnym „Pasje zawodowe” przygotowanym przez Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku. Na początku zorganizowano spotkanie z doradcą zawodowym, następnie dwugodzinne zajęcia integracyjne. Przygotowano również
2017.12.14
13 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II a, III a i III b wraz ze swoimi wychowawcami byli na wycieczce w Krainie Świętego Mikołaja w Kołacinku. Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie uczniom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową i zimową. W trakcie spaceru po „Bajkowej ścieżce” dzieci poznały postaci znane z książek. Zobaczyły również
2017.12.14
12 grudnia 2017r. w Drobinie odbyły się rejonowe zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Natomiast 13 grudnia 2017r. w tej samej dyscyplinie na hali sportowej w Bielsku rywalizowali chłopcy. Mecze w grupach rozgrywano systemem "każdy z każdym". Wyniki rywalizacji w kategorii dziewcząt przedstawiały się następująco:
2017.12.12
10 grudnia 2017 roku zakończyła się kolejna edycja Orlen Handball Mini Ligi. W turnieju uczestniczymy już 11 lat, od samego początku jego powstania. Jak zawsze brało w nim udział 16 drużyn z Płocka i okolic. Edycja trwała od początku 2017r. W drugim półroczu roku szkolnego 2016/17 nasza drużyna (obecna V klasa) zajęła 9 miejsce, natomiast w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/18 miejsce 14. Turniej cieszy się wśród dzieci dużą popularnością. W ciągu całego roku wyjeżdżaliśmy 10 razy na zawody, które odbywały się w niedziele. Nasi uczniowie
2017.12.10

7 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyła się XXVI sesja Rady Gminy Stara Biała. W sesji udział wzięli Radni Gminy Stara Biała, Pan Sławomir Wawrzyński Wójt Gminy Stara Biała, zaproszeni goście oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum. Gimnazjaliści obserwowali przebieg sesji. Poznali zadania i obowiązki przewodniczącego Rady Gminy i radnych, bieżące sprawy i problemy dotyczące Gminy Stara Biała. W trakcie sesji uczniowie wzięli udział w scence podejmowania uchwały przez Młodzieżową Radę Gminy. Uczniowie mieli okazję zadać pytania radnym i wójtowi gminy. 

2017.12.08

W dniach 6 – 7 grudnia 2017r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie szkoleniowym realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. 

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. W ramach projektu jednorazowe warsztaty z uczniami klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum, z nauczycielami i rodzicami uczniów klas VI – VII SP i gimnazjum przeprowadziła p. Dorota Gałan – Niedziela - doktorantka, nauczyciel akademicki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

2017.12.07
6 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki. Na korytarzu szkolnym pojawiła się choinka, Mikołaj i renifery. Dzieci ubrane w świąteczne kolory - biały, czerwony i zielony miały spotkanie z Mikołajem, który częstował słodkościami. W czasie przerw odbyła się nauka tańca „Belgijka” dla dzieci. Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby ten dzień wyglądał inaczej. SZKOŁA MOŻE BYĆ WESOŁA!
2017.12.06
Już po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie informatycznym na Najpiękniejszą Kartę Bożonarodzeniową. W tym roku prace tworzono na jeden z dwóch tematów: „Aniołowie się radują, z Nami święta szykują” oraz „Trzej królowie do Jezuska przybyli”.
W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VII. Klasy IV – VI tworzyły prace w programie Paint, natomiast uczniowie klasy VII zmagali się z programem GIMP.
Po długiej i trudnej naradzie komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić 26 prac. Laureatami konkursu zostali:
2017.12.05
W poniedziałek 4 grudnia 2017r. miało miejsce wydarzenie czytelnicze podsumowujące projekt edukacyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Klasy IIaIIb i IIIb gimnazjum przygotowały krótkie filmy, rozwieszono plakaty i ilustracje promujące zakupione książki, a szkoła w Starych Proboszczewicach zamieniła się w Labirynt Książek. Uczniowie wędrowali poprzez labirynt, śledząc wskazówki na kartkach książki, która prowadziła ich od startu przy bibliotece szkolnej do mety. Po drodze musieli zmierzyć się
2017.12.04
W sobotę 2 grudnia 2017r. dzieci z klas III uczestniczyły w uroczystym zakończeniu realizacji projektu „Umiem Pływać 2017r.” W projekcie brały udział uczniowie gmin: Bieżuń, Gozdowo, Mochowo, Szczutowo, Stara Biała, Zawidz, Sierpc.
Uczniowie po przepłynięciu wyznaczonego dystansu otrzymywali dyplom i medal. W uroczystości uczestniczyły władze miasta Sierpca. Wszystkim dopisywały humory, dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domów.
2017.12.01

30 listopada w naszej szkole odbył się XV Gminny Turniej Wiedzy Matematycznej. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród dzieci oraz rozwijanie umiejętności współdziałania. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas V – VII ze wszystkich szkół podstawowych należących do gminy Stara Biała. Turniej odbywał się z podziałem na kategorie wiekowe. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach, ich celem było poprawne rozwiązanie 4 zadań. Główne nagrody otrzymały drużyny, które zwyciężyły
w swoim przedziale wiekowym. Pozostali uczestnicy zostali obdarowani „pocieszankami’.
Laureaci:

2017.11.30
Tradycyjnie 29 listopada obchodziliśmy szkolne Andrzejki. O atmosferę dobrej zabawy zadbał Samorząd Szkolny i Szkolny Klub Wolontariusza. Uczniowie mieli możliwość spożytkowania energii podczas pląsów na szkolnej dyskotece oraz poznania swojej najbliższej przyszłości.  Trzeba przyznać, że swoją ciekawość zaspokajali także pracownicy szkoły, wśród których wróżby cieszyły się wcale nie mniejszym powodzeniem. Oczywiście wszystkie przepowiednie wróżyły pomyślność; wszyscy wiemy, że taka perspektywa uskrzydla…
2017.11.29
28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbył się II ANDRZEJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN MIESZANYCH dla szkół z terenu gminy Stara Biała.
W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszyscy zawodnicy walczyli o wygranie każdego meczu, pamiętając przede wszystkim o zasadach fair play.
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

http://www.starabiala.edu.pl/aktualnosci/310-ii-andrzejkowy-turniej-halowej-pilki-noznej-druzyn-mieszanych
2017.11.28
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. „Segregujesz - świat ratujesz”. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do hasła konkursowego z użyciem tylko materiałów przyjaznych środowisku. 18 listopada 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:
2017.11.15
14 listopada 2017 roku w Szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej. W konkursie brały udział 4 dwuosobowe drużyny uczniów z klas III gimnazjum. Z zaproszonych uczniów przybyli przedstawiciele Gimnazjum im. Pawła Włodkowica z Brudzenia Dużego. W konkursie 2-osobowe drużyny rozwiązywały zadania z fizyki, chemii i geografii. Uczniowie reprezentowali podobny poziom dlatego, aby wyłonić zwycięzców
2017.11.14
12 listopada w czasie mszy św. o godz. 10.00, w kościele parafialnym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali społeczności lokalnej spektakl słowno - muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
2017.11.10

10 listopada 2017 - Akademia z okazji Święta Niepodległości
Więcej zdjęć >>>>>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Z głębi dziejów, z krain mrocznych,

Puszcz odwiecznych, pól i stepów,
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen, od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą.
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!
 
Wtedy kiedy los nieznany
Rozsypywał nas po kątach,
Kiedy obce wiatry grały,
Obce orły na proporcach,
Przy ogniskach wybuchała
Niezmożona nuta swojska.
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską!
2017.11.10
18 października 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno – Chemiczny dla uczniów klas drugich gimnazjum. Jego celem była popularyzacja nauk matematycznych i przyrodniczych wśród naszych gimnazjalistów. Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów, którzy mieli do rozwiązania 4 zadania: po 2 z chemii i matematyki. Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:

2017.11.10

9 listopada 2017 roku w Podgórzu odbyły się XXIII Jesienne Biegi Przełajowe – Bieg Niepodległości.
Była to międzypowiatowa impreza sportowa, w której wzięło udział wiele szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na starcie było bardzo ciasno, ale każdy radził sobie najlepiej jak potrafił. Kibicowaliśmy sobie wzajemnie, a to motywowało startujących.
Wszyscy uczniowie bardzo się starali i uzyskali znakomite lokaty. Dziewczynki gimnazjum (kl. VII sp i II - III gim.) uplasowały się na

   

2017.11.07

ZWROTY ZA OBIADY:

  1. Zwrot poniesionych kosztów może nastąpić z powodu choroby, wycieczki lub innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia wynosi jeden dzień lub dłużej.
  2. Nieobecność musi być zgłoszona w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie
    (24 365-00-79) najpóźniej do godz. 14.00 dnia poprzedniego. Tylko na tej podstawie może być pomniejszona opłata za dany miesiąc.
  3. Odliczenie kwoty następuje z odpłatności w danym miesiącu o kwotę za zgłoszone dni.
  4. W przypadku niezgłoszenia nieobecności lub samowolnego niezgłoszenia się dziecka na stołówkę koszt obiadu nie będzie odliczany. Nieobecność na posiłku jest liczona jako wydany posiłek i podlega opłacie.
  5. Obowiązek zgłaszania nieobecności dotyczy także dzieci korzystających
    z obiadów refundowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starej Białej.
2017.10.30
W sobotę 28 października 2017r. członkowie szkolnego koła turystycznego „Łazik” wzięli udział w XXXIX rajdzie „Ciżemka” organizowanym przez oddział miejski PTTK w Płocku wespół z LO im. St. Małachowskiego. W wędrówce po Płocku piechurzy musieli stawić czoło niezwykle niesprzyjającej aurze oraz odpowiedzieć na 23 pytania zawarte w karcie pracy, którą otrzymali przed rozpoczęciem rajdu. Dotyczyły one historii i bieżących spraw związanych z Płockiem. Mimo, że silny wiatr i padający deszcz nie ułatwiały zadania, to „Łaziki” poradziły sobie bardzo dobrze zajmując II miejsce. Finał rajdu odbył się w LO im. St. Małachowskiego, gdzie po słodkim poczęstunku nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i pucharów.
2017.10.28
Ślubowanie to najważniejsza chwila w życiu pierwszoklasisty. W naszej szkole wydarzenie to miało miejsce 27 października 2017r. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoim starszym kolegom, koleżankom oraz swoim rodzicom występ artystyczny. Po uroczystym pasowaniu wszyscy wyszli przed budynek szkoły, by posadzić Krzaczki – Pierwszaczki. Zwieńczeniem uroczystości był przepyszny tort ufundowany przez rodziców pierwszaków. Na pamiątkę uroczystości dzieci dostały dyplomy i koszulki z logo szkoły. Teraz są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Powodzenia!

27 października 2017 - Ślubowanie klas pierwszych
Więcej zdjęć >>>>>>>>>
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

2017.10.27
26 października 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Popołudnia filmowe” dla uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej. Za przygotowanie i przebieg spotkania byli odpowiedzialni członkowie Szkolnego Klubu Dyskusyjnego. „Popołudnie…” rozpoczęło się od projekcji filmu „W głowie się nie mieści”.
Bajka ta w nie­sa­mo­wi­cie trafny, zgodny z naukową wie­dzą i obra­zowy spo­sób przed­sta­wiała
2017.10.27

26 października 2017r. uczniowie naszej szkoły – Wiktoria Piórkowska (kl. Va),
Oliwia Liszewska (kl. VIIa) i Szymon Kikolski (kl. IIa/g) brali udział w Regionalnym Konkursie Poezji księdza Jana Twardowskiego organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Płocku.
Konkurs obejmował pięć kategorii: recytatorski, plastyczny, muzyczny, fotograficzny oraz konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Twardowskiego.
Odbiorcami byli uczniowie z regionu płockiego. Wśród najlepszych uczestników

2017.10.24

21 października 2017r. odbył się II Międzynarodowy Turniej Judo Sensei. Wzięło w nim udział aż 300 zawodników z różnych krajów: Anglii, Włoch, Polski.
Klub Judo Sensei z Proboszczewic reprezentowało 20 zawodników. Miejsca pierwsze w turnieju wywalczyli: 

2017.10.23
19 października gościliśmy w naszej szkole Przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku.
Goście zaprosili na spotkanie uczniów rozpoczynających w tym roku naukę. Propagowali bezpieczeństwo na drodze w ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” wyprawka dla pierwszoklasistów. Akcja odbyła się pod patronatem marszałka Adama Struzika.
Oprócz cennych informacji uczniowie otrzymali zestaw odblasków.
2017.10.19
Składki na Radę Rodziców w roku szkolnym 2017/2018:
- pierwsze dziecko 30 PLN,
- drugie dziecko 20 PLN,
- trzecie dziecko 10 PLN.
Wpłat można dokonywać w sekretariacie szkoły lub przelewem na konto Rady Rodziców (zmiana numeru konta bankowego!) nr 46 9038 0004 0002 2738 3000 0010, wpisując w tytule nazwisko i imię dziecka oraz klasę, do której uczęszcza dziecko.
2017.10.11

W dniu 10 października w Podgórzu odbyły się zawody międzypowiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Był to kolejny, po powiatowy, etap eliminacji w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Aby awansować do międzypowiatu trzeba było uplasować się w pierwszej czwórce zawodów powiatowych, które 2 października zakończyły się dla naszej szkoły wynikami: sp dziewczynki 4 miejsce, sp chłopcy 7 miejsce, gimnazjum chłopcy 3 miejsce.
Eliminacje międzypowiatowe zakończyły się wynikiem:
  

2017.10.10
7 października 2017r. odbył się Rajd VI "Brwileńska Ostoja". Na tegoroczną trasę ruszyło blisko 150 zawodników w 11 drużynach, a wśród nich nasi uczniowie z SKKT „Łazik”. Mimo chłodu oraz wszechobecnej wody, humory dopisywały. W tym roku, zawodnicy na trasie zaliczali zadania, zdobywając w zależności od swojej wiedzy odpowiednią ilość punktów. Harcerze ZHP Szczep Alvarium, przepytywali z historii Polski, członkowie Stowarzyszenia Tradytor sprawdzali wiedzę uczestników z zakresu terenoznawstwa, przyrody i traperki. Na koniec
2017.10.08

6 października był niezwykle radosny. W naszej szkole w tym dniu świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.
Wszystkie dzieci z klas I-III rozpoczęły zabawę od wypicia soku z cytryny. Następnie każdy uczeń prezentował swoją słodką minkę i promienny uśmiech na klasowej, śmiesznej fotografii. Każda klasa otrzymała ozdobę z wesołym hasłem, które należało umieścić na klasowej gazetce. W tym dniu dzieci również przygotowały projekty roześmianych emotikonów, które będą nas rozweselać i przypominać o uśmiechaniu się przez długi czas.

Uśmiechnij się, to nic nie kosztuje!
2017.10.02

 

Informacje dotyczące konkursów przedmiotowych dla uczniów w roku szkolnym 2017/2018 >>>https://konkursy.mscdn.pl/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=464
2017.09.19
Komunikat o harmonogramie egzaminu gimnazjalnego w 2018 r. Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/2018 + załączniki. Komunikat o dostosowaniach. Komunikat o materiałach i przyborach pomocniczych >>>https://www.oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3026
2017.09.01
W przypadku zniszczenia lub zgubienia podręcznika dla klas IV-VII i gimnazjum należy zapytać w bibliotece szkolnej o cenę podręcznika.

 

Dane do przelewu:
Urząd Gminy w Starej Białej:
BS 37 9038 0004 0000 0013 2000 0010

W tytule przelewu należy wpisać nazwisko i imię ucznia, klasę i nazwę szkoły, do której uczęszcza oraz tytuły podręczników.

2016.08.13
Zgodnie z treścią pkt VIII – Promocja „Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2016-2018”, stanowiącego załącznik do Uchwały nr 131/XIV/16 Rady Gminy Stara Biała z dnia 30 czerwca 2016 r. zamieszczamy link do programu
http://bip.starabiala.pl/index.php?app=uchwaly&nid=4914&y=2016&which=Rady+Gminy+Stara+Bia%C5%82a&q=Uchwa%C5
%20%82a+nr+131%2FXIV%2F16+Rady+Gminy
2015.04.10
Procedura wydawania legitymacji szkolnej oraz ich duplikatów,
duplikatów kart rowerowych i świadectw szkolnych
oraz pobierania opłat za te czynności
w Zespole Szkół w Starych Proboszczewicach >>>

Nauka może stać się dla dzieci
ciekawa i zajmująca, jeżeli będzie
opromieniona jasnym światłem
myśli, uczuć, piękna i zabawy.

Wyszukaj

 

Szkoła Podstawowa 
w Starych Proboszczewicach

 

 

ul. Floriańska 4

09-412 Stare Proboszczewice

woj. mazowieckie
Telefon 24 365-00-79
Faks 24 365-00-75

spproboszczewice@gazeta.pl

gimproboszczewice@gazeta.pl
www.facebook.com/zsproboszczewice
facebook

http://blogiceo.nq.pl/spproboszczewice/

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumproboszczewice/ 

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek  7.30 - 15.30

Godziny zajęć lekcyjnych:

1. 7.50 - 8.35
2. 8.45 - 9.30
3. 9.35 - 10.20
4. 10.35 - 11.20
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
9. 15.00 - 15.45

 

« Grudzień 2017 »
PnWŚCzPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

 

 


 

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

2701245